Musteri Hizmeti

Şekerbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Şekerbank Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma için 0 850 222 78 78 ya da 444 78 78 numaralı müşteri hizmetleri hatlarından birini arayabilirsiniz. Telefon bankacılığı ile birçok konuda banka şubelerine gitmeden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Şekerbank müşteri hizmetlerini aradığınızda öncelikle sesli yanıt sistemi size cevap verir. Eğer yapmak istediğiniz işlem sesli yanıt sistemi ile çözülmeyecekse o zaman direk müşteri temsilcisine bağlanırsınız.

Şekerbank Kimindir Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

Şekerbank, Anadolu’da şeker pancarı üretimi yapan çiftçilerin yerel kalkınmayı, tarımı ve üretimi desteklemek amacıyla 12 Eki 1953 tarihinden Eskişehir’de kurulmuştur. İlk adı ‘’Pancar Kooperatifleri Bankası A.Ş.’’dir. 1956 yılında başkent Ankara’ya taşınan banka Şekerbank adını almıştır. 1997 yılında ilk olarak hisseleri halka arz edilmiştir. Genel Müdürlüğü 2004 yılından bu yana İstanbul’dadır. Çiftçi esnaf ve işletmelere en iyi çözümleri sunan bankadır. Türkiye genelinde 238 şube 7 bölge müdürlüğü birde gezici şubesi vardır. Bankacılık sektöründe bir ilk olarak 2008 yılında Çevre ve Sosyal Duyarlılık Yönetmeliğini yayınlayarak uygulamaya almıştır. Yine ülkede bir ilk olarak ‘’Aile Çiftliği Projesi’’ ile çiftçinin köyünü toprağını bırakıp gitmemesi yerel kalkınmayı destekleyen çalışmalar yapmaktadır. Halkın bankası olan Şekerbank yaptığı birçok çalışma ile halkın yanındadır.

Şekerbank İletişim Numaraları

Şekerbank iletişim numaraları ile 7/24 Şekerbank’a ulaşabileceğiniz çağrı merkezleri için 0 850 222 78 78 ya da 444 78 78 müşteri hizmetleri numaralarını kullanabilirsiniz. Şekerbank Genel Müdürlüğü için 0 212 319 70 00 numaralı telefondan arayarak gerekli görüşmeyi sağlayabilirsiniz. Şekerbank bireysel iletişim için müşteri hizmetleri numaralarından birini arayarak bilgi alabilir ya da işlem yapabilirsiniz. Kurumsal Şekerbank müşterileri ilgili konu ile ilgili birim müdürü içim 212 319 71 58 numaralı telefonu ya da yönetici yardımcısı için 0 212 319 71 57 numaralı telefonu arayarak kurumsal işlerinizi yapabilirsiniz.

Şekerbank Mail Adresleri ve Fax Numaraları Kurumsal

Şekerbank mail adresleri ve fax numaraları ile bireysel ve kurumsal tüm müşteriler banka ile kolayca irtibata geçebilirler. Şekerbank kayıtlı e-posta adresi sekerbank.haberlesme@sekerbank.hs03.kep.tr ‘dir. Şekerbank genel merkezine ulaşabileceğiniz diğer bir mail adresi ise yi@sekerbank.comtr’dir. Şekerbank Genel Müdürlüğü’ne ulaşabileceğiniz fax numarası 0 212 319 74 29’dur. Bu iletişim bilgileri ile Şekerbank’a mail ve fax yoluyla ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Canlı Destek

Şekerbank Canlı Destek için Şekerbank çağrı merkezini 0 850 222 78 78 ya da 444 78 78 numaralı telefonlardan arayarak 7 gün 24 saat kesintisiz canlı destek alabilirsiniz. Yine www.sekerbank.com.tr internet adresinden internet bankacılığı sisteminden canlı destek alarak bilgi alabilir ya da yapmak istediğiniz birçok işlemi şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz.

Şekerbank Şikâyet Hattı Numarası

Şekerbank Şikâyet Hattı Numarası müşteri hizmetleri çağrı merkezi numaralarıdır. Şekerbank ile ilgili tüm şikâyetleriniz için 0 850 222 78 78 ya da 444 78 78 numaralı müşteri hizmetleri telefonlarını arayabilirsiniz. Aradığınızda sesli yanıt sistemi üzerinden şikâyet kaydı oluşturabilir ya da müşteri temsilcisine bağlanarak şikâyetinizi belirterek kayda geçmesini isteyebilirsiniz. Şekerbank tüm şikâyetlerinize kısa süre içerisinde çözümler bularak size bildirecektir.

Şekerbank Tüm Sosyal Medya Hesapları

Şekerbank Tüm Sosyal Medya Hesapları aktif olarak müşterilerine hizmet verir. Şekerbank sosyal medya hesapları üzerinden açılan sahte Şekerbank hesapları konusunda uyarılar yapıyor. Resmi olmayan sosyal medya hesapları konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Şekerbank sosyal medya hesapları şunlardır:

Şekerbank Uygulamalardan İndirme Adresleri

Şekerbank Apple Store’dan ve Google Play Store Uygulamalardan İndirme Adresleri işletim sisteminin sunduğu mağaza hizmetleridir. IOS 9,1 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazınızın App Store mağazasına giriş yapıp arama kısmına Şeker mobil şube yazarak aratın. Şekerbank mobil şube açıldığında cihazınıza indirerek Iphone gibi Apple cihazlarınızda Şekerbank mobil şubesini kullanmaya başlayabilirsiniz. Android 4,1 ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlarınızda Google Play Store mağazasından şeker mobil şube olarak arama yapıp uygulamayı indirerek Şekerbank mobil bankacılığı kullanmaya başlayabilirsiniz. Huawei kullanıcıları ise Huawei App Galery üzerinden şeker mobil şube uygulamasını indirerek kullanabilirler.

Şekerbank Çalışma Saatleri 2021

Şekerbank Çalışma Saatleri Şubeler için çalışma saatleri 09.00 – 12.30 ile 13.30- 17.00 saatleridir. Öğlen saatlerinde 12.30 ile 13.30 arası öğle yemeği molası haricinde 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Şekerbank şubelerinden hizmet alabilirsiniz. Şekerbank müşteri hizmetleri 7/24 hizmettedir. Haftanın her günü ve her saati müşteri hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Şekerbank Kredi Başvuru

Şekerbank kredi başvuru için ön başvuru yaparak gerekli evrak ve işlemler için Şekerbank görevlisinin size dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz. Şekerbank görevlisi kısa süre içerisinde size dönüş yapar gerekli bilgiyi verir. Şekerbank ihtiyaç, konut ve araç kredileri için başvuru yaptığınızda kısa süre içerisinde kredi başvurunuz değerlendirilecektir. Şekerbank kredi başvurusu için şu yöntemleri kullanabilirsiniz:

 • Size en yakın banka şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • www.sekerbank.com.tr internet adresinden kredi için ön başvuru formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz
 • Şekerbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 78 78 veya 444 78 78 numaralı telefonlardan arayarak kredi ön başvurusu oluşturabilirsiniz
 • Şeker mobil şube ile mobil bankacılık sisteminden de kredi ön başvuru oluşturma imkânınız vardır
 • Şekerbank kredi için sms ile başvuru yapmak için telefonunuzun mesaj bölümüne Kredi boşluk TC kimlik no yazıp 1953’e kısa mesaj gönderebilirsiniz

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu için size en yakın banka şubesine giderek başvuru yapabileceğiniz gibi müşteri hizmetlerini 0 850 222 78 78 veya 444 78 78 numaralı telefonlardan arayarak da başvuru yapabilirsiniz. Ya da Şekerbank bireysel internet şubesi müşterisi iseniz başvurular bölümünden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvurular bölümünde şeker bonus, bütçem benim ve şeker kart seçeneklerini görürsünüz. İstediğiniz kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca Şekerbank kredi kartı için sms ile başvuru da yapılabilir. Sms başvurusu için;

 • Şeker bonus kredi kartı başvurusu için BONUS boşluk TC kimlik no yazıp 1953’e kısa mesaj gönderin
 • Bütçem benim bonus kredi kartı için BÜTCEM boşluk TC kimlik no yazıp 1953’e mesaj gönderin
 • Şeker Kredi kartı başvurunuz için SEKERKART boşluk TC kimlik no yazıp 1953’e kısa mesaj gönderin
 • Sms başvurunuz incelenerek kısa süre içerisinde size sms ile dönüş yapılarak kredi kartı başvuru sonucunuz bildirilecektir

Şekerbank Kredi Hesaplama

Şekerbank Kredi Hesaplama için size en yakın Şekerbank şubesine giderek kredi hesaplama talep edebilirsiniz. www.sekerbank.com.tr internet adresinden Şekerbank internet bankacılık sistemine giriş yaparak hesaplama araçları bölümünden kredi hesaplama yapabilirsiniz. Hesaplama aracı ile bireysel kredi, konut kredisi, araç kredisi, ihtiyaç kredisi, kurumsal kredi gibi ihtiyacınız olan krediyi hesaplayabilirsiniz. Hesaplama aracı sizden istediğiniz kredi tutarı, aylık ödeme yapabileceğiniz tutar, istediğiniz vade sayısı gibi bilgiler girmenizi ister. Bu bilgileri kredi ihtiyacınıza ve bütçenize göre giderek hesapla butonuna tıklayarak kredi hesaplama yapabilirsiniz. Yine şeker mobil şubeden de kredi hesaplama araçları ile kredi hesaplama yaparsınız. Ya da Şekerbank müşteri hizmetlerini arayarak da kredi hesaplama talep edebilirsiniz.

Şekerbank Bireysel Emeklilik

Şekerbank Bireysel Emeklilik sistemi BES tüm Şekerbank şubelerinde yetkili sigorta acentesi hizmeti ile ihtiyacınız olan güvence için emeklilik sistemleri sunar. BES bireysek emeklilik döneminde ek bir gelir sağlayan özel bir tasarruf ve yatırım aracı olarak sunulur. Kamu sosyal güvenlik sisteminin bir tamamlayıcısı olarak sunulan BES sistemi ile kişinin uzun vadeli bir yatırım ile emeklilik döneminde gelirinin artırılması amaçlanır. 18 yaşından büyük herkesin katılabildiği Şekerbank Bireysel Emeklilik sistemine başvuru Şekerbank banka şubelerinden, internet bankacılığından, mobil bankacılık sisteminden ya da müşteri hizmetlerinden yapılabilir.

Şekerbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

Şekerbank Bireysel Emeklilik İptal Etme işlemi için öncelikle 3 ay dolması gerektiğini bilmelisiniz. Şekerbank BES sistemi 3 ay dolmadan bireysel emeklilik iptali yapmayacaktır. Bu nedenle öncelikle 3 ay süre ile Bireysel emeklilik sisteminde kalmalı daha sonra cayma hakkınızı kullanarak BES iptali talep edebilirsiniz. Şekerbank bireysel emeklilik iptal etme yöntemleri şunlardır:

 • Şekerbank şubelerine giderek BES iptali talep edebilirsiniz
 • Şekerbank resmi internet sitesi www.sekerbank.com.tr internet adresine şifreniz ile giriş yapıp şeker bireysel emeklilik sayfasında bulunan formu eksiksiz doldurarak iptal başvurusu yapabilirsiniz
 • Şeker mobil şube ile mobil bankacılık hesabınızda bulunan bireysel emeklilik bölümünden iptal formu doldurabilirsiniz
 • Şekerbank bireysel emeklilik iptali için sekerbank@bireyselemeklilik.com e-posta adresine TC kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, banka hesap numaranızı da yazacağınız dilekçe göndererek iptal isteyebilirsiniz
 • Şekerbank müşteri hizmetlerini 0 850 222 78 78 ya da 444 78 78 numaralı telefonlardan arayarak bireysel emeklilik iptal talebi oluşturabilirsiniz

Şekerbank Günlük Para Çekme Talebi

Şekerbank Günlük Para Çekme limiti 3000 TL olarak belirtilmiştir. Ancak ihtiyacınız doğrultusunda daha fazla para çekmek durumunda kaldığınızda 4,76 TL değerinde bir ücretlendirmeyi ödemeniz gerekir. Ayrıca Şekerbank hesaptan cebe mobil uygulamasından para çekme limiti 500 TL olup günde iki kez olarak 1000 TL para çekebilirsiniz.

Şekerbank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Şekerbank Kayıp Çalıntı İhbar Hattı cüzdan dostu kart koruma planı ile devreye alınmıştır. Günün her saatinde kayıp çalıntı ihbar hattına 0 212 370 24 78 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Cüzdan dostu kart koruma planı ile kartınız ihbar öncesi 3000 TL ihbar sonrası 5000 TL’ye kadar yetkisiz kullanıma karşı teminat altında olur. Cüzdan dostu kart koruma planı ile Şekerbank banka kartlarınızın yanı sıra kişisel eşyalarınızı da teminat altına alabilirsiniz.

Şekerbank Sms İle Banka, Kredi Kartı ile Şifre Nasıl Alınır?

Şekerbank sms ile banka, kredi kartı ile şifre almak oldukça kolay bir yöntemdir. Ancak telefon numaranızın Şekerbank sisteminde kayıtlı olması gerekir. Şekerbank sms sistemi tamamen ücretsiz olup kayıtlı telefon numaranıza çok kısa sürede sms ile cevap verilir. Ya da gerekli durumlarda gönderdiğiniz sms sonrası Şekerbank müşteri temsilcisi sizi arayarak bilgi verir. Şekerbank sms sisteminden faydalanmak için telefonunuzun mesaj bölümüne SIFRE boşluk istenilen dört haneli şifre boşluk şifre almak istediğiniz kartın son 4 hanesi boşluk kartın arka yüzünde bulunan güvenlik kodunun son üç hanesi yazılarak 1953’e mesaj gönderilir. Eğer telefon numaranız Şekerbank sisteminde kayıtlı ise sms yöntemi ile anında banka veya kredi kartı şifreniz sisteme kaydedilerek kullanmaya başlarsınız.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu