Abonelik İptali

Twitch Abonelik İptali 2021, Prime Abonelik İptali

Twitch Abonelik İptali istediğiniz zaman yapabileceğiniz bir işlemdir. Twitch aboneliğinizi iptal etme işlemini aboneliği yenilemeyi durdurarak yapabilirsiniz. Bunun için Twitch abonelik sayfanızı açın. Sayfada bulunan abonelikler bölümünde Twitch aboneliğinin yanında bulunan çark işaretine tıklayın. Burada aboneliği yenileme yazan kısma gelip yenilenmeyi durdurun. Böylece Twitch aboneliğiniz bir sonraki ay yenilenmez ve iptal olur. Twitch aboneliği her ay otomatik yenilenen bir sisteme sahiptir. Siz abonelikler bölümünden işlem yaptığınızda otomatik yenilemeyi iptal ederek Twitch aboneliğinizin yenilenmesini durdurarak iptal etmiş olursunuz.

Twitch Abonelik Çeşitleri

Twitch Abonelik Çeşitleri aylık olarak ücretlendirilen ve çeşitli avantajlar sunan 3 çeşit abonelikten oluşur. Twitch aboneliği ile oyunları reklamsız olarak HD kalitesinde izleyebilirsiniz. Oyunlar ile ilgili sohbet odalarında üyelere özel sohbetlere katılabilirsiniz. Ayrıca abone rozetlerine sahip olabilirsiniz. Twitch abonelik çeşitleri şunlardır:

  1. Kademe Aylık 4.90 $ olarak ücretlendirilen Twitch aboneliğidir
  2. Kademe Aylık 9.90 $ olan Twitch abonelik çeşididir
  3. Kademe Aylık 24.90 $ olarak ücretlendirilen Twitch aboneliğidir

Twitch Abonelik İşlemleri

Twitch Abonelik İşlemleri çeşitli yöntemler ile yapılabilir. Prime ile abone olma, ücret ödeyerek abone olma, mobil cihazlardan abone olma, subs.twitch.tv üzerinden abone olma seçeneklerinden biri ile Twitch aboneliği yapabilirsiniz. Prime ile ücretsiz kanal aboneliği hakkınızı kullanarak partner ve iştirak kanalına abone olursunuz. Aktif prime aboneleri herhangi bir partner kanalından abone ol düğmesine tıklayarak Twitch abonesi olabilirler. Prime aboneliğinizi aktif hale getirmek için ücretsiz abone ol sekmesine tıklamanız yeterlidir. Ücret ödeyerek abone olmak için hangi fiyat ile hangi kademe Twitch üyeliği istediğinizi seçip ödeme yöntemlerinden biri ile abone olabilirsiniz.

Ücret ödeyerek abone olmak için banka/kredi kartı, Twitch Gift Cards, Pay Pal, Amazon Pay ve Xsolla’nın sunduğu paysafecard ödeme tiplerinden istediğiniz biri ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme yaparken daha fazla seçeneğine tıklayarak 1 ay, 2 ay ya da 6 ay sürelerde abone olma şansınız da vardır. Mobil cihazlardan abone olmak için Android işletim sistemine sahip cihazlar için Play Store, IOS işletim sistemine sahip cihazlar için App Store’dan Twitch uygulamasını indirip yine bu mağazadan ödeme yapabilir ya da prime kullanarak abone olabilirsiniz. Subs Twitch TV üzerinden abonelik yapmak için subs.twitch.tv aboneliği yapmalısınız. Prime ile ya da ödeme yaparak bu kanala abone olduğunuzda Twitch aboneliğinizi de bu kanal üzerinden yapabilirsiniz.

Twitch Hangi Tür Kanalları İçerir

Twitch kanalları kişinin amaç ve ihtiyacına yönelik olarak yayınlayacağı kanal türleridir. Twitch kanalları; paylaşım kanalı, ortak yayın kanalı, ortak yayınlanan içeriği kaydedip yükleyen kanallar, klip oluşturma kanalı, katılımcı kanallar olarak sınıflandırılır. Paylaşım kanalı, paylaşılan kanaldaki bir yayını kendi kanalında paylaştığı kanal türüdür. Twitch’de tüm kanallar paylaşıma açıktır. Eğer siz bir kanalı engellememişseniz o kanalda sizi engellememişse paylaşımı alıp kendi kanalında paylaşabilirsiniz. Ortak yayın kanalı, başka bir yayını kendi yorumlarınız ile kendi kanalınızda yayınlayabildiğiniz bir kanal türüdür. Bunun için OBS ve Xsplit kullanarak yayın yapıyor olmanız gerekir. Klip kanalı Twitch’e özel komik, eğlenceli ve özgün anları canlı yayınlardan ve VOD’lardan kaydederek paylaşılan kanal türüdür. Katılımcı kanallar izin verilen Twitch kanallarına katılımcı olarak açtıkları kanal türüdür.

Twitch Aboneliği Amazon Hesabı Üzerinden İptali

Twitch Aboneliği Amazon Hesabı Üzerinden İptali Amazon hesabınız üzerinden yapılır. Eğer Amazon hesabınız yoksa bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Amazon hesabı üzerinden Twitch iptali için Amazon hesabınız olması gerekir. Amazon hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘’Digital Content and Devices’’yazan kısma giriş yapın. Açılan sayfa içerisinde ‘’Prime Video Settings’’ yazan kısma tıklayın. Burada üyelik ve abonelik yenilenmesi ve iptal edilmesi bölümünden Twitch aboneliğinizin yenilenmesini durdurarak abonelik iptali yapabilirsiniz. Bu işlem ile Twitch aboneliğinizi Amazon hesabınız üzerinden iptal etmiş olursunuz.

Twitch Prime Abone Olma

Twitch Prime Abone Olma işlemi için Prime aboneliğiniz olması gerekir. Prime Gaming aboneliği Twitch ya da Amazon üzerinden yapılabilir. Prime aboneliği ilk 1 ay ücretsiz sonrasında isterseniz ilk 6 ay 3 £ sonraki aylar 6 £ olarak fiyatlandırılır. Prime abonelik normal Twitch üyeliğine göre daha hesaplı olmakla birlikte birçok fırsat ve avantaj da içerir. Prime aboneliği olan kişiler abone olmak istedikleri kanala giriş yapıp Prime ile ücretsiz abone olma seçeneğinden faydalanarak birçok kanala abone olabilirler. Üstelik Prime abonelerine özel olarak oyunlarda kullanabileceğiniz çeşitli hediye fırsatlarından da faydalanabilirsiniz. Twitch Prime aboneliği için ücretsiz abone ol butonuna tıklamanız yeterli olur. Prime ayrıcalıkları ile her ay istediğiniz bir kanala abone olma hakkınız vardır. Twitch chatlerinde Prime iconuna sahip olursunuz ve yayınlarda reklam izlemezsiniz.

Twitch Prime Abonelik İptali

Twitch Prime Abonelik İptali için öncelikle Twitch hesabınıza giriş yapın. Hesabınız içerisinde ‘’Your Account’’ yazan kısma tıklayın. Açılan sayfada Prime bölümünü göreceksiniz burada ‘’End Membership’’ yazan kısma tıklamalısınız. ‘’Are You Sue You Want To End Your Membersip? Sorusu karşınıza çıkacaktır. Bu soru üyeliğinizi sonlandırma isteğinizde emin olup olmadığınızı sorar. Burada ‘’ End Membership’’ cevabına tıklayarak evet üyeliğimi sonlandır demelisiniz. Sonrasında size üyeliğin ne zaman sonlandırılmasını istediğiniz sorulacaktır. Bu kısma üyeliğin hemen sonlandırılmasını istiyorsanız End Now yazan kısmı işaretleyip onaylamalısınız. Böylece Twitch Prime aboneliğiniz sonlandırılmış olacaktır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu