Abonelik İptali

Netflix Üyelik İptali Nasıl Yapılır? Paket Ve Fiyatlar

Netflix Üyelik İptali yapma ya da diğer adıyla Netflix Hesap Silme işleminin yapılması için sadece bilgisayarın olması gerekmiyor. İOS ve Android uygulamaları kullanılır. İptal işlemlerinin yapılması mümkündür. Netflix Üyelik İptali Aşamaları:

  • Netflix uygulaması açılarak kullanıcı adına kayıtlı oturuma tıklanır.
  • Telefonun sağ köşesinde yer alan daha fazla seçenek kısmına tıklanarak ekrana gelen hesap seçeneğine girilir
  • Telefon ekranına gelen “üyeliği iptal et” butonuna tıklayarak iptal işlemini tamamla kısmı seçilir
  • Son adımda üyelik iptalini neden yaptığınıza dair ekrana gelen kategori seçeneklerinden birini seçerek tamam butonuna tıklayın
  • Bu adımlardan sonra üyelik kaydı iptal edilecektir

NOT: Sadece Netflix uygulamasını bilgisayar ya da mobil üzerinden silmek üyelik kaydını iptal etmez. Yukarıda yer alan aşamaların yapılması gereklidir.

Netflix Hesabı Tamamen Kapatma

Netflix Hesabı Tamamen Kapatma işlemi yapılmak istenebilir. Bu işlemi yukarıda ki işlemlerden gerçekleştirdikten sonra iptal onayını vererek açılmış olan Netflix hesabı kalıcı olarak tamamen kapanır. Fakat hesaplara tekrar girilmesi durumunda Netflix hesabı yeniden aktif hale gelebilmektedir. Aktif hale gelmesi durumunda da Netflix ödeme yapma talebinde bulunabilir.

Netflix Parolası Sıfırlama

Netflix parolası sıfırlama işlemi sırasında tarayıcı üzerinden Netflix oturumunun açık olması gereklidir. Daha sonra;

  • Netflix hesabına erişilir
  • Sağ üst köşede yer alan Hesap kısmına tıklanır
  • Üyelik ve Ödemeler kısmında bulunan Parolayı Değiştir butonuna tıklanır
  • Parolayı Değiştir üstünde bulunan Parolamı Unuttum kısmına tıklanır
  • Ekrana gelen parola üzerinden E-posta, Sms veya Sesli Arama gibi yöntemlerle sıfırlama seçenekleri ekrana gelir. Talep edilen sıfırlama şekli seçildikten sonra sıfırlama işlemi yapılır

NOT: Eğer ekrana gelen seçeneklerden herhangi birine sahip olunmaması durumunda; “E-posta adresimi hatırlamıyorum” seçeneğiyle işleme devam edilir. Daha sonra da hesapta yer alan kredi kartı ve banka işlemlerinin tekrar girilmesiyle işlem sona erdirilir.

Netflix sistemi tarafından gelen kırmızı renkli parola sıfırlama butonuna girilerek açılan bağlantıda belirlenecek yeni şifrenin iki kez girilmesi istenecektir. Tüm cihazlardan çıkılarak yeni şifrenin girilmesiyle oturum yeniden açılacaktır.

Netflix E-Posta Hesabı Değiştirme

Netflix E-posta Hesabı Değiştirme işlemi için ilk önce profil açılmalıdır. Profilin açılması esnasında sorun oluşması durumunda yardım sayfası olarak yardım menüsüne giriş yapılır. Giriş sonrasında ekrana gelen parola ya da e-posta unutulması durumlarında sistem hesabın tespit edilmesi için bilgiler istenir. Hesap sistemden tarafından tespit edildikten sonra e-posta değişimi için güvenlik soruları cevaplandırılır. Daha sonra da yardım menüsü üzerinden ilerleyerek e-posta değiştirme işlemi yapılır. Netflix E-Posta Hesabı Değiştirme işleminden başarısız olunması durumunda 0850 390 74 44 müşteri hizmetleri alınarak konu hakkında yardım istenmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisi konuyla alakalı olarak sorularına cevap aldıktan sonra sorun yaşayan abonelere yardımcı olmaya çalışacaktır.

Netflix Paket Fiyatları

Netflix Paket Fiyatları; Film ve dizi izleme online platformu olan Netflix abonelerine 3 farklı seçenekle hizmet veriyor. Netflix Temel Paket, Netflix Standart Paket, Netflix Özel Paket. Bu paketlerin de kendi içeriklerin de farklı avantajlar ve fiyatlandırmalar yer almaktadır.

Netflix Temel Paket

Netflix Temel Paket sadece tek bir cihazdan yayın izlenmesi imkanı vermektedir. İçerik kapsamında temel paket görüntü imkanı daha kısıtlıdır. Netflix temel paket HD kalitesinin çok altında görüntü izleme imkanı vermektedir. Netflix temel paketin özelliklerine bakıldığında fark yaratacak bir özelliği bulunmamaktadır. Sadece üyelik paketi değiştirme imkanı sağlamaktadır. Netflix Temel Paketi ücreti, aylık abonelikte 17,99 TL’dir.

Netflix Standart Paket

Netflix Standart Paket; Aynı anda farklı cihazlardan izleme imkanı vermektedir. Bunun yanında 720p HD görüntü kalitesi imkanı vermektedir. Netflix Standart Paket, aylık ücreti ise 27.99 TL.

Netflix Mobil Paket

Netflix mobil paketi ülkemizde daha uygun fiyatlı olarak 7.99 TL olarak Netflix kullanıcılarının hizmetine girmiştir. Netflix mobil paket sadece mobil cihazlar için geçerlidir.Üyelik işlemleri sonrasında paket aktif hale gelmektedir. Mevcut paketlerde ise ne yazık ki mobil pakete geçişler yapılamamaktadır. Türkiye’de yeni olarak sisteme giren mobil cihazlar da kullanılan bu paket için müşteri hizmetleriyle İletişim kurulabilir. Netflix mobil paketi ülkemizde nisan ayından itibaren test edilmektedir. Fakat belirli sayılı kişilere açık bulunan yeni kullanıcı abonelikler beraberinde aylık ve ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Akıllı cihazlarda film ve dizi izleme popülüterliğinin arttığı şu günlerde mobil paket kurtarıcı olacaktır. Yılın üçüncü kısmında mobil paket özelliği diğer paketlerinde kapsamına alınacaktır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu