Musteri Hizmeti

Yapı Kredi Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemleri sesli yanıt sistemi ile soru ve sorunlarına çözüm bulamayacağını düşünen kişiler için gereklidir. Sesli yanıt sistemi ile vakit kaybetmeden direk müşteri temsilcisi ile görüşmek isteyen kişiler bunun nasıl gerçekleşeceğini bilmek isterler. Yapı Kredi müşteri hizmetlerine direk bağlanmak için aşamalar şunlardır:

 • 0 850 222 0 444 veya 444 0 444 numaralarından birini arayın
 • Telefon açılıp sesli yanıt sistemi başladığında TC kimlik numaranızı ve hesap bilgilerinizi girin
 • Sesli yanıt sistemi menüyü saymaya başladığında 2’yi tuşlayın
 • Sonrasında 0’a basarak direk müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz

Yapı Kredi Bankası Kimindir Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

Yapı Kredi Bankası 1994 yılında Türkiye’nin ilk Ulusal çaplı özel bankası olarak kurulmuştur. 2006 yılında Koçbank ile birleşen Yapı Kredi Bankası’nın %49,99 hissesi Koç Holding A.Ş ve Koç Finansal Hizmetlere aittir. %20’lik kısmı UniCredit S.P.A’ya ait olup kalan %30’luk hissesi ise halka açık olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir. Yapı Kredi Bankası yenilikçi fikirler ile bankacılık sektöründe yenilikler yapılması için çalışmalarını yürüten geleceğe yatırım projelerini hayata geçiren bir bankadır. Kültür, sanat, eğitim ve çevre projeleri ile ülkenin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasında üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek maddi ve gönüllü olarak hizmetlerde bulunur. Bireysel bankacılık, kurumsal ve ticari bankacılık ve KOBİ bankacılığı alanlarında hizmet sunar. Yapı Kredi Bankası verdiği hizmetler ile birçok alanda ödüllere sahip olan Türkiye’nin en iyi bankalarından biridir.

Yapı Kredi İletişim Numaraları

Yapı Kredi iletişim numaraları bireysel ve kurumsal müşteriler için belirlenen numaralar ile hizmet sunar. Bazı durumlarda müşterilerin genel merkeze ulaşarak bilgi almaları ya da işlem yapmaları gerekebilir. Yapı Kredi Bankası’nın müşterileri ile sağlıklı iletişim kurmak için sunduğu telefon numaraları şunlardır:

 • Bireysel Müşteri İletişim Merkezi: 0 850 222 0 444 ve 444 0 444
 • Kurumsal Müşteri İletişim Merkezi: 0 850 222 0 448 ve 444 0 448
 • Genel Müdürlük İletişim Merkezi: 0 212 339 70 00

Yapı Kredi Mail Adresleri ve Fax Numaraları Kurumsal

Yapı Kredi mail adresleri ve fax numaraları özellikle bankaya evrak göndermesi gereken müşteriler için gereklidir. Yapı Kredi Bankası kayıtlı mail adresi; yapikredi@yapikredi.hs02.kep.tr olarak açıklanmıştır. Bilgisayar ile mail göndermek için Yapı Kredi Bankası’nın resmi internet adresi olan www.yapikredi.com.tr adresinden bize ulaşın bölümünden mail gönderebilirsiniz. Yapı Kredi Genel Müdürlük fax numarası 0 212 339 60 00’dır. Fax göndermeniz gereken durumlarda bu numara ile fax göndermeniz mümkündür.

Yapı Kredi Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi canlı destek bankanın resmi internet sitesi olan www.yapikredi.com.tr adresine giriş yaptığınızda sağ alt köşede konuşma balonu şeklinde karşınıza çıkacaktır. Tıkladığınızda açılan pencereye soru ya da sorunlarınızı yazarak anında canlı destek alabilirsiniz. Ya da Whatsapp üzerinden Yapı Kredi Bankası’ndan canlı destek almak için 0 850 222 0 444 numaralı telefona Whatsapp platformu üzerinden istediğiniz zaman mesaj göndererek canlı destek alırsınız. Whatsapp uygulaması üzerinden sohbet başlattığınızda ‘’onaylanmış işletme hesabı’’ yazısını mutlaka görmeniz gerekir. Eğer bu ibareyi görmüyorsanız Yapı Kredi Bankası görevlisi olmadığını bilmeli ve güvenliğinize dikkat etmelisiniz. Whatsapp üzerinden soru ve sorunlarınızın çözümü ile ilgili anında bilgi alabilirsiniz. Ancak şifrenizi, banka kart bilgilerinizi ya da kişisel bilgilerinizi banka personeli bile olsa bu platformdan paylaşmayınız.

Yapı Kredi Şikâyet Hattı Numarası

Yapı Kredi şikâyet hattı numarası 0 850 222 0 444 ve 444 0 444 numaraları olarak açıklanmıştır. Müşteri hizmetleri telefon numaralarından birini arayarak her türlü şikâyetinizi iletebilirsiniz. İsterseniz sesli yanıt sistemi üzerinden şikâyet hattı oluşturabilir ya da müşteri temsilcisine bağlanarak şikâyetlerinizi iletebilirsiniz. Şikâyetiniz çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilerek çözümü için Yapı Kredi Bankası tarafından size dönüş yapılacaktır. Yapı Kredi Bankası müşteri ilişkileri ve müşterilerinin memnuniyeti konusunda gösterdiği disiplinli tutum ile şikayetlerinizi hızlı olarak en iyi şekilde değerlendirir.

Yapı Kredi Tüm Sosyal Medya Hesapları

Yapı Kredi tüm sosyal medya hesapları ile müşterilerinin yanındadır. Yapı Kredi hizmetler konusunda bilgiler, yapılan çalışmalar hususunda açıklamalar, yenilikçi fikir ve projeler, kampanyalar gibi birçok konuda sosyal medya hesapları üzerinden paylaşımlar yapar. Yapı Kredi müşterileri sosyal medya hesaplarını takip ederek bankaları ile irtibatta olurlar. Yapı Kredi Bankası sosyal medya hesapları şunlardır:

Yapı Kredi Uygulamalar İndirme Adresleri

Yapı Kredi Apple Store dan ve Google Play Store uygulamalardan Yapı Kredi Mobil şube indirerek mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için Android işletim sistemine sahip telefonlardan Google Play Store mağazasında arama kısmına Yapı Kredi yazıp uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. IOS işletim sistemine sahip telefonunuzdan App Store mağazasının arama kısmına Yapı Kredi yazıp uygulamasını indirebilirsiniz. Yapı Kredi Mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra şifre al kısmına tıklayarak mobil şifrenizi alarak mobil bankacılık sistemini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Çalışma Saatleri 2021

Yapı Kredi çalışma saatleri tüm şubelerinde 09.00-12.30 öğle arası sonrası 13.30-17.00 saatleridir. Hafta içi her gün bu saatler arasında Yapı Kredi şubelerinden bankacılık hizmetleri alabilirsiniz. Hafta sonu şubelerde hizmet verilmemektedir. Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetleri 0 850 222 0 444 ve 444 0 444 numaralı telefonlar ile 7/24 hizmet verir. Hafta sonu da dâhil olmak üzere haftanın her günü ve her saatinde müşteri hizmetlerinden bankacılık hizmetleri alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri birçok soru ve sorununuzda çözüm olacaktır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Yapı kredi Bankası kredi başvuru işlemleri çeşitli yollardan yapılabilir. Kredi ihtiyacınıza uygun olarak konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi başvurularınızı Yapı Kredi iletişim sistemlerinden istediğiniz yöntemi seçerek yapabilirsiniz. Kredi başvurularınızda gelir durumunuz ve kredi notunuz dikkate alınarak kişiye özel çözümler ve uygun faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Yapı Kredi Bankası kredi başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • Telefon bankacılığı sistemi ile 444 0 444 ya da 0 850 222 0 444 numaralarından birini arayarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz
 • İnternet bankacılığı sistemi ile www.yapikredi.com.tr internet adresinden kredi başvuru formu doldurarak kredi başvurusu yaparsınız
 • Mobil bankacılık sistemi ile Yapı Kredi mobil şubeden kredi başvuru formu ile başvuruda bulunursunuz
 • SMS ile kredi başvurusu yapmak için telefonunuzun mesaj bölümüne almak istediğiniz kredi türü boşluk TC kimlik numarası boşluk aylık gelirinizi yazarak 4411’e kısa mesaj göndererek kredi başvurusu yaparsınız
 • Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden de kredi başvurusu yapılabilir

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu için banka şubelerine giderek başvuru yapabilirsiniz. Ya da hiç şubeye gitmeden Yapı Kredi internet veya mobil bankacılık sistemlerinden kolayca kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi kartı türünü seçerek www.yapikredi.com.tr internet sitesinde bulunan kredi kartı başvuru formunu doldurup başvuru yaparsınız. Ya da Yapı kredi Mobil şubeden form ile kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. SMS ile kredi kartı başvurusu için seçtiğiniz kart türüne uygun olarak şu yöntemleri izlemelisiniz:

 • Yapı Kredi World kart için telefonunuzun mesaj bölümüne WORLD yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp 4421’e mesaj gönderin
 • Yapı Kredi World Gold kart için; GOLD yazıp boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4421’e gönderin
 • Yapı Kredi Adios kart için; ADIOS yazıp boşluk TC kimlik numarası yazarak
 • Yapı Kredi Play kart için; PLAY boşluk TC kimlik numarası yazıp
 • Yapı Kredi KoçAilem kart için; KOCAILEM boşluk TC kimlik numarası yazıp
 • Başvurular için 4421‘e kısa mesaj gönderin

Yapı Kredi Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası kredi hesaplama için en pratik yöntem www.yapikredi.com.tr resmi internet sitesinde bulunan kredi hesaplama aracını kullanarak kredi hesaplamaktır. Web sayfasında bulunan hesaplama araçları bölümünden kredi hesaplama kısmına giriş yaparak kullanmak istediğiniz kredi türünü(konut, taşıt, ihtiyaç)seçin. Kullanmak istediğiniz kredi tutarını yazın ve son hesaplamalar yazan kısma tıklayarak devam edin. Ayrıca Yapı Kredi şubelerinden, müşteri hizmetlerinden, canlı destek bölümünden ve mobil şubeden de kredi hesaplama yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik, kişilerin emeklilik döneminde yaşam standartlarını iyileştirmek amacıyla çalışma süresinde yaptıkları tasarrufları yatırıma dönüştürdükleri bir sistemdir. BES sisteminde aylık tasarruf miktarını seçerek yatırım yapabilirsiniz. %25 devlet desteği ile küçük tasarruflarınız büyük yatırımlara dönüşecektir. Yapı Kredi bireysel emeklilik için şubelere başvurabilir, internet ya da mobil bankacılık sisteminden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerinden ya da ATM’lerden de bireysel emeklilik başvurusu yapılabilir.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptal Etme

Yapı Kredi bireysel emeklilik iptal etme işlemi için şubelere giderek BES iptali talep edebilirsiniz. Yapı Kredi internet veya mobil bankacılık sistemi üzerinden üyeliğimi iptal etmek istiyorum formu doldurup gönderebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini 0 850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralı telefonlardan arayarak BES iptali isteyebilirsiniz. Ya da telefonunuzun mesaj kısmına IPTAL boşluk TC kimlik numarası boşluk doğum tarihi yazarak 2202’ye sms gönderebilirsiniz. BES iptal talebiniz Yapı Kredi’ye ulaştığında kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacaktır.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Yapı kredi günlük para çekme limiti 2021 yılı için 2000 TL olarak belirlenmiştir. 7/24 Yapı Kredi ATM’lerinden 2000 TL limit ile para çekebilirsiniz. Bu rakam kurumsal hesaplar ya da anlaşmalı durumlarda 5000 TL’ye yükselebilir. Eğer limitin üzerinde para çekmek istiyorsanız çalışma saatlerinde şubeye gitmeniz gerekecektir.

Yapı Kredi Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Yapı Kredi kayıp çalıntı ihbar hattı 7/24 kesintisiz hizmet veren müşteri hizmetleri hattıdır. Kayıp ve çalıntı ihbarı için 0 850 222 0 444 ya da 444 0 444 numaralarından birini arayabilirsiniz. Aradığınızda karşınıza çıkan sesli yanıt sisteminde kayıp çalıntı kaydı oluşturabilir ya da müşteri temsilcisine bağlanarak ihbarda bulunabilirsiniz. Kayıp çalıntı ihbarınız alındığı anda kartınız kullanıma kapatılarak gerekli işlemler yapılacaktır.

Yapı Kredi Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre Nasıl Alınır?

Yapı Kredi sms ile şifre almak için telefonunuzun mesaj bölümüne SIFRE yazıp boşluk bırakıp kart numaranızın son 4 rakamını yazın. Yine bir boşluk bırakıp kartınızın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik CVV numarasını yazın. Boşluk bırakıp kartınız için belirlediğiniz 4 haneli şifreyi yazıp 4440’a sms olarak gönderin. Mesajınız sonrası kısa sürede Yapı Kredi’den bilgi mesajı alırsınız. Bu mesaj sonrasında artık şifreniz ile kartınızı kullanabilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu