Bimcell

Bimcell TL Yükleme: Sorgulama, Gönderme, Transfer İşlemleri

Konu Başlıkları

BİM mağazalarına gidip kasada işlem yaparak ister BİM’in internet sitesinden (www.bimcell.com.tr) kredi kartınız ile telefonunuza TL Yükleme yapabilirsiniz. Ancak kredi kartınızın bankanızdan Güvenli alışveriş şifresi, 3D Secure, şifresini alabilmesi gerekir. İnternet sitesinden kredi kartı ile telefonunuza TL yükleme miktarı; 25 TL, 30 TL, 35 TL, 40 TL, 45 TL, 50 TL seçenekleri mevcuttur. Kredi kartı ile telefonunuza TL yükleme basamakları;

  • www.bimcell.com.tr adresinden ana sayfaya tıklayarak TL yükleme sekmesine giriniz
  • Yükleme yapacağınız telefon numarasını boşluğa yazınız
  • Telefonunuza yüklemek istediğiniz miktarı TL cinsinden yazınız
  • Ödeme yapacağınız kredi kartı bilgilerini kaydediniz
  • Yükleme yapmak istediğiniz telefon numarasını boşluğa tekrar giriniz
  • Onay ekranı göründükten sonra Güvenli alışveriş şifresi, 3D Secure şifrenizi girerek işlemi tamamlayınız

Bimcell TL Sorgulama Nasıl Yapılır?

Birçok operatör gibi Bimcell de müşterilerine TL Sorgulama hizmeti vermektedir. Ücretsiz olan bu hizmet çok basit ve kısa süren bir işlem gerektirmekte. Telefonunuzun arama kısmını açıp *123# yazarak arama tuşuna basmanız yeterlidir. Bu işlemi yaptığınızda karşınıza direkt olarak yazılı halde bakiye bilgileriniz çıkacaktır. Aynı zamanda faturasız hattınızda kalan TL bakiyenizi öğrenmek için sesli arama da yapabilirsiniz. 9333’ü arayarak bakiyeniz hakkında son durum bilgilendirmesine sesli olarak ulaşabilirsiniz.

Bimcell TL Gönderme Nasıl Yapılır?

İki Bimcell’li arasında TL Gönderimi bir mesaj ile halledilecek kadar basit.

  • Telefonunuzun mesaj kısmına girerek, göndermek istediğiniz kişinin telefon numarasını başında 0 olmadan yazmanız gerekiyor, yani numara 10 haneli olmalı
  • Numarayı yazdıktan sonra 1 kere boşluk tuşuna tıklayıp ardından göndereceğiniz tutarı yazın
  • Mesajınızı 9235’ yollayın
  • Gelen onay mesajını E yazarak cevaplayın

Örnek: 5516598752 20 (yazın ve mesajı 9235’e yollayınız.) Bu hizmet ücretsiz olmamakla beraber hattınızda 1 TL gönderim ücreti alınmaktadır. Yani 20 TL yolladığınız bakiyenizden 21 TL tahsil edilir.

Bimcell TL Paket Çevrilir Mi?

Telefonunuzda bulunan TL ile Paket satın alabilirsiniz. İnternet sitesinden Bimcell’in tarife ve paketlerini inceleyebilir, ihtiyacınıza ve bütçenize göre karar verebilirsiniz. Karma paketler, konuşma paketleri, internet paketleri, SMS paketleri ve birçok kampanyaları bulunmaktadır. Almak istediğiniz pakete karar verdikten sonra pakete özel şifreyi internet sitesinde yazan numaraya mesaj atarak sahip olabilirsiniz. Paketin kullanım süresi ve haklarınız size mesaj olarak bildirilecektir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu