Abonelik İptali

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali: İletişim, Online

Ziraat Bankası BES İptali İşlemleri Hakkında; Bireysel Emeklilik Sistemleri, 4632 Sayılı Bireysel Emeklilik Tasarruf ve Yatırım Sistemleri Kanunu kapsamında çalışanların tasarruf yapması bağlamında ortam oluşturan bir sigorta aracıdır. Sosyal Sigorta Kurumu’nun sunduğu sağlık hizmetlerinden yararlanma olanağı vermeyen sistem, üye olanların uzun ölçüde ek bir gelirelde etmeleri üzerine kurulu olan bir sistemdir. Bu noktalarda avantajları çok olan bu sistemin bazı vatandaşlar tarafından tercih edilmemesi ve de vazgeçilmesi durumları ortaya çıkmaktadır

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İletişim

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi içerisinde yer almak isteyen vatandaşlar, Ziraat Bankası Emeklilik Müşteri Hizmetleri Numarasına ulaşarak bilgi alabilmektedir. 0850 222 97 00 numaralı numaradan müşteri temsilcileri ile iletişime geçebilir ya da www.ziraatemeklilik.com.tr adresinden emeklilik formlarını doldurarak başvuruda bulunabilirler.

İnternet Bankacılığı İle BES İptali

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sisteminden ayrılma talebinin oluşması durumunda internet-mobil bankacılık üzerinden iptal işlemleri yapılabilmektedir. Bu işlem için ilk önce, Türkiye Hayat Emeklilik İnternet web sitesi üzerinden giriş yaparak online işlemler kısmına ulaşılması gerekmektedir. Daha sonra menüye tıklayarak “Bireysel İşlemler ” butonuna tıklanmalı ardından cihazın ekranına gelen sorgulama ekranından BES sorgulaması yapılarak iptal işlemlerini İnternet Bankacılığı İle BES İptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Bankacılık Uygulaması İle BES İptali

Ziraat Bireysel Emeklilik Sistemi İptali için Mobil Bankacılıkta kullanılabilir. Bu işlemin yapılması için mobil bankacılığa giriş yapılmasından sonra ana menü üzerinde yer alan “Değişiklik ve Talepler” kısmına tıklamanız gerekmektedir. Bundan sonra otomatik katılımlı sözleşmeler kapsamında BES Cayma Talebi kısmından iptal işlemine başvurulur. Bu durumda da Bireysel Emeklilik Sistemi içeriğinden çıkış işlemi hızlı olarak gerçekleştirilir. Türkiye Hayat Emekliliğin yeni bir kurum olması dolayısıyla zaman zaman sistemde yer alan menü içeriklerinde değişiklikler yaşansa da mobil uygulamada zorluk çekmeniz durumunda hem Ziraat Bankası hem de Türkiye Hayat Emekliliğin müşteri hizmetlerinden de destek alarak Mobil Bankacılık Uygulaması İle BES İptali işlemlerini yapabilmektedir.

Telefon Bankacılığı ile BES İptali

Telefon Bankacılığı İle BES İptali için; 0850 202 20 20 numaralı hat üzerinden müşteri temsilciliğine ulaşılarak talepler iletilebilmektedir. Bu hat üzerinden her gün saat 09:00-19:00 arasında temsilcilere bağlanılmaktadır. Bağlanılan Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisi iptal işleminizin onayını verdikten sonra iptal işlemini başlatarak sisteme koyar. Daha sonra da bireysel emeklilik sisteminden çıkışınız durumunda tarafınıza bilgilendirme SMS atılır.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Kurumsal İnternet Şubesi

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Kurumsal internet şubesi aracılığıyla; günün 24 saati, haftanın 7 günü olarak işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Kurumsal internet şubesi aracılığıyla istenilen sayıda kullanıcının yetki yetki tanımlamaları yapılmaktadır. Ayrıca kurumsal internet şubesi ile çalışanların BES içeriklerinin aktifleştirilmesi de takip edilebilmektedir. Kurumsal internet bankacılığı kapsamında ana kullanıcılar tarafından yapılan alt kullanıcı işlemleri belirlenen şubelere ya da başka biralt kullanıcı üzerinden yetki devri işlemide yapılabilir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Kurumsal İnternet şubesinden yararlanabilmek için, Ziraat Bankaı bünyesinde vadesiz tasarruf hesabının bulunması ve aktif olması gerekmektedir. Tasarruf hesabının yer aldığı şubede kimlik başvurusu ile bizzat başvuruda bulunabilir ya da internet şubesi başvuru formu doldurarak elektronik bankacılık sözleşmesinin imzalanmasıylada bu işlem yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Online

Ziraat Bankası Bireysek Emeklilik Online işlemler menüsünde giriş sonrası ekrana gelen sayfada istenilen bilgilerin girilmesi gereklidir. Ekrana gelen yeni sayfanın üzerinde değişiklikler yaparak talepler kısmına geçilir. Ardından da ekrana gelen poliçe seçilerek iptal talebi butonuna basılır. Son adım ise bilgilendirme metninin okunarak iptal-cayma talebime devam etmek istiyorum kısmına basılarak işlemin sonlandırılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Çıkışı

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Çıkışı yapmak isteyen BES kaydı bulunan kişiler, Türkiye Hayat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Numarası 0850 202 20 20 hattından arama yaparak, Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkmak istediklerini belirtebilir ve de iptal taleplerinde bulunulabilmektedir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali Para İadesi

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptalinde; %25 devlet desteğinin alınması şartı sadece emeklilik sisteminden emekli olunması durumunda geçerlidir.

  • Otomatik katılım sonrasında iki ay içerisinde mevcut ana parada hiçbir kesinti olmadan birikimlerin alınması mümkündür. Eğer iki aydan sonra ayma isteminde bulunulursa muhakkak nakit kesintileri söz konusu olacaktır
  • BES’te 3 yıldan az bir süre sistemde kalınarak cayma başvurusu yapılır ise herhangi bir devlet katkısı alınması mümkün değildir
  • 3 ila 6 yıl arasında BES’te kalındıktan sonra sistemden cayma başvurusu yapılırsa ancak devlet katkısının %35‘i alınabilmektedir
  • 10 yılı aşan ve 56 yaşının doldurulması durumunda ise birikim hesabında yer alan biriken paranın %25 oranında ki devlet katkısının tamamına sahip olunur

60 gün cayma süresi kapsamında iptal işlemini başlatan vatandaşlar ödemiş oldukları tüm ücretleri alabilirler. Cayma süresi geçtikten sonra iptal işleminin yapılması durumunda primlerden otomatikman %15 seviyelerinde kesintiler meydana gelmektedir. Bununla birlikte 3 sene geçmeden iptal başvurusun da bulunanlar bu oranın yanında sisteme kayıt olduklarında ödemiş oldukların aidatında kesileceğini bilmeleri gerekmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik İptali Para İadesi cayma işlemlerinin yapılmasından sonra geri iade yapılacak olan prim tutarları 15-20 iş günü içerisinde hesaplarına aktarılmaktadır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu