Abonelik İptali

N11 Sipariş İptal Etme 2023: Komisyon Oranları, İletişim

N11’den verdiğiniz Siparişinizi İptal etmek için öncelikle satıcı mağazanın onay verip vermediğine bakılmalıdır. Eğer mağaza onay vermemişse kendiniz iptal işlemi yapabilir, vermişse yalnızca iptal talebinde bulunabilirsiniz. N11 üyeliğiniz varsa Hesabım menüsüne giriş yaptıktan sonra Mevcut Sipariş sayfasındaki ürünün yanında yer alan İptal Et butonuna basarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

N11’e üyeliğiniz yoksa Misafir kullanıcı olarak alışveriş yaptığınız e-postadaki Sipariş Detayı linkine tıklayıp iptal edebilirsiniz. Mağazanın siparişe onay verdiği durumlarda ise talep edeceğiniz iptal süreci, ürün henüz kargoya verilmemişse kabul edilir. Ancak ürün kargoya verilmişse sadece iade oluşturabilirsiniz.

N11 Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

N11 Ürün iİadesi yapabilmeniz için uygulayabileceğiniz yöntem, Siparişlerim kısmından İade Et seçeneğine tıklamanızdır. Daha sonra karşınıza çıkacak 3 iade sebebinden birini seçmeniz gerekmektedir. Henüz göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum kısmını seçtiyseniz, ürünü geri yollayacağınız kargo şirketini seçin. Bilgileri tam olarak doldurup iade ön talebini oluşturun. Verilen kargo takip numarası ile ürünü 3 gün içerisinde kargoya verin.

Herhangi bir kargo takip numarası verilmediyse, ürünü kargolama sırasında numara talep edin. En son Hesabım menüsünden Siparişlerim kısmına gelin ve iade et butonunu tekrar tıklayarak açılan sayfada, Ürünü mağazaya göndermek için kargoya verdim yazısını işaretleyin. Kargo takip numarasını girerek iade sürecinizi tamamlayın.

N11 Para İadesi Ne Zaman Gelir?

N11’den aldığınız ürünü iade ettiğiniz zaman para aktarımınız 3 iş günü içerisinde hesabınıza transfer edilmektedir.

N11 Sipariş İptal Şartları Nelerdir?

Siparişinizi İptal edebilmek için aranan ilk şart, ürünü alacağınız mağazanın henüz siparişinizi onaylamamış olmasıdır. Eğer onaylanmış ise satıcıdan iptal talep edebilirsiniz. Diğer şart ise siparişinizin onaylansa bile henüz kargoya verilmemiş olmasıdır. Yalnızca bu iki durumda sipariş iptal işlemi yapılabilmektedir.

N11 İletişim Kurma

N11 İletişim için Sahibi Doğuş Planet A.Ş. olan N11 online alışveriş sitesi ile, 0850 333 00 11 numaralı Çağrı Merkezini arayarak iletişime geçebilirsiniz. Çağrı Merkezi sabah 10.00 ile akşam 20.00 saatleri arasında mesai yapmaktadır. Mail yolu ile iletişim kurmak için ise doğusplanet@hs01.kep.tr adresine ulaşım sağlayabilirsiniz. N11’e üye girişi yapıp Hesabım bölümünden Canlı Destek uzmanı ile de görüşme yapabilmeniz mümkündür.

N11 Mağaza Açmak Ücretli mi?

N11 platformunda mağaza açmak ücretsizdir. Tüm şirketler ücretsiz şekilde burada mağaza açabilmektedir. N11 tarafından yalnızca komisyon bedeli alınmaktadır.

N11 Komisyon Oranları

N11’de satışa koyduğunuz her ürün için komisyon oranları farklı olmakla birlikte, nasıl hesaplamanız gerektiği konusunu bir örnek ile açıklayalım: 100 TL fiyata sahip bir ürün sattığınızı varsayalım. O ürün için belirlenen komisyon oranı %10 olarak belirlenmiş ise kazancınız 90 TL olacaktır. 10 TL gibi bir rakam komisyon olarak sizden kesilecektir.

N11 Kargo Takip

N11 Kargo Takip için; verdiğiniz siparişinizin, çıkış noktasından adresinize ulaşana kadar geçirdiği aşamaları takip edebilmek için kargo takip numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için önce Hesabım menüsüne ardından Mevcut Sipariş sayfasına giriş yapıp en son da sipariş kargoya verildi konulu e-postadan kargo takip numarasına ulaşmanız mümkün. Siparişiniz kargoya verildikten sonra e-posta ve SMS yolu ile kargo bilgileriniz size gönderilecektir. Kargo takip numaranızı gerekli yere girerek siparişinizin son durumunu görüntüleyebilirsiniz.

N11 Satıcı Destek Hattı

Ürün sipariş ettiğiniz mağaza ile iletişim kurmak için Mevcut Sipariş sayfasında bulunan Mağazaya Soru Sor butonuna tıklayıp konuşma başlatabilirsiniz.

N11 Sipariş Adresi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Mağaza siparişinizi onaylayana kadar adresinizi değiştirebilirsiniz. Adres değişikliği için Hesabım – Mevcut Sipariş sayfalarını açtıktan sonra Adres bölümüne gelerek bilgilerinizi güncelleme yapabilirsiniz.

N11 Telefon Değiştirme Nasıl Yapılır?

N11’de kayıtlı telefon numaranızı değiştirmek istiyorsanız, Hesabım kısmından Üyelik Bilgilerim’i seçerek güncelleme yapabilirsiniz.

N11 Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

N11 Şifrenizi Değiştirmek için Hesabım sayfasından Şifre Değiştir’i tıklamanız gerekmektedir. Belirlemek istediğiniz yeni şifre, en az 6, en fazla ise 15 karakterden oluşmalıdır. Sadece rakamlardan oluşmayıp art arda aynı karakterler bulunmamalıdır. Şifrenizi unuttuysanız da Şifremi Unuttum kısmına tıklayıp üyelik oluştururken yazdığınız e-postanızı belirtmeniz ve Gönder’e basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında mail adresinize gönderilecek şifre yenileme linkini açıp yeni oluşturacağınız şifreyi girebilirsiniz.

N11 İptal Talebinden Vazgeçme

N11 sipariş iptal Talebinden Vazgeçme için; Üye girişi yapıp Hesabım ve Mevcut Sipariş kısmından ürünün yanında yer alan Talebi Geri Al butonuna tıklayarak iptalden vazgeçebilirsiniz.

N11 Uygulamasına Ulaşmak İçin Ne Yapılmalı?

N11 uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için Play Store ya da Apple Store’a giriş yapıp N11 uygulamasını aratarak akabinde indirebilirsiniz.

N11 Ürün Kargoya Verildikten Sonra İptal İşlemi Nasıl Yapılır?

N11 Ürün Kargoya Verildikten Sonra İptal İşlemi Öncelikle Siparişlerim sayfasına girerek İptal Et kısmına tıklayın. Daha sonra Ürünü teslim almadan kargo görevlisine iade ettim bölümünü seçin. Bu süreçten sonra satıcı mağaza tarafından siparişiniz geri çekilecektir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu