Turkcell

Turkcell Taahhüt Sorgulama: Cayma Bedeli, İptal Etme

Turkcell Bireysel Faturalı, Turkcell Kurumsal abonesi , Turkcell Superonline müşterisi iseniz taahhütlü tarifeden yararlanarak ekonomik hale getirebilirsiniz. Ancak herhangi bir nedenle taahhütünüzü, taahhüt tarihi dolmadan önce sonlandırmak isterseniz taahhüt erken iptal bedeli ödemeniz gerekir. Erken iptal bedeli ödememek için taahhütlü paket alırken; Taahhüt dönemi süresince hizmet ihtiyacınızı, Hizmet bedelini karşılayıp karşılayamayacağınızı, Bulunduğunuz adreste ne kadar süre ile ikamet edeceğinizi, olası bir taşınma durumunda yeni adresinizde Turkcell alt yapısının olup olmadığını göz önünde bulundurmalısınız.

Turkcell Taahhüt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell bireysel ses hattı aboneliğiniz, Turkcell Kurumsal aboneliğiniz aboneliğiniz için Taahhüt Sorgulamanın birden fazla yolu vardır. Turkcell bireysel ses hattı ya da Turkcell Kurumsal abonesi iseniz; 

Turkcell bayisine giderek tarifenize ait taahhüt bilgilerini öğrenebilirsiniz. Taahhüt bilgilerini öğrenmek için hattın yasal sahibi bizzat başvuruda bulunmalıdır. İşlem sırasında kimlik ibraz edilmesi istenir. Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak tarifenize ait taahhüt bilgilerini öğrenebilirsiniz. Çağrı Merkezi için 532 ya da 0532 532 00 00 numarasını tuşlayabilirsiniz. Çağrı Merkezi danışanları işlem sırasında sizden kimlik doğrulaması isteyecektir.

TARİFE yazıp 2222’ye SMS atarak tarife ve kalan kullanım bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. İşlem ücretsizdir. Turkcell.com.tr üzerinden telefon numaranız ve Turkcell şifreniz ile giriş yaparak taahhüt bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Şifreniz yoksa SIFRE yazıp 2222’ye ya da 2200’a ücretsiz gönderebilirsiniz. Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden taahhüt bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Uygulamaya telefon numaranız ve Turkcell şifreniz ile giriş yaptıktan sonra menüden hesabım sekmesine tıklayarak detayları görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli 2021

Turkcell Taahhüt Cayma bedeli 2021 kullandığınız tarifeye ve taahhüt’ ün süresine bağlı olarak değişir. Cayma bedeli taahhüt süresince yararlandığınız indirimler hesaplanarak tespit edilir. Örneğin aylık kullanım bedeli 70 lira olan bir paketi bir paketi 1 yıl taahhütle 50 liraya satın aldınız. Ancak paketi 6 ay kullandıktan sonra herhangi bir nedenle taahhütü sonlandırmaya karar verdiniz. Bu durumda 1 yıl taahhüt verdiğiniz için yapılan aylık 20 lira indirim erken iptal bedeli olarak hesaplanır ve 6 ay boyunca hizmetten yararlandığınız için 6×20: 120 TL erken iptal bedeli ödemeniz gerekir.

Taahhüt Cayma Bedeli Nasıl Öğrenilir?

Tahhütünüzü, Taahhüt süreniz dolmadan sonlandırmak isterseniz taahhüt cayma bedeli ödemeniz gerekir. Cayma Bedelini Öğrenme için birden fazla yola başvurabilirsiniz;

Size en yakın Turkcell bayisine giderek taahhüt bilgilerinizi öğrenebilir ya da taahhüt cayma bedelinizi hesaplatabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekir. Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayabilirsiniz. Çağrı Merkezi telefon numaraları 532 ve 0532 532 00 00’dır. Çağrı Merkezi danışanları işlemi gerçekleştirebilmek için kimliğinizi doğrulamanızı isteyecektir.

Turkcell.com.tr adresine giderek taahhüt cayma bedelini öğrenebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için telefon numaranız ve Turkcell şifreniz ile sisteme giriş yapın. Daha sonra tarife işlemleri sekmesinden taahhüt bilgilerinize erişin. Bu ekranda tarifeniz taahhüt’ ün hangi tarihteki sona ereceğin ve cayma bedelini görüntüleyebilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden taahhüt bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Dijital Operatöre giriş yapmak için telefon numaranızı ve Turkcell şifrenizi girin. Daha sonra tarifelerim sekmesinden taahhüt bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Eğer kullandığınız tarifenin taahhüt’ süz kullanım bedelini biliyorsanız aylık indiriminizle, kullanım sürenizi çarparak taahhüt cayma bedelinizi siz de hesaplayabilirsiniz. Örneğin taahhütlü olarak aylık 30 lira indirimle kullandığınız bir paketi 8 ay sonra sonlandırmak isterseniz 30×80: 240 TL erken iptal bedeli ödemeniz gerekir.

Turkcell Cayma Bedeli Ödenmezse Ne Olur?

Cayma Bedeli Turkcell ile yaptığınız sözleşmeden doğan bir ücrettir. Tahhütünüzü erken sonlandırmanız durumunda tarafınıza yansıtılacak olan cayma bedelini ödemeniz ysal olarak zorunludur. Cayma Bedelini ödememeniz durumunda hakkınızda yasal işlem başlatılır.

Turkcell Cayma Bedelini Ödemek İstemiyorum

Cayma Bedeli sözleşmeden doğan bir ücret olup ödenmesi zorunludur. İstisnai olarak; sağlık, eğitim ya da benzeri bir nedenle zorunlu göç yapmanız ve göç yaptınız yeni adreste Turkcell altyapısının bulunmaması durumunda cayma bedeli ödemeden hizmeti sonlandırabilirsiniz. Bunun dışında hiçbir nedenle taahhüt bozulamaz, bozulduğu takdirde cayma bedeli ödenmesi zorunludur.

Turkcell Tahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Turkcell Taahhüt Cayma Bedelini Hesaplamak için kullandığınız hizmetin taahhüt’ süz ücretinden taahhüt’ lü ücretini çıkararak aylık indirim tutarını hesaplamanız daha sonra bu tutarı hizmetten yararlandığınız ay sayısı ile çarpmanız gerekir. Örnek; Taahhüt’ süz ücreti aylık 70 lira olan bir paketi 1 yıl taahhütle aylık 50 liraya satın aldınız. 10 ay kullandıktan sonra herhangi bir nedenle taahhüt’ ü erken sonlandırmaya karar verdiniz. Bu durumda aylık indirim tutarınız olan 20 ile, kullanım süreniz olan 10 çarpılır. 20×10: 200 TL cayma bedeli ödemeniz gerekir. 

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu