Vodafone

Vodafone Puan Sorgulama, Puan Yükseltme ve Şikayet 2021

Vodafone Puan Sorgulama, düzenli ödemeler yaparak biriktirdiğiniz puanlarınızı öğrenip cihaz alabilmenize imkan tanıyan bir işlemden oluşmaktadır. Sorgulama işlemi yapabilmek için izleyebileceğiniz 4 yol mevcuttur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Vodafone yetkili bayilerine başvuruda bulunmak
 2. Vodafone Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmek
 3. Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapmak
 4. Online olarak sorgulama yapmak

Online sorgulama yapmak için ise şu yollar izlenmelidir:

 • İlk olarak Vodafone web adresinden Online İşlemler Giriş sayfasını açın
 • Karşınıza çıkan ekrana telefon numaranız ile şifre girin. (şifre almak için S yazıp 7000‘e kısa mesaj yollayabilirsiniz.)
 • Son olarak açılan ekrandan puan sorgulamanızı yapabilirsiniz

Vodafone Puan Kazanma

Vodafone Puan Kazanma, faturalı Vodafone hattına sahip olmak ve faturalarınızın düzenli ödenmesi ile olacaktır. Yüksek faturalı bir Vodafone Fturalı hattı kullanıyorsanız puanlarınızda ödediğiniz fatura tutarı ile orantılı olarak artacaktır. Ayrıca herhangi bir banka ya da kuruma borcunuz yoksa Vodafone Puanınız artar.

Vodafone Puan Neden Silinir?

Banka ödemelerini yapmamış veya icralık olmuşsanız Vodafone Puan silinir. Vodafone faturalarınızı zamanında ödememişseniz yine puanlarınız silinecektir. Borcunuzu ödedikten 30 gün içerisinde tekrar puan sistemi devreye girer ve Vodafone Puanlarınız birikmeye başlar. Vodafone puanlarınız silinmiş ve hala puan alamıyorsanız mutlaka banka veya herhangi bir kuruma borcunuz vardır. Ya da Vodafone ‘a ödenmemiş faturanız bulunmaktadır.

Vodafone Puan Sorgulama Faturalı Nasıl Yapılır?

Vodafone puan sorgulama faturalı hatlar için 2 farklı şekilde yapılabilir.

 1. Vodafone bayisine gidip puanınızın sorgulanmasını talep ederek puanınızı kısa sürede öğrenebilirsiniz. Puanlarınızı nasıl kullanabileceğiniz konusunda da bilgi alabilirsiniz
 2. Vodafone puan sorgulamanın diğer yolu internet aracılığı ile Vodafone resmi web sitesinden online sorgulama yapmaktır. Telefon numaranız ve şifreniz ile Vodafone internet sitesine giriş yaparak puanınızı sorgulayabilirsiniz

Vodafone Puan Sistemi Ne İşe Yarar?

Vodafone Puan Sistemi ile biriken puanlarınızı Vodafone alışveriş hizmetlerinde kullanabilirsiniz. Vodafone puanlarınız, Vodafone bayilerinden ya da Vodafone web sitesinden telefon, tablet, bilgisayar, ses sistemi gibi daha birçok cihazı indirimli ve taksitli alabilmenizi sağlar. Vodafone puanınız yüksekse kampanyalardan faydalanarak uzun taksitler ile istediğiniz cihazı satın alma şansınız olur. Vodafone Puanı düşük olan kişiler Vodafone ‘dan cihaz satın alamazlar.

Vodafone puanınız ne kadar yüksekse o kadar pahalı ve kaliteli cihazları alabilirsiniz. Üstelik faturanıza yansıtılan uzun taksitler yaptırarak kolayca ödeme olanağına sahip olursunuz. Ayrıca herhangi bir bankaya ya da kuruma borcunuz olmaması da şarttır. Eğer borcunu gününde ödeyen düzenli bir Vodafone kullanıcı iseniz puanlarınız her gün hızlı bir şekilde çoğalır .Böylece Vodafone mağazalarından satın almak istediğiniz bir cihaza kolayca sahip olabilirsiniz. Örneğin 6000 Vodafone puanınız varsa İphone bir telefon alma şansınız vardır. Vodafone puanınıza göre satın alabileceğiniz cihazları Vodafone bayilerinden ya da resmi web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Vodafone Puan Sorgulama SMS

Vodafone kredi notunuzu SMS ile öğrenebilmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken;

 • T.C. kimlik numaranız ile doğum yılınızı aralarında bir boşluk bırakıp 1122‘ye mesaj göndermek
 • Bu işlem için gönderilecek SMS ücreti, 9 TL olarak tahsil edilmektedir

Vodafone Puan Sistemi Kimler için Geçerli?

Vodafone puan sistemi, aylık ödeme gerektirdiğinden dolayı yalnızca faturalı hat sahipleri için geçerli olmaktadır. Faturasız hat kullanıcıları, bu sistemden yararlanamamaktadır.

Vodafone Puan Sisteminde En Yüksek Puan Kaçtır?

Vodafone puan sisteminde en yüksek cihaz puanı 6000‘dir. Bu puana erişebilen hat kullanıcıları, tercihlerini yüksek Iphone modellerinden yana kullanabilmektedirler.

Vodafone Yanımda Uygulaması

Vodafone Yanımda uygulaması, hattınız ile ilgili birçok işleminizi akıllı telefonlarınız üzerinden yapmayı kolaylaştıran bir uygulamadır. Bu uygulamayı telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden yapılabilen işlemleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Vodafone cihaz sorgulama
 • Fatura görüntüleme ve ödeme
 • Taahhüt ve sözleşme işlemleri
 • Tarife işlemleri ve tarife değişikliği
 • Canlı destek attı
 • Online alışverişler
 • Sürpriz kampanya ve fırsatlar

Vodafone Puan Hesaplama Nasıl Yapılır?

Vodafone puan hesaplanmasında her 1 puan 1 TL olarak değerlendirilmektedir. Örneğin; 2000 puanı olan bir hat kullanıcısı, bu puanın altında kalan tüm cihazları alabilmektedir. Iphone modellerinden biri için ise 6000 puana sahip olunması gerekmektedir.

Vodafone Puan Yükseltme Nasıl Yapılır?

Vodafone puanınızı yükseltebilmek için öncelikle hattınızı en az 6 ay kullanıyor olmanız ve faturalarınızı düzenli olarak ödüyor olmanız gerekmektedir. Aylık mevcut tarifenize bağlı olarak da puanlarınızı yükseltebilmeniz mümkün. Vodafone Red tarifelerinden birini kullanmanız halinde puanınız yükselebilir.

Vodafone Puan Şikayet

Vodafone puan ile ilgili şikayetlerinizi bizzat Vodafone Mağazalarına müracaat ederek, Müşteri Temsilcileri ile görüşerek ya da Vodafone mail adresine e-posta göndererek bildirebilirsiniz.

Vodafone Puan Sistemi ile Telefon Alma Nasıl Yapılır?

Vodafone puan sistemi ile telefon alma işlemi için sahip olmak istediğiniz telefona puanınızın denk olması yeterlidir. Sorgulama sonrasında bakiyenizi öğrenerek alabileceğiniz cihazları inceleyebilirsiniz. Aylık faturanıza yansıtarak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Puanı Nakite Çevirme Nasıl Yapılır?

Vodafone puanı nakite çevirme işlemi şu şekilde yapılabilmektedir. Var olan puanınız ile bir telefon alabilir, akabinde o telefonun satış işlemini gerçekleştirerek puanınızı nakite çevirebilirsiniz.

Vodafone Puan Güncellemesi Ne Zaman Olur?

Vodafone cihaz puanlarınız, aylık olarak güncellenmektedir. Her ayın başında düzenli bir şekilde güncellenen puanlarınız ile uygun bir cihaz seçebilirsiniz.

Vodafone Puanlar Silinir Mi?

Vodafone puanları, ödenmemiş faturanız varsa ya da icralık bir durum sonucu silinmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için düzenli ödeme yapılması önem teşkil etmektedir. Mevcut borç ödendikten sonra 30 gün içerisinde puanlama tekrardan başlatılmaktadır.

Vodafone Kurumsal Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone bireysel puan sorgulamada geçerli tüm işlem ve yöntemler, Vodafone kurumsal kullanıcılar için de geçerli olmaktadır. Aynı yöntemleri uygulayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vodafone Puan ile Alınan Cihazlar Hangileridir?

Her puana uygun olarak alabileceğiniz cihaz modelleri şu şekildedir:

Xiamoi Redmi Note 9, Xiamoi Redmi Note 9S, Xiamoi Redmi Note 9 Pro, Samsung M21, Samsung Galaxy A21s, Huawei P40 Lite, Samsung Galaxy S20FE, Apple iPhone SE, TCL 10 Plus, Huawei P30 Lite, Samsung Galaxy M51, Samsung Galaxy A31, Casper Via X20, Premium Samsung Galaxy A11, Realme 6i, Samsung Galaxy M31s, Huawei Y6 2019, Huawei P Smart S, LG Velvet, Samsung Galaxy Z Fold2, Xiamoi Redmi Note 8 Pro, Xiamoi Redmi Note 8, Apple iPhone 11, OPPO A31, Apple iPhone 7, Samsung Galaxy A01, Samsung Galaxy Note 10 Lite, Huawei Y6p, TCL T10L, OPPO A72, OPPO A52, Samsung Galaxy A71, OPPO A5s, LG K61, Huawei Y6s, Samsung Galaxy A51, Samsung Galaxy S20, Huawei Y5p, Realme C3i, Apple iPhone 11 Pro, Realme C3, Apple iPhone XR, Alcatel 1S 2020, OPPO A91, Samsung Galaxy S20+, Alcatel 3X 2020, Samsung Galaxy Note 20, GM 20, Huawei P40, Realme C11, Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Huawei P30, Huawei Y5 2019, Reeder P13 Blue, Apple İphone 8+, Apple İphone 7+, LG K41s, Apple iPhone 11 Pro Max, Samsung Galaxy M11, Vestel Venüs E5,Xiamoi Redmi 8A,GM 20 Pro.

Vodafone Cihaz Kalan Taksit Nasıl Hesaplanır?

Vodafone Cihaz Kalan taksit tutarları, Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yapılarak öğrenilebilmektedir. Uygulamayı indirmek ise Apple Store ya da Play Store’dan mümkün olmaktadır. Kalan taksit ücretlerini öğrenmenin diğer bir yolu da direkt mağazalara başvuru yapmak ya da Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmektir.

Vodafone Cihaz İptali Nasıl Yapılır?

Vodafone cihaz iptali için ilk olarak iade formu doldurulması gereklidir. Daha sonra cihaz ve tüm aksesuarları da dahil hepsi eksiksiz biçimde formda yazan adrese MNG kargo aracılığı ile karşı ödemeli bir şekilde gönderilmelidir. Kullanıcıdan kaynaklı herhangi bir kusurun olmamasına özen gösterilmelidir. İptal işleminizi cihazı aldıktan sonraki 14 gün içinde yapabilirsiniz.

Vodafone Kontratlı Cihaz Yenileme Nedir ve Nasıl Yapılır?

Vodafone Kontratlı Cihaz Yenileme işlemi, yararlanmakta olduğunuz bir cihazınız var iken; yeni taahhüt oluşturarak 2.cihazı almanıza imkan tanıyan kampanyadan oluşmaktadır. Bu işlem için aranılan şartlar ise;

 • Fatura ödemelerinin düzenli olması
 • Yeni cihaz taksitinin ilk cihaz taksitinden daha kısa olmamasıdır. (Örneğin; ilk cihaz taksiti 36 ay iken, yeni cihaz taahhütü 24 ay olamayacaktır.)

Vodafone Kara Liste Nedir ve Nasıl Çıkılır?

Vodafone Kara Liste, mevcut borçları bulunan ve cihaz alınmasına imkan tanımayan bir listedir. Kara listede olan kişilere herhangi bir cihaz satışı yapılamamaktadır. Bu listeden çıkabilmek için ise önce mevcut borçların ödenmesi gerekmektedir. Sonrasında Vodafone yetkili bayiye bildirim yaparak çıkış işlemi sağlanabilmektedir. Belirli bir zaman sonra kara listeden çıkarak tekrar puan biriktirmeye başlanabilir ve cihaz alınabilir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu