Abonelik İptali

Hepsiburada Sipariş İptali, Para İade Süresi Ve İletişim 2021

Hepsiburada Sipariş İptali için verdiğiniz siparişi yine site üzerinden iptal edebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcuttur. Bunlardan ilki, siparişinizin ‘işleme alındı’ kısmında gözükmesi gerektiğidir. Yani henüz tedarik edilerek kargoya verilmemiş olması gereklidir. Bunun dışındaki tüm konumlarda site üzerinden iptal işlemi yapılamamaktadır. Ancak bu noktada Hepsiburada Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Hepsiburada İade Süresi Kaç Gün?

Hepsiburada İade Süresi için hesabınızdan siparişlerim bölümüne girerek kolay iade seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Hepsiburada iade işlem süresi ise 14 gün olarak belirlenmiştir. Bu süreden sonra yapılacak olan iadeler kabul edilmeyecektir. Ürününüzü iade edebilmek için bazı kurallara uyulması şartı vardır. Bu kuralları şöyle sıralamak mümkündür:

  • Ürünün faturasının bulunması gereklidir
  • Ürün, orijinal kutusunun içinde olmalıdır
  • Ürün kutusunun zarar görmemiş olması gerekmektedir
  • Ürün eksiksiz bir şekilde kutusunda yer almalıdır
  • Varsa ürün ile birlikte alınan hediyeler de gönderilmelidir
  • Hediye ürünler de aynı şekilde kendi kutularında bulunmalıdır

Yukarıda yazılı olan tüm şartlar dahilinde iade işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak biri bile eksik olursa örneğin; zarar görmüş kutuyla birlikte gönderim ya da eksik gönderim gibi durumlar söz konusu olduğunda kesinlikle iade alınmamaktadır.

Hepsiburada İletişim

Müşteri Hizmetleri numarası 0850 252 40 00 olarak belirlenen Hepsiburada ile isterseniz bilgi@hepsiburada.com adresinden mail göndererek de iletişime geçebilirsiniz.

Hepsiburada Sipariş Takip

Hepsiburada sipariş takibinizi, sitede yer alan önce hesabım sonra siparişlerim kısmına giriş yapıp ‘Sipariş Durumu’ ya da ‘Kargo Takibi’ sekmelerinden yapabilirsiniz.

Hepsiburada Sipariş Numarası

Hepsiburada Sipariş Numarası, aldığınız ürünün kargo takibinin yapılması için verilmiş olan rakamlardan oluşmaktadır. Bu numarayı görüntülemek için hepsiburada hesabınıza girip siparişlerim kısmına tıklamanız yeterlidir. Sipariş numaranız ile ürününüzün nerede olduğu ve ne zaman teslim edileceğine dair tüm bilgileri sorgulayabilirsiniz.

Para İadesi Kaç Günde Gerçekleşir?

Hepsiburada’da kredi kartı ya da bankamatik kartınız ile yaptığınız alışverişlerde, aldığınız ürünün iade kabulünden sonra para iadeniz bankanıza aktarılmaktadır. Akabinde size mail olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Burada önemli olan nokta, bankanız tarafından para iadenizin sizin hesabınıza ne zaman aktarılacağıdır. Bankamatik kartıyla alım yaptıysanız 7 ya da 8 iş günü içerisinde aktarım sağlanacaktır. Ancak kredi kartı ile alım yaptıysanız bankanıza ve kartınıza göre bu süre değişiklik gösterecektir. Genelde 2 ila 14 günlük bir süre zarfında para iadesi yapılmaktadır. Taksitle alım söz konusu ise para iadeniz bankanız tarafından yine taksit şeklinde olacaktır.

Siparişi İptal Ettikten Sonra Kargo Ücreti Ne Olacak?

Siparişinizin iade ya da iptal işlemini sağladıktan sonra ödediğiniz kargo tutarı da ürünün ana ücretine eklenerek hepsi birlikte hesabınıza aktarılacaktır.

Hediye Çeki ile Yapılan Ödemelerin İadesi Nasıl Olacak?

Hepsiburada’dan verdiğiniz siparişinizin ücretinin tamamını hediye çeki ile ödediyseniz, iadesi de aynı şekilde tarafınıza çek olarak tanımlanacaktır. Bir kısmını hediye çeki ile ödediyseniz de ödeme yapılan tutar kadar çek tanımlanacaktır. Hesabım-Hediye Çeklerim sayfasından tüm hareketlerinize erişebilirsiniz.

Kapıda İade Yapılabilir mi?

Hepsiburada Kapıda İade Yapmak için; Kargo şirketi, adresinize teslimata geldiğinde ürünü almadan iade talebi oluşturarak geri gönderebilirsiniz. Bunun için siparişinizi açmayıp teslim aldım kağıdına imza atmamanız gerekmektedir.

Farklı Ürünler Tek Seferde İade Edilebilir mi?

Satıcısı aynı olan ürünleri tek seferde aynı paket içinde iade etmeniz mümkün. Ancak farklı satıcılara sahip olan ürünler için ayrı ayrı iade oluşturmanız gereklidir.

Havale ya da Eft ile Ödemesi Yapılan Ürün Nasıl İade Edilir?

Havale ya da Eft ile yapılan ödemelerin para iadesi için iban numaranızın sistemde yüklü olması gerekmektedir. Bu işlem için önce hesabım ardından para iadesi daha sonra işlemlerim kısmına tıklayıp iban bilgilerinizi girebilirsiniz. İade onayının akabinde size dekont gönderilecektir. Bu dekontta yer alan süre doğrultusunda para iadeniz gerçekleşecektir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu