Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom EBA Bedava İnternet Kampanyası 2021

Türk Telekom EBA 8 GB Bedava İnternet Kampanyası eğitimi desteklemek üzere oluşturulmuş bir kampanyadır. Milli eğitim bakanlığı ve Türk Telekom arasında yapılan karşılıklı anlaşmaya dayanmaktadır. Bu anlaşmaya göre bütün abonelere 8 GB bedava internet verilmektedir.

Türk Telekom EBA Nasıl Yapılır?

Türk Telekom 8 GB bedava interneti alıp EBA platformlarında kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken;

EBA yaz  5555’ numaralı servise SMS gönder  

Bedava internetiniz kullandıktan sonra kalan haklarınızı öğrenmek ve bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu durumda; KALAN EBA yaz 5555’ e SMS gönder. Kampanyaya ait bilgiler ise şöyledir;

Kampanya Kayıt İşlemi  EBA yaz 5555’e SMS Gönder  
Kampanya İptal İşlemi  IPTAL EBA yaz 5555’ e SMS Gönder  
Faturalı Hatlar için Kalan Sorgulama  KALAN yaz 5555’ e SMS Gönder  
Faturasız Hatlar için Kalan Sorgulama  KALAN EBA yaz 5555’ e SMS Gönder  

Türk Telekom EBA Ne Demek?

Türk Telekom EBA, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmuş olan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) çevrimiçi bir eğitim platformudur. Buradaki ağ içerisinden öğrenciler ve öğretmenlerin eğitim materyalleri daha hızlı bir şekilde ulaşmasına olanak tanır. Bu eğitim materyalleri arasında;

  • Ders kitapları
  • Video kaynaklar
  • Ders anlatımı
  • Canlı ders anlatımları

Yer almakta ve kullanılabilmektedir.

Türk Telekom EBA 8 GB Bedava İnternet Ne Zamana Kadar Geçerli?

Türk Telekom EBA 8 GB bedava internet haklarınız hattınıza gelen onay mesajının ardından kullanımına başlayabilirsiniz. Aylık olarak verilen 8 GB bedava internet haklarınız iptal etmediğiniz sürece kullanımına devam edebilirsiniz. Ancak 31.12.2020 tarihine kadar bu kampanyanın süreceğini hatırlatmak isterim. Kampanya haklarını ve tarihlerini Türk Telekom değiştirebilme hakkına sahip olduğunu da eklemek isterim.

Türk Telekom EBA İnternetini Normal İnternete Çevirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom tarafından verilen 8 GB internet aslında hepimizin bildiği klasik internet değildir. Bu verilen internet EBA web sitesine girildiğinde Türk Telekom tarife ücretlendirmesini durduruyor. Böylece kotanızdan harcamamış oluyorsunuz. Yani Türk Telekom size gerçekten internet vermiyor sadece kullandığınız interneti 8 GB’ da kadar verilerini işlememektedir.

Türk Telekom EBA Nasıl İptal Edilir?

Türk Telekom EBA kullanım haklarınızı veya aboneliğini iptal ettirmek için cep telefonunuzun kısa mesaj bölümüne IPTAL EBA yazarak 5555 numaralı Türk Telekom servisine kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Mesajı göndermenizi sonrası hattınızda tanımlı olan Türk Telekom EBA 8 GB aboneliğini iptal edilecektir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu