Musteri Hizmeti

Halk Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanmak için öncelikle 0 850 222 0 400 veya 444 04 01 numaralı çağrı merkezini aramalısınız. Aramanız sonucunda sesli yanıt sistemi karşınıza çıkacaktır. Eğer sesli yanıt sistemi ile soru ve sorunlarınıza çözüm bulamayacağınızı düşünüyorsanız direk müşteri hizmetlerine bağlanmalısınız. Bunun için sesli yanıt sistemini duyduğunuz anda ‘’0’’ı tuşlamanız yeterli olur. ‘’0’’ı tuşladığınızda anında müşteri temsilcisine bağlanırsınız ve sesli yanıt sistemini dinleyerek vakit kaybetmemiş olursunuz.

Halk Bankası Kimindi Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

Halk Bankası, 1.Dünya savaşı ve kurtuluş savaşı sonrası ülkenin ağır ekonomik şartların yaşandığı yıllarda 1933 tarihli ve 2284 sayılı ‘’Halk Bankası ve Halk Sandıkları Kanunu’’kapsamında kurulmuştur. Ulu Önder Atatürk’ün teşviki ile 1938 yılında bankacılık hizmetlerine başlamıştır. Küçük esnafa ve büyük sanayi kuruluşlarının krediler ile desteklenerek ülke kalkınmasının sağlanması amacıyla kurulmuştur. 1950 yılına kadar halk sandıkları ile kredi hizmetleri yürütülür. Sonraki yıllarda doğrudan şube açma ve kredi kullandırma haklarını alan Halk Bankası Türkiye’nin esnaf sanatkar ve küçük işletmelerin sektördeki ilk bankası olur. 1992 yılı sonrası Türkiye Öğretmen Bankası Töbank, Sümerbank, Etibank, Türkiye Emlak Bankası ve Pamukbank Halkbank’a devredilir. Hızla büyüyüp gelişen banka çağdaş bankacılık hizmetlerini sürdürür. Şimdi Halkbank yurt içinde yaygın şube ağı ve yurt dışı temsilcilikleri ile finans sektörünün güçlü ve güvenilir bankası olarak hizmetlerine devam eder.

Halk Bankası İletişim Numaraları

Halkbank iletişim numaraları ile bireysel ve kurumsal müşteriler banka ile iletişime geçebilirler. Bireysel müşteriler için hazırlanan Halkbank Diyalog hattı 7/24 hizmet verir. Yine Kobilere özel KOBİ diyalog hattı kurumsal müşterilere özel telefon bankacılığı hizmeti sunar. Bireysel ve kurumsal müşteriler gerekli durumlar Halkbank genel merkezini arayarak bilgi ve hizmet alabilirler. Halk Bankası iletişim numaraları şunlardır:

 • Halkbank Bireysel İletişim Numaraları: 0 850 222 0 400 ve 444 04 01
 • Halkbank Kurumsal İletişim Numaraları: 0 850 222 0 401
 • Halkbank Genel Merkez İletişim Numaraları: 0 216 503 70 70

Halk Bankası Sesli Yanıt Tuşlama İle Yapılan İşlemler

Halkbank sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemlerin her biri bir numaranın tuşlanması ile gerçekleşir. Halkbank sesli yanıt sisteminden almak istediğiniz hizmetin numarasını bilirseniz tüm sesli yanıt kaydını dinlemek zorunda kamadan işlem yapabilirsiniz. Halk Bankası sesli yanıt tuşlama ile yapılan işlemlerin numaraları şunlardır:

 • Kayıp çalıntı ve şüpheli kart bildirimi için 0’ı tuşlayın
 • Esnaf kredileri, kobi kredileri ve destek paketleri hakkında bilgi almak ve randevu talebinde bulunmak için 1’i tuşlayın
 • Kredi kartı işlemleriniz için 2’yi tuşlayın
 • Kart şifre işlemleri ve dijital parola için 3’ü tuşlayın
 • Yurtdışı kaynaklı krediler hakkında bilgi almak için 4’ü tuşlayın
 • Halkbank assistance hizmetleri için 5’i tuşlayın
 • Ticari bankacılık ve kobi işlemleri için 6’yı tuşlayın
 • Sms, mobil, internet, şube ve şifrebaz destek hizmetleri için 7’yi tuşlayın
 • Halkbank mutlu müşteri hizmetleri için 8’i tuşlayın
 • Esnaf destek paketi hakkında bilgi almak ya da başvuru sonucunuzu öğrenmek için 9’u tuşlayın

Halk Bankası Mail Adresleri ve Fax Numaraları Kurumsal

Halkbank mail adresleri ve fax numaraları ile bireysel ve kurumsal müşteriler gerekli durumlarda iletişim sağlarlar. Halkbank mail adreslerine işlem yapmak istediğiniz konu ile ilgili dilekçe ya da evrak göndererek soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Yine aynı şekilde fax göndererek de işlem yapabilirsiniz. Bilgisayar ortamında da form doldurup soru ve sorunlarınızı yazıp istediğiniz belgeleri ekleyerek Halkbank’a ulaştırabilirsiniz.

Halk Bankası mail adresleri ve fax numaraları şunlardır:

 • Halk Bankası Mail Adresleri: Haciz Bildirimleri için: halkbank.tebligat@hs03.kep.tr ve halkbank.tebligat@hs02.kep.tr
 • Bilgi ve belge talepleri için: halkbank.muhaberat@hs03.kep.tr ve halkbank.muhaberat@hs02.kep.tr

Halk Bankası Fax Numaraları:

 • Genel Müdürlük Batı Ataşehir Fax: 0 212 340 93 99
 • Genel Müdürlük Ek Hizmet Kozyatağı Fax: 0 216 229 58 57
 • Genel Müdürlük Ek Hizmet Ankara Fax: 0 212 340 93 99
 • Halk Bankası Bilgisayar İle İletişim

Halk Bankası resmi sitesi www.halkbank.com.tr adresinden bize ulaşın bölümünden iletişim kurabilirsiniz

Halk Bankası Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Halkbank Canlı Destek hizmeti Halkbank resmi internet sitesi olan www.halkbank.com.tr internet sayfasında bulunan canlı yardım bölümünden yapılır. www.chat.halkbank.com.tr sayfasında ekranın sağ alt köşesinde bulunan canlı yardım butonuna tıklayarak 7/24 canlı destek hizmeti alabilirsiniz. Halkbank Whatsaap canlı destek hizmeti yoktur. Yalnızca internet sitesi üzerinden canlı destek hizmeti alabilirsiniz.

Halk Bankası Şikâyet Hattı Numarası

Halkbank Şikâyet Hattı Numarası ile müşterilerinin 7/24 Halkbank’a ulaşabilmeleri için mutlu müşteri merkezi hizmeti verir. Mutlu müşteri merkezi bireysel ve kurumsal tüm müşterilerin şikâyet, öneri ve görüşlerini değerlendirir. Halkbank şikâyet hattı numarası 0 850 222 0 400 numaralı müşteri hizmetleri hattını arayıp sesli yanıt sisteminden 5’i tuşlayarak mutlu müşteri merkezine bağlanarak şikâyetlerinizi belirtebilirsiniz. 0 212 340 09 99 fax numarasına fax göndererek de mutlu müşteri merkezine ulaşarak şikâyetlerinizi iletebilirsiniz.

Halk Bankası Tüm Sosyal Medya Hesapları

Halk Bankası Tüm Sosyal Medya Hesapları ile bireysel ve kurumsal müşterileri ile iletişim kurar. Sosyal medya hesaplarında Halkbank hakkında bilgiler, hizmetler konusunda paylaşımları, bankanın yenilikleri ve kampanyaları hakkında duyurular gibi birçok paylaşıma ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesapları üzerinden Halkbank görevlileri ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Halkbank sosyal medya hesapları şunlardır:

Halk Bankası Uygulamalar İndirme Adresleri

Halkbank mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanmak için Halkbank Mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için IOS işletim sistemine sahip cihazlar için App Store mağazasına Halkbank Mobil yazıp uygulamayı indirmelisiniz. Android işletim sistemine sahip cihazlar için Google Play Store mağazasına Halkbank Mobil yazıp uygulamayı telefonunuza yüklemelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra şifre al seçeneğini kullanarak alacağınız şifre ile Halkbank mobil bankacılık hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Halk Bankası Çalışma Saatleri 2021

Halkbank çalışma saatleri tüm şubeleri için 09.00-12.30 öğle arası sonrası 13.30- 17.00 saatleri arasındadır. Halkbank şubeleri hafta sonu kapalı olup hafta içi her gün bu çalışma saatlerinde bankacılık hizmetleri sunar. Halkbank müşteri hizmetleri 7/24 kesintisiz hizmet verir. Hafta sonu dâhil olmak üzere haftanın her günü ve her saat Halkbank müşteri hizmetlerinden telefon bankacılığı hizmeti alabilirsiniz.

Halk Bankası Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi başvuru ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi talebinde bulunabilirsiniz. Ticari işletmeler ve kobiler içinde hızlı kredi sistemleri ile kredi verilir. Kredi talebiniz gelir durumunuza ve kredi notunuza uygun olarak değerlendirilerek kısa süre içerisinde kredi kullanmanız sağlanır. Halkbank kredi başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Halkbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Halkbank internet bankacılığı ile www.halkbank.com.tr internet adresinden kredi başvuru yapabilirsiniz
 • Halkbank mobil bankacılık hizmeti ile telefonunuza indirerek kullandığınız mobil şubeden krediye başvurabilirsiniz
 • Sms yöntemi ile kredi başvurusu için telefonunuzun mesaj bölümüne KREDİ-TC kimlik numarası-gelir bilgisi-kredi miktarı yazarak 3452’ye mesaj gönderin

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi Kartı Başvurusu için öncelikle banka kartı ve kredi kartı olarak kullanılabilen Halkbank Paraf kart çeşitlerinden birini seçmelisiniz. İhtiyacınıza uygun olarak Visa/MasterCard/AMEX kartlarından birini seçerek kredi kartı başvurusu yaparsınız. Halkbank kredi kartı başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Halk Bankası’nın tüm şubelerinden kredi kartı başvuru hizmeti alabilirsiniz
 • Halkbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 0 400 numaralı telefondan arayarak kredi kartı talep edebilirsiniz
 • Halkbank internet şubesinden ve mobil şubelerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz
 • Sms ile kredi kartı başvurusu yapmak için telefonunuzun mesaj bölümüne istenilen kart türüne göre PARAF/PARAFLY boşluk TC kimlik numarası boşluk gelir bilgisi yazıp 3452’ye mesaj gönderin

Halk Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Halkbank Kredi Hesaplama için en hızlı ve kolay yöntem www.halkbank.com.tr internet sitesinde bulunan hesaplama aracıdır. Web sitesinde bulunan hesaplama araçları bölümünde talep ettiğiniz kredi türünü ihtiyaç, taşıt ve konut seçeneklerinden birini seçin. İstediğiniz kredi tutarını ve vadeyi girerek hesapla sekmesine tıklayın. Anında kredi taksitleriniz hesaplanarak ekranda görüntülenecektir. Ayrıca Halkbank şubelerinden, Halkbank Diyalog hizmetinden de kredi hesaplama talep edebilirsiniz.

Halk Bankası Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

Halkbank bireysel emeklilik sistemi olan Halk Plan ile aylık birikimlerinizi yatırıma dönüştürür. Emeklilik döneminizde yaşam standartlarınızın yükseltilmesi için ek bir gelir sağlama amaçlıdır.

Halk Bankası Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Halk Bankası kayıp çalıntı ihbar hattı 0 850 222 0 400 numaralı Halkbank Diyalog hattıdır. Halkbank müşteri hizmetleri olan Halkbank Diyalog hattını arayarak sesli yanıt sisteminde ilgili menüyü seçerek kayıp çalıntı ihbar kaydı oluşturabilirsiniz. Ya da direk müşteri temsilcisine bağlanarak kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz. Halkbank resmi internet sitesi www.halkbank.com.tr internet sitesinden bize ulaşın kısmından formu doldurup göndererek de kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz.

Halk Bankası Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre Nasıl Alınır?

Halkbank sms ile banka, kredi kartı ile şifre alma işlemi için telefonunuzun mesaj bölümüne SIFRE boşluk kartınızın son 6 hanesi boşluk kartın arka yüzündeki güvenlik kodunun ilk 2 hanesini yazıp 3404’e mesaj gönderin. Anında kart şifreniz sms olarak telefonunuza gönderilecektir. Daha sonra bu şifreyi Halkbank ATM’lerinden değiştirebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu