Vodafone

Vodafone Şikâyet Takip Nasıl Yapılır?

Vodafone’yi Şikâyet etmek için Müşteri Hizmetlerine 542 nolu numaradan kayıt oluşturabilirsiniz. Şikayet sonrası size SMS ile takip numarası gönderilir.

Vodafone Şikâyet Hattı Nedir?

Vodafone şikâyet hattına baktığımızda, Vodafone hatlarından şikâyet için arama yaparken. Gereken numara ile diğer GSM operatörleri veya sabit numaralardan arama yaparken farklı numara kullanılmaktadır. Bu numaralara ve detaylara baktığımızda ise;

Şikâyet  Aranacak Numara  
Vodafone hatlardan arama yaparken  542  
Diğer GSM numaralarından veya Sabit hatlardan arama yapmak için  0542 542 00 00  

Vodafone’ yi şikâyet etmek istediğinizde ise, haklı olduğunuzu düşünüyorsanız basit bir dilekçe ile durumu anlatıp tüketici hakem heyetine Vodafone’ yi şikâyet edebilirsiniz.

Vodafone Dilekçesi Nasıl Yazılır? Örnegi

Bazen bir tarife iptali, cihaz alım iptali, şikâyet etme, istek oluşturma gibi sebeplerle dilekçe yazmak isteriz. Dilekçe de önemli olan ise o dilekçenin hangi amaç için oluşturulacağıdır. Amacına uygun olarak dilekçeler yazılmalı ve o şekilde verilmelidir. Eğer dilekçe yazım amacınız belli ise artık geriye dilekçeyi oluşturmak kalmaktadır. Bunun için ise şöyle yapabilirsiniz;

VODAFONE GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN DİKKATİNE

Konu: İstediğiniz ve sorununuz ne ise yazı hakkında

Ben Vodafone …………………………… paketini kullanan ……………………………….. GSM numaralı …………………….. Ad Soyad.

Vodafone X şubesine tarife değişikliği için gittim. Ancak orada taahhüttüm olmamasına rağmen tarifemi değiştiremeyeceklerini söyleyip beni kovmuşlardır. Bu durum sebebiyle kişisel onurum kırılmıştır. Bu sebeple bu şubede çalışan kişiler hakkında gerekli işlem yapılmadığı takdirde hukuki haklarımı kullanacağımı bildirmek isterim.

Gereğinin yapılmasını rica ederim. 00/00/2020

Yukarıdaki dilekçe bir şikâyet dilekçesidir. Bu size örnek oluşturulması amacıyla hazırlanmıştır. Zaten tarife ve paket gibi diğer kampanyaların değişikliği için dilekçe yazma pek kullanılmamaktadır.

Vodafone Tüketici Hakları Nelerdir?

Vodafone tüketici haklarına baktığımızda Vodafone tarafından oluşturulup yayınladığı tüketici hakları bildirgesi mevcuttur.

Madde 1: Kullanıcı Eşitlik Hakkı

Vodafone kullanıcılarının her biri iletişimden faydalanma hakkına sahiptir. Vodafone, her bütçeye uygun kampanya, paket ve akıllı cep telefonu tarifeleri sunar.

Madde 2: Herkese Şeffaflık Hakkı

Sözleşmelerde taahhütlerde şeffaf hizmet almak her kullanıcının hakkıdır.

Madde 3: Seçme Hakkı

Kullanıcıları dilediği şekilde seçmek hakkına sahiptir. Vodafone; internet paketleri, konuşma ve SMS haklarını sadece aylık değil, ihtiyaç kadarı olan paketler için haftalık, günlük, saatlik olarak da sunar.

Madde 4: Vazgeçme Hakkı

Kullanıcılar aldıkları hizmet veya cihazdan 14 gün içerisinde herhangi bir sebep göstermeksizin vazgeçme hakkına sahiptir.

Madde 5: Uluslararası İletişim Hakkı

Vodafone tüm kullanıcıları uluslararası iletişim kurma hakkına sahiptir.

Madde 6: Harcama Kontrol Hakkı

Vodafone kullanıcıları harcamalarını kontrol altında tutması ve bilmesi kullanıcı hakkıdır. Bu yüzden Vodafone, tarifenizdeki kullanımların %80’ini harcadığınızda size bilgilendirme mesajı gönderir, böylece fatura tutarınız kontrol altında olur.

Madde 7: Destek Hakkı

Zor durumda olan herkes destek alma hakkına sahiptir. Vodafone, mevcut bakiyeniz bitse de yine iletişimi devam ettirilmesi için size ilave bakiye yükler, böylece mağdur olmanızı engeller.

Madde 8: Kolaylık Hakkı

Kullanıcılar hizmetlerden kolayca ulaşmak herkesin temel hakkıdır. Vodafone; çağrı merkezine, uygulamalarına hızlı bir şekilde ulaşıp gereksiz zaman kaybetmenizi önler.

Madde 9: Geri Bildirim Hakkı

Tüm kullanıcıların görüş bildirme hakkı vardır. Bu yüzden Vodafone önerilerinizi ve geri bildirimlerinizi her daim alır.

Madde 10: Güvenlik Hakkı

Vodafone kullanıcıları kişisel bilgilerinin korunması temel bir haktır. Vodafone, bu yüzden kendi kişisel bilgilerini ISO 27001 uluslararası güvenlik sistemiyle korunmaktadır.

Vodafone Şikâyet E-Posta

Vodafone şikayetlerinizi iletebileceğiniz bir e-posta adresi de bulunmaktadır. Vodafone musterihizmetleri@vodafone.com e-posta adresine şikayetlerinizi gönderebilirsiniz.

Vodafone Şikâyet Nasıl Yapılır?

Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak şikayetlerinizi iletebilir ve dile getirebilirsiniz. Bunun için 0542 542 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu