Musteri Hizmeti

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Akbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021 ile sesli yanıt sistemi ile çözemeyeceğinizi düşündüğünüz işlemler için direk müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile soru ve sorunlarınıza çözüm bulmak ve işlem yapmak için müşteri hizmetlerini aradığınızda sesli yanıt sisteminde vakit kaybetmeden direk müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız şu adımları takip etmeniz gerekir.

 1. Akbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralı telefonlardan birinden arayınız
 2. Sesli yanıt sistemi devreye girdiğinde ‘’4’’ü tuşlayın
 3. Daha sonra sesli yanıt sistemi devam ederken ‘’2’’ye basın
 4. Son olarak ‘’0’’ı tuşladığınızda direk müşteri hizmetlerinde görevli müşteri temsilcisine bağlanırsınız

Akbank Kimindir Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

Akbank, 1948 yılında özel sermayeli ticari bir kuruluş olarak Adana’da kurulmuştur. Pamuk üreticisi çiftçilere finansal destek sağlamak amacı ile faaliyetlerine başlamıştır. İlk şubesi İstanbul Sirkeci’de 1950 yılında açılmıştır. 1954 yılında genel merkezi İstanbul’a taşınmış ve 1963 yılında otomasyon bankacılık işlemlerine geçilmiştir. 1990 yılında halka açılan Akbank 1998 yılında uluslar arası piyasalarda işlem yapmaya başlamıştır. Bankacılık sektöründe gelişip büyüyen banka bugün 314 şubesi ile en yeni teknoloji ile hizmet verir. Çağdaş sanatın Türkiye’deki en büyük destekleyicilerinden biri olan Akbank sanatsal ve kültürel birçok etkinliğe imza atmıştır. Türkiye ekonomisinin büyüyüp gelişmesini desteklemektedir. Akbank hisseleri %51,2 oranında halka açık olarak Borsa İstanbul’da işlem görmektedir.

Akbank İletişim Numaraları

Akbank İletişim Numaraları ile Bireysel ve Kurumsal müşteriler ilgili birimler ile görüşerek bilgi alabilir ya da işlem yapabilirler. Bazı gerekli durumlarda tüm müşteriler genel merkezi arayarak gerekli işlemler için bilgi alabilirler. Akbank bireysel, kurumsal ve genel merkez iletişim numaraları şunlardır:

 • Akbank Bireysel İletişim Numaraları: 0 850 222 25 25 ve 444 25 25
 • Akbank Kurumsal İletişim Numaraları: 444 23 23 Kobilere özel danışmanlık hattıdır
 • Akbank Genel Merkez İletişim Numaraları: 444 25 25

Akbank Sesli Yanıt Tuşlama İle Yapılan İşlemler

Akbank Sesli Yanıt Sistemi ile yapılacak işlemleri ve tuşlamanız gereken numaraları bilirseniz çok daha kısa bir sürede işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sesli yanıt sisteminde işlem yapmak için öncelikle 0 850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralarından birini arayarak sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi ile TC kimlik numarası, müşteri numarası ya da kart numarası bilgilerinden birini ve kart şifrenizi girin. Sonrasında yapmak istediğiniz işleme göre sesli yanıt tuşlama ile yapılan işlemler ve numaraları şunlardır:

 • Kredi kartı limit öğrenme için 1’i tuşlayın
 • Kredi kartı limit artırma talebi için 2’yi tuşlayın
 • Kart şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın
 • Kredi kartı hesap kesimi sorgulama ya da değiştirme için 4’ü tuşlayın
 • Kredi kartı dönem içi harcamalarınızın kontrolü için 5’i tuşlayın
 • Kredi kartı borcunuzu ödemek için 6’yı tuşlayın
 • Mevduat hesap bakiyenizi öğrenmek için 7’yi tuşlayın
 • Akbank direkt şifre işlemleri için 8’i tuşlayın
 • Virman için 9’u tuşlayın
 • Kredi ödeme planınızın gönderilmesi için 10’u tuşlayın
 • Yatırım fonu alım ve satım işlemleri için 11’i tuşlayın
 • Döviz alım satım için 12’yi tuşlayın

Akbank Mail Adresleri ve Fax Numaraları Kurumsal

Akbank Mail Adresleri ve Fax Numaraları bazı işlemleri yapabilmeniz için banka ile iletişiminizi sağlar. Akbank ile bilgisayar üzerinden mail veya fax ile göndereceğiniz dilekçe ya da belgeleri iletebilirsiniz. Bunun için www.akbank.com.tr internet adresine giriş yaparak sayfanın en alt kısmında solda bulunan bize ulaşın bölümüne tıklayın. Açılan sayfada iletişim ve şikâyet formu yazan bölüme giriş yapın. Buradan iletişim formu doldurup gönder butonuna basarak Akbank’a iletmek istediklerinizi yazabilirsiniz. Akbank mail adresleri ve fax numaraları şunlardır:

 • Akbank mail adresleri: akbank@akbank.hs03.kep.tr ve akyatirim@hs03.kep.tr
 • Akbank Fax Numaraları: 0 212 269 73 83

Akbank Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Akbank Canlı Destek www.akbank.com.tr resmi internet sitesinde bulunan Akbank asistan bölümünden ya da müşteri hizmetlerinden sağlanıyor. İnternet sitesine giriş yaptığınızda sağ alt köşede kırmızı bir çerçeve içerisinde beyaz konuşma balonları olan kısmı görürsünüz. Bu kısma tıkladığınızda anında canlı destek sağlayabilirsiniz. Ya da Akbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 25 25 ve 444 25 25 numaralı telefonlardan arayarak canlı destek hizmeti alabilirsiniz.

Akbank Şikâyet Hattı Numarası

Akbank Şikâyet Hattı Numarası olarak müşteri hizmetleri numaraları belirtilmiştir. Müşteri hizmetlerini 0 850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi üzerinden şikâyet kaydı oluşturabileceğiniz gibi direk müşteri temsilcisine ulaşarak da şikâyetlerinizi belirtebilirsiniz. Ayrıca internet sitesi üzerinden iletişim ve şikâyet formu doldurarak da şikâyetlerinizi Akbank’a iletebilirsiniz.

Akbank Tüm Sosyal Medya Hesapları

Akbank Tüm Sosyal Medya Hesapları ile müşterileri ile iletişim halindedir. Sosyal medya hesaplarında banka ile ilgili bilgileri, yeni haberleri, kampanyaları ve gelişmeleri takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesapları üzerinden Akbank görevlileri ile iletişime geçerek görüşlerinizi, soru ve sorunlarınızı yöneltebilirsiniz. Akbank sosyal medya hesapları şunlardır:

Akbank Apple Uygulamalar İndirme Adresleri

Akbank mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanmak için Akbank mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için IOS işletim sistemine sahip Apple telefonlar için App Store mağazasından Akbank yazarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefonlar için Google Play Store mağazasından Akbank yazarak mobil şube uygulamasını telefonunuza yükleyebilirsiniz. Ya da Akbank’ın Webapp uygulamasını kullanarak Akbank mobil uygulamasını kolayca indirebilirsiniz. Bunun için www.webapp.akbank.com internet adresinden cep telefonunuzu ve doğrulama kodunu yazıp gönderdiğinizde Akbank mobil uygulaması sms ile cep telefonunuza gelecektir.

Akbank Çalışma Saatleri 2021

Akbank Çalışma Saatleri tüm şubeleri için 09.00- 12.30 ve 13.30-17.00 saatleri arasındadır. Akbank şubeleri hafta sonu kapalı olduğundan hafta içi her gün bu saatler arasında bankacılık hizmeti alabilirsiniz. 12.30 ve 13.30 saatleri arası bir saat öğle arası molası olduğunu bilmelisiniz. Akbank müşteri hizmetleri 7/24 aralıksız telefon bankacılığı hizmeti verir. Hafta sonu ya da hafta içi tüm günler ve gece veya gündüz istediğiniz her saatte Akbank müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Başvurusu için hangi tür kredi kullanmak istediğiniz önemlidir. Eğer konut ya da taşıt kredisi almak istiyorsanız yalnızca Akbank şubelerinden ve internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız birçok başvuru yöntemi bulunur. Akbank’ın hızlı kredi sisteminden faydalanmak için direkt kredi başvurusu için www.akbank.com web sitesinden Akbank müşterisi olun veya olmayın kredi başvurusu yapabilirsiniz. Akbank ihtiyaç kredisi için başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Tüm Akbank şubelerinden kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • Akbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralarından arayıp önce ‘’4’’ü sonra ‘’2’’yi tuşlayıp telefon numaranızı tuşlayarak kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerinden kredi için başvurabilirsiniz
 • Akbank kredi için sms ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız telefonunuzun mesaj bölümüne KREDİ yazıp boşluk bırakın ve TC kimlik numaranızı yazın ve 4425’e mesaj gönderin
 • Akbank ATM’lerinden giriş tuşuna basıp ihtiyaç kredisi başvuru işlemini seçip telefon numaranızı ve TC kimlik numaranızı yazarak kredi başvurusu yapabilirsiniz

Akbank Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Başvuru için hızlı ve güvenli hizmet alabilirsiniz. Akbank’ın avantajlarla dolu axess kredi kartı için banka şubelerine giderek başvuru yapabileceğiniz gibi şubeye gitmeden de başvuru yapabilirsiniz. Akbank axess kredi kartı başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Akbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralarından arayarak telefon bankacılığı ile anında kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz
 • İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık ile kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Akbank kredi kartı için www.axess.com.tr internet adresinden direkt axess kredi kartı başvurusu yaparsınız
 • Akbank ATM’lerinden giriş yapıp kredi kartı başvurusuna tıklayıp telefon numaranızı ve TC kimlik numaranızı girerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Telefonunuzun mesaj bölümüne ‘’AXESS’’ yazıp 5990’a kısa mesaj göndererek sms ile başvurabilirsiniz

Akbank Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Hesaplama işlemi için anında hesaplama yapan kredi hesaplama aracından faydalanabilirsiniz. Bunun için www.akbank.com internet adresine giriş yapın. Kredi bölümüne giriş yaparak konut, taşıt ya da ihtiyaç kredilerinden hangisini kullanmak istediğinizi seçin. Sonra hesaplama aracına almak istediğiniz kredi tutarını ve vadeyi yazın. Hesapla kısmına tıklayın. Anında krediniz hesaplanacaktır. Yine aynı şekilde mobil bankacılık sistemi üzerinden de kredi hesaplama araçlarını kullanabilirsiniz. Akbank şubelerine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak da kredi hesaplama talep edebilirsiniz.

Akbank Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

Akbank bireysel emeklilik sistemi AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile hizmet verir. Çalıştığınız dönemde yaptığınız küçük birikimleri büyük yatırımlara dönüştüren bir sistemdir. %25 devlet desteği ile sunulan bireysel emeklilik sistemi ile birikimleriniz şeffaf bir şekilde değerlendirilir. Aylık birikim tutarınızı kendiniz seçebilir ve 56 yaşınıza gelip 10 yıl ödeme yaptığınızda AvivaSA BES ile emekli olabilirsiniz. Akbank bireysel emeklilik başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Akbank internet sitesi www.akbank.com internet adresinden bireysel emeklilik başvuru formu doldurarak başvuru yapabilirsiniz
 • Akbank BES başvurusu için www.avivasa.com.tr internet sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak başvurabilirsiniz
 • AvivaSA bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini 444 11 11 numaralı telefondan arayarak BES başvurusu yapabilirsiniz
 • Akbank şubelerinden de bireysel emeklilik başvurusu yapabilirsiniz

Akbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Akbank bireysel emeklilik iptal etme işlemi için Akbank ya da AvivaSA şubelerine giderek BES iptal formu doldurarak bireysel emeklilik iptali talep edebilirsiniz. Ya da Akbank bireysel emeklilik sistemi olan AvivaSA bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini 444 11 11 numaralı telefondan arayarak iptal isteğinizi belirtebilirsiniz. İptal talebiniz sonrası 10 gün içerisinde işlemleriniz yapılarak BES iptaliniz gerçekleştirilir.

Akbank Günlük Para Çekme Limiti

Akbank Günlük Para Çekme Limiti kart türünüze göre farklılık gösterir. Akbank ATM’lerinden günlük para çekme limitinizin yanı sıra istediğinizde ek para çekme limiti talep ederek daha yüksek limitler ile para çekimi yapabilirsiniz. Kart türünüze göre Akbank para çekme limitleri şunlardır:

 Kart Tipi   Günlük Para Çekme Limiti  Günlük Ek Para Çekme Limiti  
NEO kart  1500 TL  3500 TL  
NEO MEO kart  250 TL  250 TL  
NEO 1e1 kart  5000 TL  3000 TL  
NEO EKKART  1000 TL  500 TL  
NEO BUSİNESS  5000 TL  5000 TL  
NEO PRIVATE  10.000 TL  3000 TL  
NEOEX126  1000 TL  1000 TL  

Akbank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Akbank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı olarak müşteri hizmetleri aranmalıdır. 0 850 222 25 25 veya 444 25 25 numaralarından birini arayarak sesli yanıt sisteminden kayıp çalıntı kaydı oluşturabilirsiniz. Veya müşteri temsilcisi ile görüşerek kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz. Ayrıca www.akbank.com internet sitesinden canlı destek hizmetini kullanarak kayıp çalıntı ihbarı yapabilirsiniz. Yine internet sitesinde bulunan iletişim ve şikâyet formunu doldurarak kayıp çalıntı ihbarında bulunabilirsiniz.

Akbank Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre Nasıl Alınır?

Akbank Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre almak için bankanın ilgili sms numarasına kısa mesaj göndermeniz gerekir. Akbank kredi kartınız için şifre almak istiyorsanız telefonunuzun mesaj kısmına KKSIFRE yazıp bir boşluk verip şifre almak istediğiniz kartınızın son 4 hanesini yazarak 4425’e gönderin. Akbank kartınız için şifre almak istiyorsanız telefonunuzun mesaj kısmına BKSIFRE yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini yazıp 4425’e göndermelisiniz. Gönderdiğiniz sms sonrası size gönderilen geçici şifreyi 7 gün içerisinde Akbank ATM’lerinden değiştirmeniz gerekir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu