Musteri Hizmeti

Turkcell Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2021

En çok tercih edilen operatörler arasında yer alan Turkcell kullanıcıların memnuniyetini önemsemekte ve bu amaçla 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz hizmet vermektedir. Turkcell müşteri hizmetleri bu amaçla kurulmuş olup kullanıcılara ayrıcalıklı hizmet sunmaktadır. Bu hizmetten yararlanmak yurt içi cep telefonlarından yapılan aramalar için ücretsizdir. Sabit numaralar ile yapılan aramalar ise arama yapılan operatörde geçerli olan tarifeye göre ücretlendirilir. Hizmet kapsamında uzman müşteri temsilcileri destek vermekte olup operatörle ilgili merak edilen tüm sorular ve sorunlara yanıt bulunabilir.

Sunulan müşteri hizmetleri kendi içerisinde çeşitli aşamalara ayrılmaktadır. Buna göre şu sıra takip edilir:

 • Şikayetin iletilmesi
 • Yanıtlama ve çözümleme
 • Kayıt altına alma
 • Kapsamlı araştırma ve bilgi verme
 • Sürekli iyileştirme

Turkcell Müşteri Hizmetleri İletişim Mail

Turkcell ile ilgili soru, memnuniyet ve öneri için kullanılan müşteri hizmetleri kullanıcılara daha iyi hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Turkcelliler için müşteri hizmetlerine ulaşmak son derece kolay olup sadece 3 tuş ile erişim sağlanabilir. Aynı zamanda müşteri hizmetleri iletişim mail yoluyla da yapılabilir. Bunun için musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresi kullanılır. Bu operatörün kurumsal mail adresi olup sürekli ulaşılabilir durumdadır.

Müşteri hizmetleri telefon numarası daha aktif ve canlı iletişim kurmayı sağladığı için mail adresine kıyasla daha fazla tercih edilmektedir. Turkcell numarası hariç sabit hatlardan ya da diğer operatörlerden müşteri hizmetlerine ulaşılmak istendiğinde 0532 532 00 00’ı tuşlamak ve arama tuşuna basmak gerekir.

Turkcell Müşteri Hizmetlerine Temsilcisi

Doğrudan müşteri temsilcisine ulaşmak mümkün olmayıp önce sesli yanıt servisi üzerinden tuşlama yapmak gerekir. Öncelikle serviste arama sebebinin birkaç kelime ile ifade edilmesi istenir. Bu ve diğer aşamaların açık ve anlaşılır şekilde tamamlanması sürecin daha hızlı olmasını sağlayacaktır. Eğer sorulan sorulara herhangi bir cevap verilmezse bu durumda sistem sesli yanıttan tuşlamalı menüye geçiş yapacaktır. Bu sistemde müşteri temsilcisine bağlanma süresi diğerine göre biraz daha kısadır.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Kurumsal

Turkcell müşteri hizmetleri kurumsal ve bireysel hizmet olmak üzere 2’ye ayrılır. Kurumsal destek kullanıcıların işine güç katacak çözümler sunmaktadır. Mobil internet kalitesi, çekim gücü, ürün ve hizmetleri gibi özellikleri ile Turkcell ülkeye daha iyi teknolojiler getirmek için çaba sarf etmektedir. Bu kapsamda müşterilerinin ihtiyaçlarını ve taleplerini en iyi şekilde karşılamayı ilke edinmiştir.

Müşteri memnuniyet politikası gereği müşteri hizmetleri üzerinden ulaştırılan tüm talepler müşteri odaklı, şeffaf, hızlı ve açık bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır. Müşterilerin istekleri her zaman kaliteli hizmet verme ilkesi çerçevesinde dikkate alınmaktadır. Müşteri hizmetlerinden gelen istekler ele alınırken hedefler ve politikalar yasal mevzuata göre değerlendirilmektedir. Bu durum başta müşteri hizmetleri olmak üzere tüm iletişim kanalları için geçerlidir.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Bireysel

Turkcell müşteri hizmetlerinden yararlanacak bireysel aboneler Turkcell hizmet, 532 Turkcell müşteri hizmetleri ve BIP Turkcell müşteri hizmetleri üzerinden operatör temsilcilerine ulaşabilir. 532 müşteri hizmetleri eğer yurtdışı kullanıcıları tarafından aranacaksa bu durumda +900532 532 00 00 numarası tuşlanmalıdır. BIP Turkcell müşteri hizmetleri ise BIP uygulamasında yer alan “keşfet” alanının altından kullanılabilir. Tüm hizmetler kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için verilmektedir. Bu hizmet sayesinde şu hizmetlerle ilgili destek alınabilir:

 • Faturalarla ilgili tarife danışmanlığı
 • 4.5G paketleri
 • Kullanımlara uygun tarife
 • Paket ve kampanyalar
 • Teknik destek

Turkcell Müşteri Hizmetleri Şikayet

Turkcell kullanıcıları talep ve şikayetlerini iletmek istediklerinde müşteri hizmetlerini, e posta adresini ve iletişim formunu kullanabilirler. Turkcell şikayet formu kullanımı için abonelerin Turkcell şifreleri ile giriş yapmaları gerekir. Bu şifre bilinmiyorsa ya da unutulduysa SIFRE yazılıp 2222’ye kısa mesaj atılarak öğrenilebilir.

Şikayet iletmek isteyen kullanıcılar hattın yasal sahibi olmalıdır. Talep iletilirken ihtiyaç halinde müşteri temsilcinin kişiye kolayca ulaşabileceği irtibat numarası verilmelidir. Yapılan taleple ilgili inceleme sonuçları operatörün internet sitesinde yer alan “hesabım” bölümünden takip edilebilir. Şikayet oluşturulurken bunu belgeleyen dosyalar da sisteme yüklenebilir. Kullanıcıların en fazla 3 dosya yükleme hakları vardır. Şikayet formunda şu bilgiler doldurulmalıdır:

 • TC kimlik numarası
 • Şikayet kategorisi
 • Şikayet mesajı (maksimum 3000 karakter)
 • E posta adresi

Turkcell Müşteri Hizmetleri Sosyal Medya Hesapları

Turkcell müşteri hizmetleri sosyal medya hesabı kullanarak daha geniş bir kitleye hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla operatör Twitter platformunu kullanmaktadır. Kullanıcılar iletişim için sosyal medyayı tercih ettiklerinde @TurkcellHizmet adresini kullanabilirler. Bu platform ile her türlü sorun mesaj yoluyla kabul edilmektedir. Gönderilen tüm mesajlara en hızlı şekilde geri dönüş yapılmaktadır. Ayrıca aboneler @Turkcell adresinden operatörle ilgili en yeni haberlere, duyurulara ve gelişmelere de ulaşabilirler.

Farklı kanallar üzerinden kesintisiz hizmet veren Turkcell sosyal medyadan kampanyalar da düzenleyerek kullanıcılarını memnun etmektedir. Kullanıcılardan gelen tüm şikayetler ve talepler ile ilgili yönetim süreçleri, verimliliğin arttırılması, gelişmeye açık kısımların tespiti için düzenli olarak kontroller yapılmaktadır. Bunun için etkinlikler raporlanmakta ve sürekli iyileştirme sağlanmaktadır. Böylece operatör müşteri beklentilerine uygun hale gelmektedir. Bu süreçte çalışan bildirimleri de dikkate alınmaktadır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu