Bimcell

Bimcell İnternet Paketleri: Fiyat Ve Sorgulama 2021

Bimcell İnternet Paketleri 2021 GSM operatörü Türk Telekom altyapısını kullanarak faaliyetine başlamasının üzerinden zaman geçtikçe ucuz paketler, ücretsiz internet, ücretsiz konuşma avantajı ile kitlesini artırmaktadır. Bimcell internet paketleri inceleyerek daha ekonomik paketlere geçebilirsiniz.

Bimcell Hediye İnternet Kazanma

Bimcell hediye internet kazanmak için yapmanız gerekenler;

Paket adı  Paket özellikleri  Süresi Nasıl kazanırım?  
Bimcell Bedava 1 GB İnternet  1 GB ücretsiz internet      30 Gün  25 TL yüklemenize 1 GB kazanırsınız.  
Bimcell Bedava 4 GB İnternet Kampanyası  4 GB Hediye internet   500 Ücretsiz SMS      30 Gün  40 TL üstü yüklemenize 4 GB  
    Bimcell YOK Bedava İnternet Kampanyası      6 GB bedava internet      30 Gün  Bimcell ve YÖK arasındaki antlaşmaya göre üniversite öğrencilerine otomatik tanımlanacaktır.  
BIMcell EBA 8 GB Bedava İnternet  8 GB ücretsiz internet      30 Gün  EBA platformlarında sadece kullanılabilir.  
    Bimcell Bonus 6 GB Bedava İnternet      6 GB bedava internet   250 DK bedava konuşma   250 SMS ücretsiz SMS      30 Gün      BIMCELL BONUS yaz 4551’e SMS gönder.  
Bimcell 4.5 G Cepten Bedava 30 GB İnternet      30 GB bedava internet      30 Gün      Hattınızı 4.5 G servislerine açın  
Bimcell Deneme Paketi      500 MB bedava internet      30 Gün      500 MB yaz 4551’e SMS gönder  

Buradaki paketler güncel paketlerdir. Bu paketler harici deneme paketi olarakta sınırlı süre için geçerli olan bir başka kampanya daha vardır. Bu kampanyadan yararlanmak içinse;

 • 1 GB yaz 4551’ SMS gönder

Bimcell Konuşma Paketi Nelerdir?

Bimcell konuşma paketi olarak 2 adet bulunmaktadır. Bu paketlere baktığımızda ise;

 1. 250 DK ücretsiz konuşmayı 14 TL karşılığında alabilirsiniz. 250 DK yaz 4551’e kısa SMS olarak gönder
 2. 500 DK ücretsiz konuşmaya 16 TL karşılığında hattınıza tanımlatabilirsiniz. 500 DK yaz 4551’e kısa SMS olarak gönder
 • Ayrıca cep telefonunuzun arama kısmından *120# tuşlayıp ses paketlerinden herhangi birini seçebilirsiniz

Bimcell Paket Sorgulama

Bimcell hattınızdan Bimcell Paket Sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız:

 • Sesli olarak sorgulama yapmak istiyorsanız 9333 nolu numarayı arayın
 • Bildirim olarak öğrenmek için *123# yazıp arama tuşuna basın. Kalan internet, SMS ve dakikaları görebilirsiniz

Bimcell Diğer kampanya, paketler, tarifeler ve bedava internet için Aşağıdaki linkden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bimcell Faturasız Paketler

Bimcell Bedava İnternet

Bimcell Bedava SMS

Bimcell TL Yükleme

Bimcell hattınıza TL Yükleme işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır.

 • BIM mağazalarına giderek kasadan alabilirsiniz
 • Bimcell resmî web sitesi online işlemler alanından TL yükleme işlemi yapabilirsiniz
 • Bimcell müşteri hizmetleri olan 444 4 551 nolu numarayı arayarak TL yükleme yapabilirsiniz

Bimcell İnternet Kampanyaları 2021

Bimcell, 2021 yılında da kullanıcılarına kampanyalar düzenlemeye devam ediyor. Bimcell’in internet kampanyaları hakkında merak ettiğiniz her şey, yazımızın devamında sizler için cevaplanmıştır. Haydi detaylara birlikte göz atalım!

 • Bimcell’de tek seferde 25 TL ve üzeri yüklemelerinize aylık 1 GB hediye olarak verilen internet kampanyasından yararlanabilirsiniz
 • Tek seferde 40 TL ve üzeri yüklemelerde ise aylık 5 GB hediye internet kazanabilmeniz mümkün
 • Yeni hat sahipleri, hatları aktif olduktan sonraki 30 gün içinde, BIMCELL BONUS yazıp 4551‘e mesaj göndererek aylık 9 GB ücretsiz internet kampanyasından faydalanabilmektedir
 • YÖK uzaktan eğitim sistemi kullanıcısıysanız aylık 6 GB hediye internet hakkınızı alabilirsiniz

Bimcell İnternet Gönderme

Bimcell İnternet Gönderme için; Tek bir SMS ile istediğiniz numaraya internet gönderimi sağlayabilirsiniz. Bunun için aralarında bir boşluk bırakarak HEDIYE, internet miktarı ve gönderilecek numarayı yazıp 9433‘e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Bimcell İnternet Ayarları

Bimcell internet ayarları için öncelikle telefonunuzun Ayarlar kısmına giriş yapın. Buradan mobil ağlar bölümüne gelin ve yeni bir apn tanımlayın. Apn tanımı için isim kısmına Bimcell internet, apn kısmına da internet yazıp kaydedin. Son olarak telefonunuzu açıp kapayın. Ayarlarınızı yaptıktan sonra artık internetinize erişim sağlayabilirsiniz.

Bimcell İnternet Ek Paketleri Nelerdir?

Bimcell İnternet Ek Paketleri, her ay otomatik olarak yenilenen ve ayda 1 kereden fazla satın alabileceğiniz uygun tarifelerden oluşmaktadır. Tüm paketlerin geçerlilik süresi 30 gündür. Bu paketler şöyle sıralanabilir:

 • Aylık 1 GB internet paketi ayda sadece 11 TL ödeyerek sahip olabileceğiniz pakettir. Bu paketi, 1 GB yazıp 4551‘e kısa mesaj atarak satın alabilirsiniz
 • Aylık 2 GB internet paket ücreti 18 TL‘dir. 2 GB yazıp 4551‘e mesaj göndererek sahip olabilirsiniz
 • Aylık 5 GB internet paketine yalnızca 26 TL karşılığında ulaşabilirsiniz. Bimcell 5 GB yazıp 4551‘e mesaj yollayarak kullanıma başlayabilirsiniz.
 • 36 TL‘ye aylık 10 GB internet paketi için ise Bimcell 10 GB yazıp 4551′e kısa mesaj SMS göndererek sahip olabilirsiniz
 • Aylık 1,2,5 ve 10 GB paketlerini sonlandırmak için ise IPTAL 1 GB, IPTAL 2 GB, IPTAL Bimcell 5 GB ve IPTAL Bimcell 10 GB yazıp 4551’e kısa SMS göndermeniz gerekmektedir

Bimcell İnternet Veren Uygulamalar

Bimcell internet veren uygulamalar mevcuttur. Herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceğiniz bu uygulamaları şöyle belirtebiliriz:

Bimcell Salla Kazan uygulaması

Bimcell Salla Kazan Uygulaması; Bu uygulama için Türk Telekom’un Online İşlemler mobil uygulamasını indirerek giriş yapmak yeterlidir. Her hafta çeşitli hediyeler veren Sil Süpür kısmı, Bimcell Salla Kazan adı altında ortak kullanıma sunulmuştur.

Bimcell Arayanı Bil Plus Hediye 1 GB İnternet uygulaması

Bimcell Arayanı Bil Plus Hediye 1 GB İnternet uygulaması için;Bimcell Arayanı Bil servisine kayıt olarak 1 GB bedava internet içeriğine sahip olabilirsiniz. PLUS yazıp 7065‘e kısa mesaj göndererek Arayanı Bil Plus abonesi olabilirsiniz.

Bimcell EBA 8GB Bedava İnternet

Açılımı Eğitim Bilişim Ağı olan EBA’da geçerli 8 GB internet kullanımı elde edebilirsiniz. Bunun için mobil uygulama ya da web sitesinden erişim gerçekleştirmeniz yeterlidir.

Bimcell Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bimcell bakiyenizi sorgulamak için izlemeniz gereken 2 yol vardır.

 1. *123#’yi tuşlamak
 2. 9433‘ü aramak olacaktır

Bimcell Hat Fiyatı 2021

Bimcell yeni hat sahibi olmak isteyen kullanıcılar, yalnızca 85 TL ödeyerek hatlarını alabileceklerdir. Yeni hat ile birlikte 300 dakika, 300 SMS ve 9 GB internet de Bimcell tarafından hoş geldin hediyesi olarak verilmektedir.

Bimcell Özele Kapatma Nasıl Yapılır?

Bimcell hattınızı gizli numaralardan gelen çağrı ve aramalara kapatmak için *253#’yi tuşlamanız gerekmektedir. Bu arama için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Tamamen ücretsizdir.

Bimcell Hediye Çarkı Çevirme

Bimcell Hediye Çarkı, Sil Süpür uygulaması ile aynıdır. Apple Store ya da Play Store üzerinden Online İşlemler uygulamasını indirip giriş yaptığınızda Sil Süpür bölümünü kazıyarak ücretsiz hediyelerden yararlanma şansına sahip olabilirsiniz.

Bimcell EBA İnternet Kazanma İşlemi

Bimcell EBA İnternet Kazanma İşlemi İçin; Bimcell hat müşterilerine EBA’da geçerli 8 GB internet kullanımı sağlamaktadır. Bu kampanyadan yararlanabilmek için EBA yazıp 5555‘e kısa SMS göndermeniz gerekmektedir. Gelecek onay mesajından sonra bedava internetiniz hattınıza otomatik olarak yansıtılacaktır. Kullanım hakları, her ay otomatik olarak yenilenmektedir. Bakiyenizi sorgulamak için ise KALAN yazıp 5555‘e mesaj yollayabilirsiniz.

Bimcell EBA İnternet İptal Etme İşlemi

13 Mart 2021 tarihine kadar geçerliliği olan EBA 8 GB kampanyası, 12 ay geçerliliğe sahip olan bir kampanyadır. Sonlandırmak istediğinizde IPTAL EBA yazıp 5555‘e kısa mesaj yollayabilirsiniz. İptal işlemi gerçekleştiğinde tarafınıza SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bimcell Hat Sahibi Nasıl Olunur?

Bimcell yeni hat sahibi olmak için kimlik fotokopiniz ile beraber size en yakın BİM mağazasına giderek form doldurmanız gereklidir.

Bimcell TL Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bimcell TL yükleme işlemlerinizi BİM mağazalarından ya da bimcell.com.tr web adresinden yapabilirsiniz.

Bimcell Müşteri Hizmetleri Numarası

Bimcell Müşteri Hizmetlerine, 444 4 551 ya da direkt 551 numaralarını çevirerek ulaşabilirsiniz.

2021 Bimcell Telsiz Kullanım Ücreti

Bimcell faturasız hatlardan alınan telsiz kullanım ücreti 2021 senesi için 37 TL 26 kuruş olarak belirlenmiştir. Bu tutar, aylık 3 TL 11 kuruş olarak taksit şeklinde kesilecektir. Telsiz kullanım borcunuzu öğrenmek için *123#’yi arayabilir, Telsiz yazıp 5555‘e kısa mesaj yollayabilirsiniz. Dilerseniz Müşteri Hizmetlerinden de öğrenebilirsiniz.

Bimcell Hatta Ne Kadar Süre ile Yükleme Yapılmalı?

Bimcell Hatta Ne Kadar Süre İle Yükleme İçin Hattınızın kullanımda geçerliliğini koruyabilmesi için düzenli olarak TL yüklemesi yapılması gerekmektedir. Bu süre en son yaptığınız yüklemeden itibaren başlamaktadır. 3 ay sonunda yükleme yapmadığınıza hattınız arama yapmaya kapatılacak, yalnızca gelen çağrıları kabul edebileceksiniz. 6 ay sonunda ise hattınız geçerlilik süresini kaybedecektir.

Bimcell Hat Başkasına Devredilebilir Mi?

Bimcell hattınızı ikinci bir şahsa devredebilirsiniz. Bunun için devir işlemi yapacağınız kişi ve kimlik fotokopiniz ile beraber yetkili bayilere başvuruda bulunabilirsiniz.

Bimcell Hat Numarası Değiştirme İşlemi

Bimcell hat numaranızı değiştirmeye karar verdiyseniz, Bimcell Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz lazımdır. Yapılacak işlem için sizden 24,5 TL ücret tahsil edilecektir.

Bimcell Hat Kaybı Durumunda Ne Yapılmalıdır?

Hattınızı kaybetmeniz durumunda BİM mağazalarına müracaat ederek yedek sim kartınızı talep edebilirsiniz. Aynı numaranızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bimcell Hat İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

Bimcell Hat iptali işlemlerinizi BİM mağazalarından gerçekleştirebilirsiniz. Hat iptalinden sonra kalan haklar 30 günlük süresi doluncaya dek kullanıma açık olacaktır.

Bimcell Hat için Puk Koduna Nasıl Ulaşılabilir?

Bimcell hattınızın puk kodunu üst üste yanlış girdiğinizde sizden puk kodu istenecektir. Bu koda ulaşabilmek için ise Müşteri Hizmetlerini arayabilir ya da Bimcell Online İşlemler uygulamasına giriş yapabilirsiniz.

Bimcell Dost Paketler Nelerdir?

Bimcell içi sınırsız konuşma imkanı tanıyan uygun fiyat ve içeriği ile ön plana çıkan Bimcell Dost Paket tarifeleri şu şekildedir:

Dost S Paketi: Her yöne 750 dakika, 750 SMS ve 4 GB cepten internet içeriğinden oluşmaktadır. Ayda sadece 23 TL‘ye satın alabileceğiniz bu paket için Dost S yazıp 4551‘e kısa mesaj atabilirsiniz.

Dost M Paketi: Her yöne 750 dakika konuşma hakkı, 750 SMS ve 8 GB paket kapsamıdır. Tarife ücreti aylık 28 TL olarak belirlenmiştir. Dost M yazıp 4551‘e kısa mesaj göndererek bu pakete sahip olabilirsiniz.

Dost L paketi: Her yöne 750 dakika konuşma hakkı. 750 SMS ve 12 GB cepten internet paketidir. Aylık ücret tutarı 32 TL‘dir. Dost L yazıp 4551′e mesaj yollayarak kullanıma başlayabilirsiniz.

Dost XL paket: Her yöne 750 dakika konuşma hakkı, 750 SMS ve 20 GB cepten internet paket kapsamıdır. 42 TL ücreti bulunmaktadır Bu paket için Dost XL yazıp 4551‘e kısa SMS göndermeniz gerekmektedir.

 • Bimcell Dost Tarifeleri, her ay otomatik olarak yenilenmektedir
 • Tarifenizdeki haklarınızı KALAN Dost S, KALAN Dost M, KALAN Dost L, KALAN Dost XL yazıp 4551‘e mesaj yollayarak öğrenebilirsiniz
 • İptal işlemleri için IPTAL Dost S, IPTAL Dost M, IPTAL Dost L ve IPTAL Dost XL yazıp 4551′e mesaj gönderebilirsiniz

Bimcell’de Birden Fazla Paket Satın Alınabilir Mi?

Bimcell’de 1 ay içerisinde birden fazla paket alınabilmektedir. Alınan paket, en son kullanımda olan paketi takip eden 3.günde yenilenmektedir.

Bimcell Standart Ücretlendirmeleri Ne Kadar?

Bimcell standart ücretlendirme tarifesi, konuşmalar için 6 saniyesi 0,015 TL olarak belirlenmiştir. SMS gönderimi 20 kuruş, internet kullanımı ise 50 kuruş /MB olarak ücretlendirilmektedir.

Neden Bimcell Hat Alınmalı?

Bimcell hat ücretleri piyasadaki diğer operatörlere göre daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca Bimcell’de cazip tutarlara zengin içerikli paketler satın alabilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu