Abonelik İptali

Uçak Bileti İptal Etme: Pegasus, THY, Onur Air, Anadolu Jet

Uçak Bileti İptal Etme durumlarında iyi araştırma yapılması gerekmektedir. Bilet satın alma süreçlerinde uçak firmalarının fiyat düzeyini ve hizmet düzeylerinin çok iyi şekilde araştırılması gerekiyor. Çünkü daha sonradan bilet iptali yapmanız durumunda bilet ödemelerinin kesintiyle geri alınması ya da hiç alınmaması durumları ortaya çıkabilmektedir.

NOT: PROMOSYON BİLETLERE DİKKAT !!!

Promosyon biletlerin bir çoğunluğunda esneklik bulunmamaktadır. İptal ya da tarih geçmesi durumunda bilet aktifliği sona erer. Bazı promosyon biletlerde vergi iadesi söz konusu olsa da çoğunlukla biletler yanmaktadır. Bu yüzden satın alınıcak promosyon biletlerin kurallarının ve şartlarının çok iyi bir şekil de bilinmesi gerekiyor. Her uçak firmasında farklı sınıflarda biletler satılmaktadır. Şayet tarih değişikliği yapılacak ise esnek sınıfların tercih edilmesi avantaj sağlar. Bilet satın alırken durumunuzu önceden belirtin. Esnek sınıfta yer alan biletler promosyonlu biletlere göre daha pahalı olacağı da göz ardı edilmemelidir.

Pegasus Uçak Bileti İptal Etme Nasıl Yapılır?

Pegasus Uçak Bileti İptali İçin; İç hatlarda ve KKTC seferlerinde 12 saatten fazla zaman olarak yapılan değişikliklerde 20 TL ücret kesintisi söz konusudur. Pegasus uçak bileti iptal etme şayet uçak kalkış saati 2-12 saat kala yapılacaksa 30 TL kesinti yaşanmaktadır. Ama 2 saatten az bir süre söz konusuysa kesinlikle bilet ücreti iade edilmemektedir. İptal işlemlerinde web sitesi üzerinden yapılan bilet işlemleri kısmından genek kurallar ve iptal şartlarına ulaşılabilir. Detaylı bilgi için; www.flypgs.com.tr linkinden ulaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Uçak Bileti İptal Etme

Türk Hava Yolları Uçak Bileti İptal Etme durumlarında % 30’u ceza olarak kesiliyor. Uçuş seferinin saati şayet geçmiş ise iade söz konusu olmuyor. Dış hatlarda bu durum daha esnek fakat alınan biletin sınıfına ve uçuş seferi yapılacak ülkelere göre ücret iadesi işlemleri yapılmaktadır. İptal işlemlerin de web sayfası üzerinden de iptal işlemleri yapılmaktadır. www.turkishairline.com.tr adresinden iade ve iptal işlemleri yapılabilmektedir. Yalnızca ekonomi ve business class sınıfının para iadesi söz konusu değildir.

Onur Air Uçak Bileti İptal Etme

Onur Air Uçak Bileti İptal Etme işlemlerinde herhangi bir ceza söz konusu değildir. Ama uçak seferlerinin kalkış saatlerine 12 saat kalmış ise % 10 kesinti, 12 saat ile 30 dakika kala ise %30 ceza kesintisi yaşanmaktadır. Online olarak yapılan bilet alımlarında yalnızca işlem yapılan kredi kartlarına iade yapılmaktadır. Bunun dışında yer alan iptal işlemleriyle ilgili tüm soru ve cevaplar için www.onurair.com.tr/sıkça-sorulan-sorular-detay linki üzerinden detaylı bilgiler alınabilir.

Atlas Jet Uçak Bileti İptal Etme

Atlas Jet Uçak Bileti İptal Etme işlemi yapılması durumunda süre 12 saat kala olmasıyla tam ücret iadesi yapılmaktadır. 12 saatten az vakit kalması durumunda ise % 30 ücret kesintisi yapılmaktadır. Dış hatlar kısmında bu durum ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. www.atlasglb.com.tr adresinden detaylı bilgilere ulaşılabilmektedir.

Anadolu Jet Uçak Bileti İptal Etme

Anadolu Jet Uçak Bileti İptal Etme işlemelerinde Standart Sınıf Bileti söz konusu ise, 100 TL tutarında işlem cezası bulunmaktadır. Ayrıca bu ceza kapsamında 15 TL’de işlem ücreti alınmaktadır. 0-2 saat kala uçak seferlerinin biletlerinin iptal edilmesi ya da iade işlemlerinin yapılması durumu söz konusu değildir. Anadolu Jet Uçak Bileti İptal Etme işlemi şayet KonforJet sınıfının biletleri söz konusu olduğunda ise uçağın kalkış saatinin son 2 saate kala yapılan iptallerde de 100 TL ceza tutarı ve 15 TL işlem ücreti alınmaktadır. Yapılan Anadolu Jet İptal Para İadesinde sadece vergi ödemeleri geri iade kapsamına girmemektedir.

Anadolu Jet İptal Para İadesine genel açıdan bakıldığında; Standart sınıfın bilet iptallerinde F,W,P,V,U sınıflarından birine sahip olarak iptal etme işlemi yapılamamaktadır. Uçak Bileti İptal Ücreti uçuşlara 12- 2 saat kala yapılacak değişikliklerde 100 TL ceza söz konusudur. Uçak bileti iptal ücreti online olarak web ya da mobil siteler üzerinden veya satış ofisleri tarafından düzenlenmiş olan uçak seferi biletlerinde yapılan iade ve değişiklikler sonucunda uçak bileti iptal etme süresi en az 2 saat kala iptal etme işlemi yapılabilmektedir. Tarifelerde uçuş vaktine 12 saatten fazla zaman var ise 60 TL ceza kesintisi yapılarak iptal ve iade işlemleri yapılmaktadır. www.anadolujet.com.tr adresinden detaylı bilgilere ulaşılmaktadır. Özel sebeplerden dolayı uçak bileti iptal işlemi yapılmak istenmesi durumlarında şayet online ortamlarda bilet satın alınması gerçekleşmiş ise ücret kesintilere maruz kalınmaktadır. Bu gibi durumlarla mağduriyetlerin yaşanmaması için havayolu firmalarından destek alınmalıdır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu