Musteri Hizmeti

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma 2021

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma yöntemi ile sesli yanıt sisteminde vakit kaybetmeden anında müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aradığınızda soru ve sorunlarınıza sesli yanıt sistemi ile çözüm bulamayacağınızı düşünüyorsanız müşteri temsilcisine direk bağlanmak için;

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri için 0 850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralarından birini arayın
 • Sesli yanıt sistemi komutu ile TC kimlik numaranızı tuşlayın
 • Sonra karşınıza çıkan menüde 1’i tuşlayın
 • Devamında 7’yi ve ardından 0’ı tuşlayın
 • Bu adımları izlediğinizde müşteri temsilcisi meşgul değil ise anında müşteri temsilcisine bağlanmış olursunuz

Ziraat Bankası Kimindir Kuruluş Tarihi Hakkında Bilgi

Ziraat Bankası, Osmanlı döneminde 2. Abdülhamit’in onayıyla 1888 yılında kurulmuştur. Osmanlı’nın çöküşü ve zorlu savaş şartları sonrası 1916 yılında yeni yasalar ile çiftçilere kolaylık sağlamak ve tarımın gelişmesine yardımcı olmak için yenilenmiştir. 1923’te ülkede tarımın geliştirilmesi amacıyla sandık ve şube sayısı 110’dan 300’e çıkartılan Ziraat Bankası’nın sermayesi artırılarak düşmandan kurtarılan bölgelere daha yüksek krediler vermesi sağlanmıştır. İlk yerli traktörün üretilmesi gibi tarımda birçok yeniliğe ve gelişime öncülük etmiştir. Zaman içerisinde kendini geliştiren banka herkesin ve her kesimin bankası olmak için faaliyetlerini geliştirmiştir. Büyük atılımlarla gelişen Ziraat Bankası bugün ülkenin en aktif kaynaklarından biri durumundadır.

Ziraat Bankası İletişim Numaraları

Ziraat Bankası iletişim numaraları bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için 7/24 kesintisiniz hizmet verir. Bireysel ve kurumsal müşteriler ilgili hatlardan yapılamayan işlemler için Ziraat Bankası genel merkezi ile iletişime geçerler. Ziraat Bankası iletişim numaraları şunlardır:

 • Ziraat Bankası bireysel iletişim numaraları: 0 850 220 00 00 ve 444 00 00
 • Ziraat Bankası kurumsal iletişim numaraları: 0 850 220 00 00 ve 444 00 00
 • Ziraat Bankası genel merkez numaraları: 0 312 584 20 00

Ziraat Bankası Sesli Yanıt Sistemi İle Yapılan İşlemler

Ziraat Bankası sesli yanıt sistemi ile birçok bankacılık işlemini yapabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini aradığınızda karşınıza çıkan sesli yanıt sisteminde doğru tuşlamaları yaparak işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz. Sesli yanıt sisteminde hangi numara ile hangi işlemi yapacağınızı bilirseniz beklemeden daha kısa sürede işlem yaparsınız. Ziraat Bankası sesli yanıt sistemi ile yapılan işlemlerin numaraları şunlardır:

 • Kart işlemleri için 1’i tuşlayın
 • Bankacılık işlemleri için 2’yi tuşlayın
 • Şifre işlemleri için 3’ü tuşlayın
 • İnternet ve mobil bankacılık hakkında teknik destek almak için 4’ü tuşlayın
 • Ekstre, hareket ve IBAN numarası alma işlemleri için 5’i tuşlayın
 • OGS ve HGS işlemleri için 6’yı tuşlayın
 • Ziraat Bankası ürünleri hakkında bilgi alma ve başvuru işlemleri için 7’yi tuşlayın

Ziraat Bankası Mail Adresleri ve Fax Numaraları Kurumsal

Ziraat Bankası mail adresleri ve fax numarası ile gerekli hallerde iletişim kurabilirsiniz. Özellikle evrak gönderimi ve dilekçe ile başvuru durumlarında mail ve fax adresleri sizin için gerekli olacaktır. Bilgisayar ortamında internet bankacılığı ile bankaya mail göndermek için www.ziraatbank.com.tr internet adresinden iletişim formu doldurabilirsiniz. Mail ve fax adresleri şunlardır:

 • Ziraat Bankası mail adresi: ziraatbank@hs01.kep.tr
 • Ziraat Bankası fax numarası: 0 312 584 25 51

Ziraat Bankası Canlı Destek Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası canlı destek için resmi internet sayfası olan www.ziraatbank.com.tr adresine giriş yapın. Sayfa açıldığında ekranın sağ alt köşesinde kırmızı bir konuşma balonu göreceksiniz. Bu kısma tıkladığınızda açılan Ziraat asistan bakanın canlı destek hizmetidir. Bu kısma soru veya sorunlarınızı yazarak anında bilgi alabilirsiniz. Canlı destek hizmetinde yapılan tüm yazışmalar kayıt altına alınır ve işlemin kısa süre içerisinde ilgili birime aktarılarak işlem görür.

Ziraat Bankası Şikâyet Hattı Numarası

Ziraat Bankası şikâyet hattı olarak müşteri hizmetleri telefon numaraları olan 0 850 220 00 00 ya da 44 00 00 numaraları ile hizmet verilir. Her türlü şikâyetleriniz için bu numaralardan müşteri hizmetlerini arayarak şikâyet kaydı oluşturabilirsiniz. Ya da Ziraat Bankası resmi internet sitesi olan www.ziraatbank.com.tr adresinden bize ulaşın formu doldurup göndererek de şikâyet kaydı oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tüm Sosyal Medya Hesapları

Ziraat Bankası tüm sosyal medya hesapları ile müşterilerine hizmet verir. Sosyal medya platformlarında ziraat bankası hizmetleri, yenilikler, kampanyalar gibi birçok bilgiyi görebilirsiniz. Sosyal medya hesapları üzerinden de bankanıza ulaşarak soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Ziraat Bankası sosyal medya hesapları şunlardır:

Ziraat Bankası Uygulamalar İndirme Adresleri

Ziraat Bankası mobil bankacılık işlemleri için Ziraat mobil uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için IOS işletim sistemine sahip telefonlar için App Store mağazasına Ziraat mobil yazıp uygulamayı yüklemelisiniz. Android işletim sistemine sahip telefonlar için Google Play Store mağazasına Ziraat Mobil yazıp uygulamayı indirebilirsiniz. Ziraat mobil şube uygulamasını indirdikten sonra şifre al butonuna basarak mobil bankacılık işlemlerinde kullanacağınız şifreyi alarak bankacılık işlemlerinizde mobil şubeyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri 2021

Ziraat Bankası tüm şubelerinde çalışma saatleri 09.00-12.30 öğle arası sonrası 13.30-17.00 saatlerindedir. Hafta sonu şubeler kapalı olup hafta içi her gün bu saatlerde Ziraat Bankası şubelerinden bankacılık hizmetleri alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet verir. Hafta içi ve hafta sonu her gün istediğiniz saatte müşteri hizmetlerinizi arayarak telefon bankacılığı ile hizmet alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi başvuru işlemleri bireysel ve kurumsal müşteriler için çeşitli yöntemler ile yapılabilir. Kredi türüne uygun olarak ihtiyaç kredisi, konut ya da taşıt kredisi başvuruları hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Kredi başvurularında kişinin ya da kurumun gelir durumu ve kredi notuna uygun olarak özel çözümler sunulur. Ziraat bankası kredi başvuru yöntemleri şunlardır:

 • Ziraat Bankası şubelerine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • Müşteri hizmetlerini 0 850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralı telefonlardan arayarak kredi başvurusu yapabilirsiniz
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık sistemlerinden kredi başvuru formu doldurarak başvurursunuz
 • E-Devlet üzerinden Ziraat Bankası’na giriş yaparak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu için öncelikle talep edeceğiniz kredi kartı türünü seçmelisiniz. Ziraat Bankası Maximum Klasik Kart, Maximum Gold Kart, Ziraat Klasik Kart, Ziraat Kart Gold kredi kartı seçeneklerini sunar. İhtiyacınıza uygun kredi kartını seçerek şu yöntemler ile başvuru yapabilirsiniz:

 • Ziraat Bankası şubelerinden kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz
 • Şubeye gitmeden internet bankacılığı sistemi ile www.ziraatbank.com.tr internet adresinden kredi kartı talep formu doldurarak başvurabilirsiniz
 • Ziraat Mobil uygulamasından mobil bankacılık sistemi ile kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz
 • Sms ile başvuru için telefonunuzun mesaj bölümüne BANKKART yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı da yazarak 4757’ye mesaj göndererek kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz
 • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini 0 850 220 00 00 numaralı telefonu arayarak da kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz

Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi hesaplama için en hızlı ve kolay yöntem www.ziraatbank.com.tr internet adresinde bulunan hesaplama aracını kullanmaktır. İnternet sitesinde bulunan hesaplama araçları sayfasına giriş yaparak öncelikle ihtiyacınız olan kredi türünü seçin. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi seçeneklerinden birini seçtiğinizde açılan sayfada kullanmak istediğiniz kredi tutarını ve vade süresini yazdıktan sonra hesapla butonuna basınız. Anında kredi hesaplamanız yapılacak ve açılan ekranda görüntüleyeceksiniz. Ziraat Bankası kredi hesaplama için banka şubelerinden ve müşteri hizmetlerinden de kredi hesaplama talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası bireysel emeklilik sistemi Türkiye Hayat Emeklilik olarak hizmet verir. Çalıştığınız dönemde yaptığınız tasarrufları yatırıma dönüştürerek emeklilik hayatınızda yaşam standartlarınızı yükseltmeye yönelik özel bir emeklilik sistemidir.

Ziraat Bankası Kayıp Çalıntı İhbar Hattı

Ziraat Bankası kayıp çalıntı ihbar hattı olarak müşteri hizmetleri ve internet bankacılığından bize ulaşın formu hizmet verir. Kayıp çalıntı durumunda 0 850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralarından birini arayarak müşteri temsilcisine bağlanarak ihbarda bulunabilirsiniz. Ya da www.ziraatbank.com.tr internet adresinde bulunan bize ulaşın formunu doldurup göndererek kayıp çalıntı ihbarı yapabilirsiniz. İhbarınız sonrası anında kartınız kullanıma kapatılır ve gerekli işlemler yapılır.

Ziraat Bankası Sms İle Banka, Kredi Kartı İle Şifre Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Sms ile banka, kredi kartı şifre alma işlemi ile anında kart şifresi alabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümüne banka kartı için SIFRE kredi kartı için KKSIFRE yazın bir boşluk bırakın. Kartınızın son 6 hanesini, anne kızlık soyadınızın son iki hanesini, doğum yerinizi ve kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik kodunu peşpeşe yazıp 4757’ye sms gönderin. Kısa süre içerisinde kart şifreniz yine sms yolu ile tarafınıza gönderilecektir. Sms yolu ile aldığınız bu şifrenizi daha sonra ATM’lerden değiştirebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu