Vodafone

Vodafone Mobil Ödeme Açma/Kapatma Ve İade Detayları

Vodafone Mobil Ödeme servisi Vodafone aboneleri için Google Play, Play Store, App Store, Spotify gibi anlaşmalı uygulamalar üzerinden yapacağınız alışverişlerde ödemeyi mobil olarak gerçekleştirmenizi sağlar. İşlem tutarı hat bakiyenizden düşülür. Faturalı hat kullanıyorsanız faturanıza yansıtılır. Mobil ödeme servisi ile yaptığınız satın alma işlemi iptal edilemez ya da taksitlendirilemez. Aldığınız ürünü sağlayıcı şirket ile görüşerek iade etmeniz durumunda bakiyeniz 6 ay içerisinde hattınıza geri yansıtılır.

Vodafone Mobil Ödeme Açma ve Kapatma

Vodafone hattınızı mobil ödeme işlemine açmak veya kapatmak için birden fazla yol bulunur. Size en yakın Vodafone bayisini ziyaret ederek hattınızı mobil ödemeye açabilir ya da kapattırabilirsiniz. İşlem yalnızca hattın yasal sahibi tarafından gerçekleştirilebilir. İşlem sırasında kimlik ibraz edilmesi zorunludur.

Vodafone Çağrı Merkezini arayarak işleminizi mobil ödeme açma veya kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı Merkezi için 0850 542 00 00’ı tuşlayın. İşlem sırasında çağrı merkezi danışanları sizden kimlik doğrulaması isteyecektir. Vodafone Kurumsal müşterisi iseniz işlemi gerçekleştirebilmek için şirket yetkilisi olmanız gerekir. Cep telefonunuzdan mobil ödeme servisini açmak için MOBİLODEME AC, kapatmak için MOBİLODEME KAPAT yazarak 7878’e ücretsiz gönderebilirsiniz.

Vodafone.com.tr ya da Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden telefon numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizi bilmiyorsanız S ya da SIFRE yazıp 7000’e gönderebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılır menüden ayarlar sekmesine tıklayın. Daha sonra mobil ödeme seçeneğine dokunarak açma kapama işlemini gerçekleştirin. Vodafone Yanımda uygulamanız yoksa Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme İade

Vodafone Mobil Ödeme servisi satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz kurum ile sizin aranızda bir aracı servistir. Satın aldığınız ürünü iade ederek satın alma bedelinin hattınıza yansıtılmasını isterseniz; satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz kurum ile iletişime geçmeniz gerekir. Örneğin mobil ödeme servisi ile Spotify Premium üyeliği satın aldınız ancak daha sonra kararınızı değiştirdiniz. Bu durumda Spotify ile iletişime geçerek satın aldığınız hizmeti iade etmek istediğinizi söylemeniz gerekir. Talebiniz olumlu karşılanırsa ücret iadeniz 6 ay içerisinde hattınıza yansıtılır.

Vodafone Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Vodafone Mobil Ödeme servisini kullanmak için öncelikle hattınızı mobil ödemeye açmanız gerekir. Mobil ödemeyi açtıktan sonra alışveriş yapmak istediğiniz uygulamaya gidin. Almak istediğiniz ürünü seçerek ‘satın al’ butonuna tıklayın. Açılan ekranda görüntülenen seçeneklerden ‘mobil ödeme’yi seçin. Onay vererek işleminizi tamamlayın.

Vodafone Mobil Ödeme Nerelerde Geçerli?

Vodafone Mobil Ödeme servisi Google Play, Play Store, App Store, Spotify ve Ankara Kart Servis Akışı uygulamalarında geçerlidir.

Vodafone Mobil Ödeme Günlük ve Aylık Limiti Ne Kadar?

Vodafone mobil ödeme ile Günlük Aylık Limiti aşağıda verilmiştir;

    Faturalı Hatlar   Faturasız Hatlar  
 Tek Seferlik   50-150 TL   200 TL  
 Günlük   50-350 TL   300 TL  
 Aylık   50-750 TL   500 TL  

Mobil ödeme limitini aşmanız durumunda satın alma işleminiz gerçekleştirilemez. Limit aşım dönemi sona erdiğinde satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil ödeme limitinizin ne kadar kaldığını öğrenmek için size en yakın Vodafone bayisini ziyaret edebilir ya da Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi için 0850 542 00 00’ı tuşlayın. Mobil ödeme servisi ile yaptığınız alışverişlerin tutarını ve diğer detayları öğrenmek için 542 nolu Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. Faturalı hat sahibi iseniz ay sonu ekstrenizde mobil ödeme detaylarınızı inceleyebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Hizmeti Ücretli Mi?

Vodafone mobil ödeme hizmeti ücretlidir. Hizmet bedeli hattınızdan 3 aylık 3,99 TL olarak tahsil edilir. Ücret faturasız hatlarda bakiyeden tahsil edilir, faturalı hatlarda faturaya yansıtılır. Servis aboneliği yapılan 3 aylık süre içerisinde hiç mobil ödeme yapılmaması durumunda servis ücreti alınmaz. Mobil ödeme ile gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemlerinin son ödeme tarihlerini geçirmeniz durumunda Mobil Ödeme Geç Tahsilat Bedeli faturanıza yansıtılır. Geç tahsilat bedeli;

  •  0-30 gün arası gecikme; 100 TL’ye kadar olan ödemelerde 4,99 TL. 100 TL ve üstü ödemelerde 8,99 TL
  • 30 gün ve üzeri gecikme; 100 TL’ye kadar ödemede 8,99 TL, 100 TL üzeri gecikmelerde 13,99 TL

Vodafone Mobil Ödeme Bedava İnternet Kampanyası

Vodafone Mobil Ödeme servisi ile yapacağınız ilk alışverişte 1 hafta geçerli 4 GB hediye internet hattınıza tanımlanır. Kampanyadan yararlanmak için KATIL 4GB yazıp 2020’ye ücretsiz SMS gönderebilirsiniz. Kampanyadan kazandığınız 4 GB internet satın alma işlemini takip eden 7 gün içerisinde hattınıza tanımlanır. Hediyeniz tanımlandıktan sonra hattınıza bilgilendirme mesajı gönderilir. Vodafone mobil ödeme kampanyasından her kullanıcı yalnızca bir kez yararlanabilir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu