Musteri Hizmeti

Garanti BBVA Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Garanti BBVA Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma 2021 yılı için yenilerek sunuldu. Garanti Bankası müşteri hizmetlerini aradığınızda sesli yanıt sistemi sizi yapmak istediğiniz işleme göre yönlendirecektir. Sesli yanıt sistemi ile hesap bakiyenizi ve kredi kartı borcunuzu öğrenebilir, ekstre değişikliği yapabilir, dönem içi hesap hareketlerinizi öğrenebilirsiniz. Ancak yapmak istediğiniz başka bir işlem var veya öğrenmek istediğiniz bir bilgi için müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekiyorsa bağlanmanız güç olabilir.

Garanti BBVA Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma için 0 850 222 0 333 ya da 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayın karşınıza çıkan menüde önce 1 sonra 3 ve son olarak da 5’i tuşlayın. Bu yöntem ile direk müşteri temsilcisine bağlanırsınız.

Garanti BBVA Bankası Hakkında

Garanti BBVA Bankası, 1946 yılında 103 ortağın katılımı ile başkent Ankara’da bir anonim şirket olarak kuruldu. Bankanın kuruluş amacı 2. Dünya savaşı sonrası oluşan servet birikimini karlı iş alanlarına yatırmaktı. Bankanın kurucularının birçoğu yatırım yapmak isteyen tüccarlardan oluşuyordu. Garanti Bankası’nın 2. şubesi İstanbul’da kuruldu. Uzun yıllar yatırımlar ile çalışmaya devam eden bankanın pay hisselerinin büyük bir kısmı 1970 yılında Koç Holding ve Sabancı Holding tarafından satın alındı.

1980’lerin başında önce Koç Grubu sonra da Sabancı Grubu Garanti Bankası hisselerini Doğuş Grubuna sattı. 1990 yılında ilk halka arzını gerçekleştiren Garanti Bankası ilk yurt dışına hisse ihracatını gerçekleştiren kurum oldu. Garanti Bankası 1997 yılında internet ve telefon bankacılığını bir arada sunan ilk Türk Bankası olmuştur. 2000 yılında geliştirdiği sistem ile ilk çipli çok markalı kredi kartı olan Bonus kartı müşterilerine sundu.

2011 yılında İspanyol bankacılık devi BBVA ile ortaklık sağladı. Banco Bilbao Vizcaya Argenteria S.A. (BBVA) Garanti Bankası hisselerinin I,85’ine sahip olarak ABD ve İngiltere’de işlem görmeye başladı. BBVA’nın güçlü inovasyon ve teknolojisi ile Garanti’nin müşteri odaklı iş modeli birleşerek daha güçlü bir bankacılık sistemine dönüştü.

Garanti Bankası İletişim Numaraları Bireysel, Kurumsal

Garanti Bankası iletişim numaraları bireysel, kurumsal ve genel merkez numaraları olarak banka tarafından açıklanmıştır. Garanti BBVA bireysel müşterisi iseniz; 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Eğer kredi çekmek istiyorsanız anında kredi hattı olan 44 0 335 numaralı telefonu da arayabilirsiniz. Garanti Bankası kurumsal müşterisi iseniz; yine 444 0 333 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak yönlendirmeleri takip ederek kurumsal kimliğinizle işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bankası’nın kobiler için sunduğu hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız 444 56 24 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir ya da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti BBVA Bankası genel merkezi için 0 212 318 18 18 numaralı telefonu aramalısınız.

Garanti Bankası Sesli Yanıt Tuşlama İle Yapılan İşlemler

Garanti Bankası sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemler ve numaralar ile birçok işlem yapabilir ya da bilgi alabilirsiniz. Garanti BBVA Bankası sesli yanıt sistemi ile bilgi almak ya da işlem yapmak için yapmak istediğiniz işlemi sesli olarak söylemeniz gerekir. Sesli yanıt sistemine sesli olarak söylediğiniz kelimeler ile sizi işlem yapmak ya da bilgi almak istediğiniz konuya yönlendirecektir. Sesli yanıt sistemi ile bilgi alabileceğiniz ya da işlem yapabileceğiniz konular şunlardır:

 • Kredi ve kredi kartı başvuru sonucu sorgulama yaparsınız.
 • Kredi kartı limitinizi ve taksitlerinizi sorgulayabilirsiniz.
 • Kredi taksitlerinizi sorgulayabilir ve kart borcu ödeyebilirsiniz.
 • Hesap açma, kapama ve hesap bakiyesi sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Kart şifresi yenileme ve kart blokesi kaldırma yapılabilir.
 • Online bankacılık sistemi için şifre alabilir ya da şifrenizi yenileyebilirsiniz.
 • Fatura veya vergi borçlarınızı sorgulayabilir ve isterseniz ödeyebilirsiniz.
 • Kredi kartınızın limitini artırabilir ya da düşürebilirsiniz.
 • IBAN ya da hesap numarası sorgulayabilirsiniz.
 • Kayıp ve çalıntı ihbarı oluşturabilirsiniz.
 • EFT ve havale para transferi işlemleri de yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Mail ve Fax Numaraları Kurumsal ve Bireysel

Garanti Bankası mail adresleri ve fax numaraları kurumsal ve bireysel müşteriler için iletişim bilgileri olarak açıklanır.

 • Garanti Bankası mail adresi: garantibankasi@hs02.kep.tr ‘dir.
 • Garanti Bankası’nın resmi internet sitesi www.garantibbva.com.tr internet adresi iletişim bölümünden form doldurarak da mail gönderebilirsiniz.
 • Garanti Bankası fax numarası: 0 212 216 09 92’dir.

Garanti Bankası mail adresi ve fax numarası bireysel ve kurumsal müşteriler için aynı adresler ile kullanılır. İletişim bilgilerinizde bireysel ya da kurumsal işlem yapmak istediğinizi belirtmeniz gerekir.

Garanti Bankası Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası canlı destek için yardım alabileceğiniz yöntemler geliştirilmiştir. Garanti Bankası müşterilerinin her an yanında olmak için 7/24 bana sor sistemi geliştirmiştir. Bu sistem ile istediğiniz gün ve saatte Garanti Bankası canlı destek botları ile yardım alabilirsiniz. Garanti BBVA canlı destek hatlarını kullanarak birçok konuda bilgi alabilir ve işlem yapabilirsiniz. Canlı destek sağlayan hatlar şunlardır:

 • Garanti BBVA canlı destek için +90 444 0 333 numaralı Whatsap hattından mesaj göndererek bilgi alabilir ya da işlem yapabilirsiniz.
 • Garanti BBVA Bankası sosyal medya hesaplarında bulunan bana sor bölümünden yazarak işlem yapabilirsiniz.
 • Garanti BBVA resmi internet sitesinden bize ulaşın formunu doldurup göndererek canlı destek alabilirsiniz.
 • Garanti BBVA mobil uygulamasından da bize ulaşın kısmından mesajınızı yazarak canlı destek alırsınız.

Garanti Bankası Şikâyet Hattı Numarası

Garanti Bankası şikâyet hattı numarası 444 0 333 numaralı müşteri hizmetleridir. Müşteri hizmetlerini arayarak şikâyet kaydı oluşturabilirsiniz. Ya da garantibbva.com.tr internet sayfasında bulunan iletişim formunu doldurarak şikâyetlerinizi yazılı olarak belirtebilirsiniz. Şikâyetiniz Türkiye Bankalar Birliği (TBB) hakem heyeti tarafından değerlendirilecektir. Şikâyetinizin durumunu takip etmek için yine garantibbva.com.tr internet adresinde destek bölümünde bulunan mesaj takip formuna mesaj numaranızı ve TC kimlik numaranızı yazarak takip edebilirsiniz.

Garanti Bankası Tüm Sosyal Medya Hesapları

Garanti Bankası tüm sosyal medya hesapları bireysel ve kurumsal müşterilere 7/24 canlı destek hizmeti verir. Sosyal medya hesaplarından Garanti Bankası hakkında tüm yeni gelişmeler ve bilgilerde yayınlanır. Garanti BBVA Bankası sosyal medya hesapları şunlardır:

 • Facebook: facebook.com/Garanti BBVA/
 • İnstagram: instagram.com/garantibbva/
 • Twitter: twitter.com/garantibbva
 • Google+: plus.google.com/+garanti
 • Linkedin: linkedin.com/company/garanti-bbva
 • Foursguare: tr.forustguare.com/garantibbva

Garanti Bankası Uygulamaları İndirme Adresleri

Garanti Bankası Uygulamaları İndirme Adresleri ile Garanti Bankası mobil uygulamasını telefonunuza indirerek mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Garanti BBVA mobil uygulamasını Android işletim sistemine sahip cihazlar için Play Store mağazasından, IOS işletim sistemine sahip cihazlar için App Store mağazasından Garanti BBVA Mobile yazarak aratıp uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra Garanti BBVA mobil şifresini 444 0 333 numaralı sesli yanıt sisteminden alarak giriş yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri 2021

Garanti Bankası çalışma saatleri şube ve müşteri hizmetleri için belirtilmiştir. Garanti BBVA Bankası şubeleri hafta içi 09.00-12.30 ile 13.30-17.00 saatleri arasında hizmet verir. Merkezi noktalarda bulunan alışveriş merkezi, havaalanı ve sınır kapılarında bulunan Garanti BBVA şubeleri öğlen saatlerinde de hizmet verir. Garanti Bankası müşteri hizmetleri yılın 365 günü 7/24 hizmet verir. İstediğiniz saatte hafta içi ya da hafta sonu müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilir ya da işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi başvurusu için; Garanti BBVA banka şubelerine giderek yapılabilir. Garanti BBVA internet bankacılığı yolu ile www.garantibbva.com.tr resmi internet sitesi üzerinden başvuru yaparsınız. Garanti BBVA Mobile bankacılık sistemi ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da Garanti BBVA bankasının anında kredi hattı olan 444 0 335 numaralı telefonu arayarak da hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru yöntemleri içerisinde en hızlı olan anında kredi hattını aramanız veya mobil bankacılık yöntemi ile başvuru yapmanız olacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi kartı başvuru için; Garanti BBVA banka şubelerine giderek yapılabileceği gibi online kart işlemleri merkezi olan www.bonus.com.tr ya da www.garantibbva.com.tr internet adreslerinden başvuru formu doldurarak da hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Yine Garanti BBVA Mobile uygulaması üzerinden de kredi kartı başvurusu yapmanız mümkündür. 444 0 333 numaralı telefon ile müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartı başvurusu yapmak mümkündür.

Garanti Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi hesaplama işlemi için Garanti BBVA banka şubelerine giderek görevli memurdan kredi hesaplama talep edebilirsiniz. Garanti Bankası resmi internet sitesine www.garantibbva.com.tr internet adresi ile giriş yaparak kullanmak istediğiniz kredi türünü, kredi miktarını ve taksit sayısını seçerek otomatik hesaplama aracı ile hesaplayabilirsiniz. Yine aynı şekilde Garanti BBVA Mobile uygulamasına giriş yaparak da kredi hesaplama işlemi yapabilirsiniz. Ya da 444 0 335 numaralı anında kredi hattını arayarak kredi hesaplama isteyebilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemi (BES) oldukça avantajlı bir emeklilik sistemidir. Geleceğinizi garantiye almak için küçük yatırımlarınızı büyük bir kazanca dönüştürebilirsiniz. Garanti BBVA emeklilik ile başka hiçbir yatırım aracına ihtiyaç duymadan emekli olabiliyorsunuz.

Emeklilik için yapmak istediğiniz yatırım tutarını ve ödeme periyodunu kendiniz belirleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman ödemelere ara verip sonra tekrar başlayabilirsiniz. 18 yaşını geçmiş olan çocuk ya da torunlarınızı, eşinizi, annenizi gibi yakınlarınızı da BES emeklilik sistemine dâhil edebilirsiniz. Üstelik yatırdığınız miktarın %’i kadar bir tutar da devlet tarafından sizin adınıza ödenecektir.

Örneğin aylık 100 TL BES için yatırım yaptığınızda 25 TL’de devlet sizin adınıza öder ve 125 TL yatırım yapmış olursunuz. Garanti BBVA bireysel emeklilik için Garanti BBVA banka şubelerine gidebilir, internet ya da mobil bankacılık ile başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptal Etme

Garanti Bankası bireysel emeklilik iptal etme işlemi başvuru işlemi kadar kolay ve sorunsuzdur. Garanti BBVA bireysel emeklilik sistemine yatırım yapmaya başlayalı 2 aylık süreniz dolmamış ise internet bankacılığı ya da mobil bankacılık aracılığı ile sözleşmeden ayrılma talebinde bulunarak yaptığınız yatırımın tamamını geri alarak BES sisteminden ayrılabilirsiniz. Ancak Garanti Bankası bireysel emeklilik sistemine 2 aydan daha uzun süredir yatırım yapıyorsanız başvurunuzu 444 0 336 numaralı bireysel emeklilik çağrı merkezini arayarak yapmanız gerekir.

Garanti Bankası Günlük Para Çekme Limiti

Garanti Bankası günlük para çekme limiti yeni yapılan düzenleme ile Mastercard ve visa kartlar için 5000 TL olarak belirlenmiştir. İstediğiniz gün ve saatte Garanti BBVA Bankası ATM’lerinden 5000 TL’ye kadar istediğiniz miktarda para çekebilirsiniz. QR kodu ile para çekme limiti ise 3000 TL’dir. Eğer QR kodu ile para çekme işlemi yapacaksanız limitinin 3000 TL olduğunu bilmelisiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu