Abonelik İptali

Trendyol Sipariş İptal Etme 2023: İletişim, İndirim Kodu

Trendyol Sipariş İptali için kullanıcılara çeşitli yöntemler sunmaktadır. İptal ve iade işlemleri birbirinden farklı olup bunlar için ayrı ayrı işlem yapmak gerekir. Sepete eklenen ürünler satın alındıktan sonra kullanıcılara siparişi iptal etme hakkı tanınmaktadır. Hesabım – siparişlerim – sipariş detayı kısmına girildiğinde kullanıcılar siparişlerini ürün kargoya verilene kadar iptal etme hakkına sahiptir. Ürün detay sayfasında sol kısımda yer alan “siparişi iptal et” sekmesine tıklanarak iptal işlemi gerçekleştirilebilir. İptal işlemlerinde para iadesi işlemde kullanılan karta yapılmaktadır. Bu durum iade işlemleri için de geçerlidir. Ödemeler karta toplu yapılmakta olup taksitli alışverişlerde bu tutar banka tarafından taksit taksit düşülebilir. Kullanıcılara bununla ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Trendyol İade Süresi

Trendyol İade Süresi ürün tüketiciye ulaştığı andan itibaren 15 gün olarak belirlenmiştir. İadenin kabul edilebilmesi için ürün kullanılmamalı, yıkanmamalı ya da yıpranmış olmamalıdır. Aksi takdirde ürünler kullanıcılara geri gönderilmektedir ve ücret iade edilmemektedir. Ürünün ya da ürünlerin hangi kargo firmasına iade edileceği bilgisine sipariş detayı kısmından ulaşılabilir. İşlemi daha kolay ve pratik hale getirmek adına ürün sayfasında yer alan “ kolay iade” sekmesine tıklanabilir.

Bu işlemde kullanıcıya iade kodu verilmekte ve ürün kargoya bu kod ile koşulsuz şartsız teslim edilebilmektedir. Kod alma esnasında ürünün iade edilme sebebinin seçilmesi gerekir. İade edilecek ürünler birden fazla ise bu durumda her ürün için ayrı ayrı iade kodu oluşturmalıdır. Ayrıca iade sırasında ürün faturasının da paketin içinde koyulması gerekir. Eğer fatura yoksa bu durumda boş bir kağıda adı, soyadı, iade nedeni ve sipariş numarası bilgileri yazılıp pakete eklenmelidir.

Hangi Ürünler İade Kabul Edilir?

Trendyol İade kabul edilen ürünler açık şekilde ifade edilmiştir. İade kapsamı dışında kalan ürünler şu şekildedir:

  • Tek kullanımlık ürünler
  • Son kullanma tarihi geçme ihtimali bulunan ürünler
  • Çabuk bozulan ürünler

Eğer ambalajı açılmamışsa, kullanılmamışsa, bozulmamışsa ve denenmemişse şu ürünlerin iadesi mümkündür:

  • Kişisel bakım ürünleri
  • Kozmetik ürünleri
  • Kopyalanabilir programlar ve yazılımlar
  • CD, DVD ve kasetler
  • İç giyim ürünleri
  • Kitaplar
  • Mayo ve bikini çeşitleri

Set üstü ocaklar, beyaz eşyalar, aspiratörler, fırınlar, vantilatörler, ütüler, televizyon, soğutucular, ısıtıcılar ve buna benzer ürünler teslim edildikten sonra yetkili servise bilgi verilmeden açılırsa bu durumda yapılan ürün iadesi kabul edilmemektedir.

Fatura Olmadan Sipariş İptali Yapılır Mı?

Fatura Olmadan Sipariş İptali: Genellikle iadeler fatura ile kabul edilse de faturasız da iade mümkündür. Bunun için boş kağıda iade sebebi, adı soyadı ve sipariş numarası yazılır. Eğer fatura kaybı durumu varsa sipariş iadesi için siparişlerim sayfasında bulunan “fatura gönder” sekmesine tıklanır ya da trendyol asistandan yardım alınır ve “faturama ulaşmak istiyorum” konusuna girilir. Bu yöntemler sayesinde fatura bilgilerine kolayca ulaşılabilir.

İade Ürünlerde Kargo Masrafı Kime Aittir?

İade Ürünlerde Kargo Masrafı Trendyol’a ait olup tüketiciler iade sırasında herhangi bir ödeme yapmayacaktır. Buna göre iade ürünler kolay iade esnasında seçilen kargo firması aracılığıyla ücretsiz olarak geri gönderilebilir. Bunun için kargo teslimi sırasında iade kodunu belirtmek yeterli olacaktır. Eğer kargo bedavasından alınan ürünler iade edilecekse ve kalan tutar kampanya koşulu sağlamıyorsa bu durumda ürüne ait bedelden kargo ücreti indirilecektir. Tüketiciye bununla ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Trendyol Üyelik İptali

Trendyol Üyelik İptali başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmaları gerekir. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu çerçevesinde üyelerin üyeliklerini iptal etme ve silme hakları bulunmaktadır. Bunun için gerekli olan form https://www.trendyol.com/kisisel_verilerin_korunmasi.html internet sitesinde yer almaktadır. Bu sayfada kullanıcıların yararlanabileceği tüm haklar açıkça ifade edilmiştir. Sayfada bulunan başvuru formu doldurulduktan sonra kvkk@trendyol.com adresine gönderilir. Talebin iletilmesinin ardından üyelik iptali işlemi gerçekleşecektir.

Trendyol İletişim

Trednyol’a ait İletişim bilgileri adres ve müşteri hizmetleri bilgilerinden oluşur. Firmanın genel merkezi İstanbul’da bulunmakta olup telefon numarası 0212 331 0 200 ve faks numarası 0212 332 18 93 şeklindedir. Trendyol müşteri hizmetleri ise 0 212 331 0 200 çağrı merkezi numarasından destek vermektedir. Çağrı merkezine haftanın yedi günü boyunca saat 08.30 ile 24.00 arasında ulaşmak mümkündür. Bunlara ek olarak müşteriler internet sitesinden canlı yardım desteği de alabilirler. Bunun için “trendyol asistan” hizmet vermektedir.

Trendyol Express

Trendyol Express teknoloji ile deneyimli saha ekiplerinin güç birliği sonucunda ortaya çıkmıştır. E ticaret odaklı, güvenli ve hızlı olan bu hizmet taşımacılık sektöründe yeni bir dönemin başlamasını sağlamıştır. Hizmetle ilgili olarak 0850 759 15 15 telefon numarasından bilgi almak mümkündür. Kargonun ne zaman teslim edileceği ile ilgili bilgiye info@trendyolexpress.com adresine atılacak mail ile ulaşılabilir.

Trendyol İndirim Kodu

Trendyol İndirim Kodu vermekte ve bu kodlar belli bir kullanım süresini kapsamaktadır. Kodun hangi ürün grubuna ait olacağı değişmekte olup süresi içerisinde kullanılmadığında hak sona ermektedir. Mevcut kodları sorgulamak için hesabım kısmında yer alan “indirim kuponlarım” sekmesine tıklanmalıdır. Burada kodun başlangıç ve bitiş tarihi, hangi kategoride geçerli olduğu, kodun kapsamına giren ürünler, kodun kaç TL indirim hakkı sağladığı, kaç ürün ile sınırlı olduğu gibi bilgiler yer almaktadır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu