Musteri Hizmeti

İş Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

İş Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemi ile sesli yanıt sistemini dinlemek zorunda kalmadan müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Eğer soru ya da sorunlarınızı sesli yanıt sistemi ile çözemeyeceğinizi düşünüyorsanız ve direk müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle 0 850 724 0 724 ya da 444 02 02 numaralarından birini arayın
 • Aradığınızda karşınıza sesli yanıt sistemi çıkacaktır
 • Sesli yanıt sistemine yapmak istediğiniz işlemi sesli olarak söyleyin
 • Yapmak istediğiniz işlemi söyledikten sonra gerekli birime aktarıldığınız anda 0’ı tuşlayın
 • 0’ı tuşladığınız anda müşteri temsilcisine bağlanmış olacaksınız

İş Bankası Kimindir Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

İş Bankası 1924 yılında Celal Bayar liderliğinde kurulmuştur. Cumhuriyetin ilk Ulusal bankası olan İş Bankası’nın 250 bin TL’lik sermayesi bizzat Atatürk tarafından karşılanmıştır. Kurtuluş Savaşı’nın bitip Cumhuriyet’in kurulmasının ardından ülkenin ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kurulmuştur. O günlerden bu güne İş Bankası sürekli büyüyüp gelişerek çalışmalarını sürdürmüştür. Finans sektörünün yanı sıra sanayinin gelişmesinde de büyük katkıları bulunan İş Bankası, geçmişten bu güne 300’e yakın şirkete iştirak etmiştir. Çeşitli alanlarda hizmet veren 24 şirkette doğrudan iştiraki bulunan banka, doğrudan ve dolaylı iştirak ettiği 111 kuruluş ile büyümeye devam etmektedir. Yurtdışında da birçok ülkede şubeleri bulunan İş Bankası kapsayıcı ve katılımcı bir yaklaşımla geleceğin bankası olmayı hedefliyor. İç ve dış kaynakları ülke ekonomisi ihtiyaçlarında en iyi şekilde kullanarak sürdürülebilir bir büyüme için çalışır.

İş Bankası İletişim Numaraları

İş Bankası iletişim numaraları bireysel ve kurumsal müşterilere hızlı bir şekilde en iyi hizmeti veren hatlardır. Gerekli durumlarda Genel Merkez iletişim numarası ile iletişime geçerek soru ve sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. İş Bankası iletişim numaraları şunlardır:

 • İş Bankası Bireysel İletişim Numaraları: 0 850 724 0 724 ve 444 02 02
 • İş Bankası Kurumsal İletişim Numaraları: 0 850 724 0 724 ve 444 02 02
 • İş Bankası Genel Merkez İletişim Numaraları: 0 212 214 50 00

İş Bankası Sesli Yanıt Tuşlama İle Yapılan İşlemler

İş Bankası sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemler için hangi numaraları tuşlamanız gerektiğini bildiğinizde direk bilgi almak istediğiniz ya da yapmak istediğiniz işlem için bağlantıya geçebilirsiniz. Vakit kaybetmeden İş Bankası hizmetlerinden faydalanmak için sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemler ve numaraları şunlardır:

 • Öncelikle sesli yanıt sistemine bağlanmak için 0 850 724 0 724 ya da 444 02 02 numaralarından birini arayınız
 • Kayıp çalıntı bildirimi ve size ait olmayan işlem bildirimi için 1’i tuşlayın
 • Müşteri numarası YKN/TCKN ve geçici şifre/müşteri şifresi ile işlem yapmak için 2’yi tuşlayın
 • Kart numaranız ve kart şifreniz ile işlem yapmak için 3’ü tuşlayın
 • Bankamatik kartı şifresi ve hesap numarası ile işlem yapmak için 4’ü tuşlayın
 • İş Bankası hizmetleri hakkında bilgi almak ve şifre işlemleri için 5’i tuşlayın
 • Maksimum Mobil hakkında bilgi almak için 6’yı tuşlayın
 • Müşteri numarası ve şifre tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanmak için 0’ı tuşlayın
 • Anadolu Sigorta hasar hizmet bilgileri için 7’yi tuşlayın
 • İngilizce bilgi ve işlem için 9’u tuşlayın

İş Bankası Mail Adresleri ve Faks Numaraları Kurumsal

İş Bankası mail adresleri ve fax numaraları ile gerekli durumlarda banka ile iletişime geçebilirsiniz. Mail adresine e-posta göndermek yerine İş Bankası resmi internet sitesi www.isbank.com/iletişim-formu ile de bilgisayar ortamında direk mail gönderebilirsiniz. İş Bankası’na mail ve fax ile ulaşmanız gereken durumlar için:

İş Bankası Canlı Destek Nasıl Yapılır?

İş Bankası canlı destek için www.isbank.com.tr internet sitesine giriş yaptığınızda ekranın sağ alt köşesinde bulunan konuşma balonuna tıklayarak hizmet alabilirsiniz. Ya da müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 724 0 724 numarasını telefonunuza kaydederek Whatsapp iletişim platformundan canlı destek hizmeti alabilirsiniz. Canlı destek ile soru ve sorunlarınıza hızlı bir şekilde anında cevap alabilirsiniz.

İş Bankası Şikâyet Hattı Numarası

İş Bankası şikâyet hattı ile bankacılık hizmetleri ya da soru ve sorunlarınız ile ilgili her türlü şikâyetinizi iletebilirsiniz. İş Bankası şikâyet hattı 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri hattıdır. Şikâyetiniz olan konuyu bu numarayı arayarak müşteri temsilcisine ileterek kayda geçmesini isteyebilirsiniz. İş Bankası şikâyet hatlarından biri de www.isbank.com.tr internet adresinde bulunan iletişim formu dur. Formu doldurup gönder tuşuna bastığınızda tüm şikâyetleriniz İş Bankası’na ulaşacaktır.

İş Bankası Tüm Sosyal Medya Hesapları

İş Bankası tüm sosyal medya hesapları banka müşterileri için bilgi ve paylaşımlarda bulunulan platformlardır. İş Bankası sosyal medya hesaplarından bankanızı takip ederek banka ile ilgili en yeni bilgilere ulaşabilir, kampanyaları görebilir, iletişime geçerek soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. İş Bankası sosyal medya hesapları şunlardır:

İş Bankası Uygulamalar İndirme Adresleri

İş Bankası mobil uygulaması ile cep şube avantajlarından faydalanmak için İşcep uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için IOS 11 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazınızdan App Store mağazasına İşcep yazıp çıkan uygulamayı telefonunuza indirmelisiniz. Android 5.0 ve üzeri işletim sistemine sahip telefonunuzun Google Play Store mağazasına İşcep yazarak uygulamayı telefonunuza yüklemelisiniz. Ya da telefonunuzun tarayıcısına www.isbank.com.tr/indir yazarak İşcep uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. İşcep uygulaması yüklendiğinde yeni şifre alın bölümüne tıklayarak şifre almalısınız. Şifreniz geldiğinde artık İşcep ile mobil bankacılık hizmetlerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

İş Bankası Çalışma Saatleri 2021

İş Bankası çalışma saatleri tüm şubelerinde 09.00-12.30 öğle arası sonrasında 12.30-13.30 saatleri arasıdır. Hafta içi bu saatlerde İş Bankası şubelerinden yüz yüze bankacılık hizmeti alabilirsiniz. İş Bankası müşteri hizmetleri ise 7/24 hizmet verir. Hafta sonu da dâhil olmak üzere haftanın her günü her saatte müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığı hizmeti alabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile birçok bankacılık hizmetinden faydalanabileceğinizi bilmelisiniz.

İş Bankası Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi başvuru çağımız teknolojisi internet ile artık dijital ortamda çok hızlı ve kolay bir şekilde yapılabiliyor. www.isbank.com.tr internet adresinden internet bankacılığı yolu ile anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ya da mobil bankacılık hizmeti ile İşcep mobil şubeden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. İhtiyacınız olan kredi türüne uygun olarak ihtiyaç, taşıt veya konut kredisi için başvuru yaparsınız. Başvurunuz sonrası kısa süre içerisinde İş Bankası size geri dönüş yapacaktır. Kredi kullanmak istediğiniz tutar ve vade seçenekleri bütçenize uygun olarak belirlenecektir. Kredi talebinizin gelir durumunuza ve kredi notunuza uygun olarak değerlendirileceğini bilmelisiniz. Kredi başvurunuzu telefon bankacılığı ile 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak ya da İş Bankası şubelerine giderek de yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce hangi kredi kartını almak istediğinize karar vermelisiniz. İş Bankası kredi kartı için; Maximum, Maximiles, Maximum Tema Kart, Mercedes Kart gibi kart çeşitlerinden birini seçerek başvuruda bulunmanız gerekir. Kredi kartı başvurunuz gelir durumunuza ve kredi notunuza uygun olarak değerlendirilerek kredi kartınız kısa süre içerisinde adresinize gönderilecektir. İş Bankası kredi kartı başvuru yöntemleri şunlardır:

 • İş Bankası şubelerine giderek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz
 • İnternet bankacılığı ile www.isbank.com.tr internet adresinden kredi kartı başvuru formu doldurarak başvurabilirsiniz
 • İşcep Mobil ile kredi kartı talep formu doldurarak başvuru yaparsınız
 • Müşteri hizmetlerini 0 850 724 0 724 telefon numarası ile arayarak kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz
 • İş Bankası kredi kartlarına SMS yolu ile kolayca başvurabilirsiniz Bunun için hangi tür kredi kartına başvuru yapacaksanız ona uygun sms göndermeniz gerekir
 • Maximum Kredi kartı için sms ile başvuru yapmak için telefonunuzun mesaj kısmına MAXİMUS yazıp boşluk TC kimlik numaranızı yazıp 4402’ye mesaj göndermelisiniz. Diğer kartlar içinde aynı şekilde kartın ismini yazıp sms gönderebilirsiniz

İş Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi hesaplama işlemi www.isbank.com.tr internet adresinde bulunan hesaplama aracı ile hızlı ve kolay bir şekilde kredi hesaplama yapabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi türünü ihtiyaç, taşıt, konut şeklinde seçip almak istediğiniz kredi tutarını ve vade sayısını yazarak hesapla kısmına tıkladığınızda tüm hesap anında ekrana gelecektir. Yine İşcep mobil şubeden, müşteri hizmetlerini arayarak telefon bankacılığından ya da İş Bankası şubelerinden de kredi hesaplama yapabilirsiniz.

İş Bankası Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

İş Bankası bireysel emeklilik sistemi olan Anadolu Hayat Emeklilik, çalışma sürecinizde yapacağınız birikimlerinizi emeklilik döneminde yaşam standartlarınızı yükseltmek için kullanabilmenizi sağlar. 18 yaşını doldurmuş herkesin katılabildiği BES sisteminde yatırımınız %25 devlet desteği ilavesi ile birikimlerinize dönüşür. İş Bankası BES sistemine başvuru için İş Bankası şubelerinden, internet ve mobil bankacılık sisteminden ya da müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Başvuru talebiniz sonrası İş Bankası görevlileri kısa süre içerisinde size dönüş yaparak BES sistemine katılımınızı sağlayacaktır.

İş Bankası Bireysel Emeklilik İptal Etme

İş Bankası bireysel emeklilik iptali Anadolu Hayat bilgi hattı 0 850 724 55 00 numaralı telefonu arayarak yapılabilir. Anadolu hayat müşteri hizmetlerine hafta içi tüm günler ve cumartesi günleri 08.00-22.00 saatleri arasında Pazar günleri ise 10.00-19.30 saatleri arasında hizmet verir. İş Bankası emeklilik iptali için hizmet@anadoluhayat.com.tr mail adresine e-posta göndererek de iptal talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca İş Bankası şubelerine giderek bizzat bireysel emeklilik iptali de isteyebilirsiniz.

İş Bankası Günlük Para Çekme Limiti

İş Bankası günlük para çekme limiti İş Bankası ATM’lerinden 5000 TL olarak belirlenmiştir. İşcep’ten karekod ile de 3000 TL çekebilirsiniz. Böylece günlük para çekme limitiniz 8000 TL olacaktır. Diğer banka ATM’lerinden de günlük 5000 TL ücretsiz para çekme işlemi yapabilirsiniz. Daha fazla para çekme işlemi için İş Bankası şubelerine bizzat başvurmanız gerekecektir.

İş Bankası Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

İş Bankası kayıp çalıntı ihbar hattı olarak müşteri hizmetleri numarası belirtilmiştir. 0 850 724 0 724’ü arayıp sesli yanıt sisteminden 1’i tuşlayarak müşteri temsilcisine bağlanarak kayıp çalıntı ihbarı oluşturarak kartınızı güvence altına alabilirsiniz. Ya da arama yapmak istemiyorsanız www.isbank.com.tr internet adresinden iletişim formu doldurarak da kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz. Bildiriminiz sonrası hemen kartınız kullanıma kapatılıp güvence altına alınır ve gerekli işlemler yapılır.

İş Bankası Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre Nasıl Alınır?

İş Bankası Sms ile banka, kredi kartı ile şifre almak için telefonunuzun mesaj bölümüne SIFRE, kart numaranızın son 4 hanesi, doğum yeriniz, kartın arka yüzünde bulunan güvenlik kodu yani CVV’nin ilk 2 hanesini yazın ve 4402’ye gönderin. Mesajınız İş Bankasına ulaştığı anda geçici şifreniz sms olarak telefonunuza gönderilecektir. Bu şifre ile istediğiniz zaman ATM’lerden şifre değişikliği yapabilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu