Abonelik İptaliİnternet Haberleri

Garanti Bankası Sanal Kart İşlemleri, Para Aktarma Ve İptal Etme

Garanti Bankası Sanal Kart İşlemleri ile ilgili tüm bilgilere yer verdiğimiz yazımızdan ayrıntısına kadar bilgi edinebileceksiniz. Öncelikle kısaca sanal kartın tanımını yapalım. Ne işe yarıyor bu kart öğrenelim. Garanti Bankası Sanal Kart, limitini sizin belirleyeceğiniz, istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz, fiziksel herhangi bir değeri bulunmayan, 16 haneli numara ve güvenlik kodu yazılı olan kredi kartıdır. Aynı zamanda alışverişlerinizi güvence altına alan ve yıllık aidat ücreti bulunmayan bir karttır. İsterseniz kredi kartsız sanal karta da sahip olabiliyorsunuz. Size ücretsiz olarak sunulan bu kartın, süre olarak bir sınırı bulunmamaktadır. İster günlük ister aylık fark etmeksizin istediğiniz süre ile sanal kart oluşturabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart İptali

Garanti Bankası Sanal Kart İptali için yapmanız gereken tek şey 444 0 333 numaralı Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmek olacaktır. Arama esnasında sesli yanıt servisi, yapmak istediğiniz işlemi soracaktır. Bu soruya ‘Sanal Kart’ şeklinde cevap verin. Daha sonra sanal kart bölümüne aktarılacaksınız ve 16 haneli kart numaranız ile şifreniz girmeniz istenecektir. Akabinde Müşteri Hizmetlerine bağlanacak ve iptal işlemi için talepte bulunabileceksiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Açma

Garanti Bankası Sanal Kart açma işleminizi, Play Store veya Apple Store üzerinden akıllı telefonunuza indirdiğiniz mobil uygulama yolu ile ya da İnternet Bankacılığına giriş yaparak netten yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart İçin Başvuru

Garanti Bankası Sanal Kart başvurusu için, ilk olarak Garanti BBVA Mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra uygulamaya giriş yapıp ana ekran kısmından Başvurular bölümünü seçin. Kart sekmesine tıklayıp Tüm Kartlar oradan da Sanal Kart seçeneğine basın. Son olarak açılan ekranın alt kısmında yer alan başvur butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz bu işlemi Garanti BBVA İnternet Bankacılığı üzerinden de yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Özellikleri

Garanti Bankası Sanal Kart Özellikleri; Hem alıcıyı hem de satıcıyı güvence altına alan Garanti Bankası Sanal Kart, yıllık ücreti bulunmayan ve ücretsiz olarak hizmetinize sunulmuş bir özellikte bulunmaktadır. Bu kart ile birçok sanal mağazada indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Bonus biriktirebilir ve ana kartınıza aktararak kullanım sağlayabilirsiniz. Hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerde geçerlidir. Kart limitinizi kendiniz belirleyebilir, kullanmak istemediğinizde bir telefon ile iptal ettirebilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Nerelerde Kullanılır?

Tüm sanal kartlarda olduğu gibi Garanti Bankası Sanal Kart da yalnızca online alışverişlerde kullanılmaktadır. Limitiniz ne olursa olsun internet harici iş yeri ya da mağazalarda hiçbir kullanım hakkınız bulunmamaktadır.

Kredi Kartı ile Sanal Kart Arasındaki Fark Nedir?

Sanal Kartı kredi kartlarından ayıran bazı önemli noktalar mevcuttur. Sanal kart, kredi kartları gibi elle tutulur fiziksel bir kart değildir. Sadece internette kullanıma uygun olan adı üzerinde sanal bir karttır. Diğer önemli fark ise sanal kartın internet harici hiçbir yerde kullanılamıyor olmasıdır. Yani market, cafe, restoran, lokanta, mağaza ve alışveriş merkezi gibi yerlerde bu kartı kullanamazsınız. Ayrıca Sanal Kartlar, kredi kartlarından daha güvenilir olması açısından önemli bir yere sahiptir. Sanal kartınızı kredi kartınıza bağlı olarak açabildiğiniz gibi kredi kartsız mevduat hesabınız üzerinden de açabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Neden Daha Güvenilirdir?

Garanti Bankası Sanal Kart, alıcı ve satıcıyı oluşabilecek risklere karşı koruma altına alan bir sisteme sahiptir. Garanti Bankası tarafından bu güvence sağlanmıştır. Bu nedenle güvenilirliği 0 ile 0 risktir.

Garanti Bankası Sanal Karta Para Aktarma Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Sanal Karta Para Aktarımını mobil uygulamanızdan yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra kredi kartları, ardından sanal kartı seçin. Para aktarımı yazan yere tıklayıp hesaptan karta para aktarımı yapabilirsiniz. Aynı işlemi İnternet Bankacılığından da gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Ücreti

Garanti Bankası Sanal Kart Ücreti, Sanal Kart için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu karttan ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası Sanal Market Garanti BBVA ile Migros Sanal Market’te geçerli 30 TL kazanabileceğiniz kampanyanın detaylarından şöyle bahsedebiliriz. Online alışverişlerinizdeki ödeme işleminizi Garanti Bankası Sanal Kartınız ile gerçekleştirdiğinizde 200 TL ve üzeri harcamalarda geçerli 30 TL indirim kodu kazanabilirsiniz. Bu kampanya 8-31 Aralık 2020 tarihleri arasında geçerli olmaktadır. İndirim kodunu en geç 31 Aralık tarihine kadar kullanabileceksiniz. Bu kampanyadan sadece 1 kere yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal Kart Silme

Garanti Bankası Sanal Kart silme işleminizi, 444 0 333 numaralı Garanti BBVA Müşteri Hizmetlerinden temsilciler ile görüşme yaparak halledebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

3 Yorum

  1. Mrh garanti sanal karta yükleme yapamıyorum para aktarımı butonu yerine borç ode butonu var karta yükleme yapamıyorum

  2. Konuşmamızda güvence verebilecek belgesinin olmadığını çünkü böyle bir belge yokmuş o da yatırımcıymış hangi vasıfla bize hesap açabilecek anlamadım sgklı personeli olmadığını netvörk ağı olduğunu söyledi

  3. Merhaba Dilek hanım bende bi araştırma içerisine girdim bir bayanla görüştüm konuşmamızın es-es alıp atim dizede güvence yok gibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu