Musteri Hizmeti

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Vakıfbank müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemleri ile sesli yanıt sistemini dinlemeden doğrudan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Vakıfbank ile ilgili soru ve sorunlarınızı sesli yanıt sistemi ile çözemeyeceğinizi düşündüğünüz zaman hemen müşteri temsilcisi ile görüşmek istersiniz. Böyle durumlarda Vakıfbank müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak için;

 • Vakıfbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 0 724 veya 444 0 724 numaralarından biri ile arayın
 • Sesli yanıt sistemi sizden TC kimlik numaranızı ve işlem yapmak istediğiniz kartınızın son 4 hanesini girmenizi ister. Bu bilgileri tuşlayarak girin
 • Sonra sırası ile 2-2-7 rakamlarını sırası ile tuşlayın
 • Bu adımları takip ettiğinizde Vakıfbank müşteri hizmetlerine direkt bağlanmış olursunuz

Vakıfbank Kimindir Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

Vakıfbank, 1954 yılında vakıf kaynaklarının ekonomik kalkınmada kullanılması amacıyla kurulmuştur. Güçlü Türkiye’nin lider bankası olma hedefi ile her gün büyüyüp gelişen bir banka olmuştur. Vakıfbank kurumsal ve bireysel müşterilerine hizmet verdiği 900’ün üzerinde şubesi ve ileri teknoloji ile desteklenen aktif dağıtım kanalları ile bankacılık hizmetleri sunar. Türkiye’nin yanı sıra Almanya, ABD, Irak, Avusturya, Kıbrıs gibi birçok ülkede de bankacılık hizmetleri yürütür. Kurulduğu günden bu tarafa ülke ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi yönünde faaliyetlerde bulunur. Ülke ekonomisinin dünya ekonomisi ile bütünleşmesi için faaliyetlerini sürdürür. Sosyal sorumluluk binci ile spor, sanat ve kültüre yaptığı yatırımlar ile Türk finans sektöründe önemli katkılar sağlamıştır.

Vakıfbank İletişim Numaraları

Vakıfbank iletişim numaraları ile bireysel ve kurumsal müşteriler banka görevlisine direkt ulaşarak soru ve sorunları hakkında bilgi alabilirler. Gerekli durumlarda ise Vakıfbank genel merkezini arayarak gerekli görüşmeleri yapabilirler. Vakıfbank bireysel, kurumsal ve genel merkez iletişim numaraları şunlardır:

 • Vakıfbank Bireysel Numaraları: 0 850 222 0 724 ve 444 0 724
 • Vakıfbank Kurumsal Numaraları: 0 850 222 0 724 ve 444 0 724
 • Vakıfbank Genel Merkez Numaraları: 0 216 724 10 00

Vakıfbank Sesli Yanıt Sistemi İle Yapılan İşlemler

Vakıfbank sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemler için hangi numaraları tuşlamanız gerektiğini bilirseniz sesli yanıt sistemini uzun süre dinlemek orunda kalmazsınız. Yapmak istediğiniz işleme ait numarayı tuşlayarak anında ilgili konuya bağlantı sağlayabilirsiniz. Vakıfbank sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemler ve numaraları şunlardır:

 • Kredi kartı işlemleri için 1’i tuşlayın
 • Hesap işlemi ve bilgi paylaşımı için 2’yi tuşlayın
 • Havale, EFT ve SWIFT(yurt dışı para transferleri)gibi işlemler için 3’ü tuşlayın
 • İnternet bankacılığı şifre değiştirme, sms blokesi kaldırma, kilit kaldırma gibi teknik işlemler için 4’ü tuşlayın
 • GSM TL yükleme ve fatura ödeme işlemleri için 5’i tuşlayın
 • Hisse veya fon alım satımı gibi işlemler için 6’yı tuşlayın
 • Döviz, altın, gümüş vb. alım satım işlemleri için 7’yi tuşlayın
 • Her türlü yardım ve bilgilendirme hizmeti için 8’i tuşlayın

Vakıfbank Mail Adresleri ve Fax Numaraları Kurumsal

Vakıfbank mail adresleri ve fax numaraları bireysel ve kurumsal müşterilerin gerekli hallerde Vakıfbank yetkilileri ile iletişiminde gerekli olur. Bilgisayar üzerinden internet bankacılığı sistemi ile Vakıfbank ile iletişime geçmek için öncelikle www.vakifbank.com.tr internet adresine giriş yapıp altın rehber ile bilgi almak ya da yapmak istediğiniz işlemi seçerek faydalanabilirsiniz. Vakıfbank Bize Ulaşın bölümünden de Vakıfbank yetkililerine ilgili konu hakkında mail yazarak bilgisayar ortamında gönderme imkanınız vardır. Vakıfbank mail adresleri ve fax numaraları şunlardır:

 • Vakıfbank kayıtlı mail adresi: vakifbank@hs01.kep.tr
 • Vakıfbank fax numarası: 0 216 724 10 00

Vakıfbank Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Vakıfbank canlı destek için bankanın resmi internet sitesi olan www.vakifbank.com.tr internet adresine giriş yapın. Açılan sayfanın sağ alt köşesinde canlı destek yazan kısma tıklayın. Açılan pencerede sizden isim soyisim, müşteri numarası ya da TC kimlik numarası, telefon numarası, görüşmek istediğiniz konu, e-posta adresi bilgileri istenir. Bilgilerinizi en doğru şekilde doldurduktan sonra görüşme başlat butonuna tıklayarak canlı destek alabilirsiniz. Canlı destek hattı hızlı bir şekilde hizmet almanızı ve anında soru ve sorunlarınıza çözüm bulmanızı sağlayacaktır. Vakıfbank Whatsapp canlı yayın hattı kullanmamaktadır. Canlı destek hizmeti internet sitesi üzerinden yapılır.

Vakıfbank Şikâyet Hattı Numarası

Vakıfbank şikâyet hattı olarak müşteri hizmetleri numarası kullanılır. 0 850 222 0 724 ya da 444 0 724 numaralarından birini arayarak tüm şikâyetlerinizi iletebilirsiniz. Şikâyetleriniz için sesli yanıt sisteminde kayıt oluşturabileceğiniz gibi müşteri temsilcisine bağlanarak da şikâyetlerinizi iletebilirsiniz. Şikâyet konunuza göre ilgili birime iletilen şikâyetiniz Vakıfbank görevlileri tarafından değerlendirilerek kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacaktır.

Vakıfbank Tüm Sosyal Medya Hesapları

Vakıfbank tüm sosyal medya hesapları ile bireysel ve kurumsal müşterileri ile iletişime geçer. Sosyal medya sayfalarında Vakıfbank ile ilgili merak ettiğiniz konuları, bankanın yaptığı yenilikler, kampanyalar gibi birçok konuyu bulabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarından bankanız ile iletişime geçerek soru sorabilir görüşlerinizi iletebilirsiniz. Vakıfbank sosyal medya hesapları şunlardır:

Vakıfbank Uygulamalar İndirme Adresleri

Vakıfbank mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanmak için uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için IOS işletim sistemine sahip cihazlar için App Store mağazasına Vakıfbank Mobil Bankacılık yazıp uygulamayı yüklemeniz gerekir. Android cihazlar için Google Play Store mağazasına Vakıfbank Mobil Bankacılık yazıp uygulamayı telefonunuza indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra şifre al butonuna tıklayarak alacağınız şifre ile tüm mobil bankacılık işlemlerini uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Vakıfbank Çalışma Saatleri 2021

Vakıfbank çalışma saatleri tüm şubeleri için 09.00-12.30 öğle arası sonrası 13.30-17.00 olarak belirlenmiştir. Hafta sonu şubeleri kapalı olup hafta içi tüm günlerde bu saatler arasında Vakıfbank şubelerinden bankacılık hizmeti alabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetleri 7/24 kesintisiz hizmet verir. Hafta sonu da dâhil olmak üzere haftanın her günü ve her saatte müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığı hizmeti alabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi başvuru için ihtiyacınız olan kredi türü için çeşitli yöntemler kullanabilirsiniz. İhtiyaç, konut, taşıt kredilerinden ihtiyacınız olan kredi için kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve vadeyi belirleyerek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuzda gelir durumunuzun ve kredi notunuzun dikkate alınacağını bilmelisiniz. Vakıfbank kredi başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Vakıfbank şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • Vakıfbank internet bankacılığı ile www.subesizbankacilik.vakifbank.com.tr internet adresinden bilgilerinizi eksiksiz olarak girerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Vakıfbank Mobil Bankacılık sistemi üzerinden form doldurarak krediye başvurabilirsiniz
 • Telefonunuzun mesaj bölümüne KREDİ boşluk TC kimlik numarası boşluk aylık gelirinizi yazıp 5724’e sms göndererek kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • 0 850 222 0 724 veya 444 0 724 numaralarından müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartı başvurusu için almak istediğiniz kredi kartı türünü seçin. Bireysel ve ticari kredi kartları bulunan Vakıfbank kredi kartları çeşitli avantaj ve fırsatlar ile sunuluyor. Vakıfbank Worldkart, Platinum Plus Kart, Taraftar Kartları, MilPlus, Platinum, Rail&Miles, Like Kart, Ortak Markalı Kartlar, Tercih Kart, Expres Kart, Sanal Kart, Busines Kart, Tarım Kart gibi kredi kartı çeşitlerinden ihtiyacınız olan kartı seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Vakıfbank’ın tüm şubelerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz
 • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılıktan kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz
 • 0 850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartına başvurabilirsiniz
 • Telefonunuzun mesaj bölümüne VB boşluk TC kimlik numarası yazıp 5724’e sms göndererek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz

Vakıfbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi hesaplama için en hızlı ve kolay yöntem internet bankacılığı sisteminden faydalanmaktır. Bunun için öncelikle www.vakifbank.com.tr internet sitesine giriş yapıp hesaplama araçları bölümünden kredi hesaplama aracı sayfasına giriş yapın. Burada kullanmak istediğiniz kredi türünü, talep ettiğiniz kredi tutarını ve vade süresini seçerek hesapla kısmına tıklayın. Anında kredi taksitleriniz ve ödeme koşullarınız hesaplanıp sunulacaktır. Ayrıca Vakıfbank şubelerinden, müşteri hizmetlerinden, mobil bankacılık sisteminden de kredi hesaplama talep edebilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

Vakıfbank bireysel emeklilik sistemi olan Türkiye Hayat Emeklilik birikimlerinizi değerlendirerek emeklilik döneminde ek gelir elde etmenizi sağlıyor. devlet desteği ile sunulan Vakıf Katılım bireysel emeklilik sistemi ile 10 yıl birikim yapan 56 yaşına gelen herkes emekli olabiliyor. Vakıfbank bireysel emeklilik sistemine başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Vakıfbank şubelerine giderek Vakıfbank Bireysel Emeklilik talebinde bulunabilirsiniz
 • Vakıf Katılım internet sayfası olan www.vakifkatilim.com.tr internet adresinden başvuru yapabilirsiniz
 • 0 850 202 1 202 veya 444 44 77 numaralarından Vakıf Katılım müşteri hizmetlerini arayarak bireysel emekliliğe başvurabilirsiniz

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Vakıfbank bireysel emeklilik iptal etme işlemi için Vakıfbank şubelerine giderek iptal talebinde bulunabileceğiniz gibi internet şubesinden iptal formu doldurarak da iptal isteyebilirsiniz. Vakıfbank vakıf katılım müşteri hizmetlerini 444 44 77 ya da 0 850 202 1 202 numaralarından arayarak bireysel emeklilik iptali isteyebilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne VEML boşluk TC kimlik numarası boşluk doğum tarihi boşluk CAYMA yazıp 4933’e sms göndererek de bireysel emeklilik iptali talep edebilirsiniz.

Vakıfbank Günlük Para Çekme Limiti

Vakıfbank günlük para çekme limiti minimum 10 TL maksimum 1500 TL olarak belirlenmiştir. Vakıfbank ATM’lerinden bir gün içerisinde ancak bu limitlerde para çekebilirsiniz. Ortak ATM’lerden para çekme işlemi için ücret alınacaktır. Daha yüksek limitler ile para çekme işlemi için hafta içi çalışma saatlerinden Vakıfbank şubelerinden hizmet almanız gerekir.

Vakıfbank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Vakıfbank kayıp çalıntı ihbar hattı olarak müşteri hizmetleri olarak belirtilmiştir. 0 850 222 0 724 veya 444 0 724 numaralı telefonlardan birini arayarak ‘’1’’ nolu menüden sesli yanıt sistemi hizmeti ile kayıp çalıntı kaydı oluşturabilirsiniz. Ya da müşteri temsilcisine bağlanarak kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz. Ya da Vakıfbank internet sitesi www.vakifbank.com adresinde ekranın sağ alt köşesinde bulunan çağrı merkezi kısmından kayıp çalıntı ihbar kaydı oluşturabilirsiniz. Veya Vakıfbank şubelerine giderek bizzat kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre Nasıl Alınır?

Vakıfbank sms ile banka, kredi kartı şifre alma işlemi için telefonunuzun mesaj bölümüne SIFRE boşluk şifre almak istediğiniz kart numarasını yazıp 5724’e sms göndermelisiniz. Alışverişlerinizde ve ATM’lerde kullanacağınız şifreniz kısa süre içerisinde sms olarak telefonunuza gönderilecektir. Bu yöntem ile aldığınız şifreyi daha sonra ATM’lerden değiştirebilirsiniz. Şifre alma işlemi sms ile yapılabileceği gibi müşteri hizmetlerini 0 850 222 0 724 ve 444 0 724 numaralarından aranarak da alınabilir. Banka şubelerinden ve ATM’lerden de yeni şifre alma işlemi yapılabilir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu