Turkcell

Turkcell Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Rehber Yedekleme yapmanın lifebox, sim kartı, Contacts Backup ve My Contacts Backup olmak üzere 3 farklı yöntemi bulunur. Kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

Lifebox uygulaması ile Turkcell Rehber Yedekleme yapabilmeniz için telefonunuzdan IOS kullanıcıları için App Store’dan Android kullanıcıları için Play Store’dan Lifebox uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Sonrasında Lifebox’da bir üyelik ve kullanıcı hesabı oluşturmalısınız. Üyeliğiniz ile giriş yaptığınızda rehber yedekleme bölümünden Lifebox’a yedekle kısmını seçip tüm rehberinizi uygulamada yedekleyebilirsiniz.

Sim Karta Kayıt Ederek Turkcell Rehber Yedekleme yöntemi için rehberinize kaydettiğiniz her yeni numara için ayarlar bölümünden sim karta kaydet işlemi yaparak rehberinizi sim karta da kaydederek güvene almış olursunuz. Alternatif Turkcell rehber yedekleme yöntemleri için Contacts Backup ve My Contacts Backup uygulamalarından birini telefonunuza indirerek Turkcell rehberinizi kaydederek yedekleyebilirsiniz.

Turkcell Rehber Yedekleme ve Kaydetme Nasıl Yapılır?

Turkcell rehber Yedekleme ve Kaydetme işlemi için en çok kullanılan ve en güvenli yöntem olarak kabul edilen Lifebox uygulamasıdır. Bu uygulama ile Turkcell rehberinizi yedeklemiş ve kayıt etmiş olursunuz. Telefonunuza indireceğiniz bu uygulamada bir hesap açıp tüm rehberinizi Lifebox hesabınıza yedekleyip kayıt etmiş olursunuz.

Telefonunuz kaybolduğunda ya da çalındığında başka bir telefona yine Lifebox uygulamasını indirip hesabınızı açtığınızda tüm telefon numaraları ve posta adreslerini görebilirsiniz. Böylece Lifebox’a yedekleyip kayıt ettiğiniz rehber bilgileriniz kaybolmamış olacaktır. Yine rehberinizde bulunan numaraları ayarlar menüsünden sim karta kaydet yaparsanız tüm rehberiniz sim karta kaydedilerek güvenceye alınmış olacaktır.

Turkcell Rehber Yedekleme Ücretli mi?

Turkcell rehber yedekleme tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Lifebox uygulaması ile Turkcell rehber yedekleme yapacaksanız. İOS için App Store’dan Android için Play Store’dan uygulamayı ücretsiz olarak indirip hesap açarak tüm Turkcell rehberinizi yedekleyip kaydedebilirsiniz.

Sim karta kaydetme işlemi zaten ayarlar menüsünden ücretsiz yapacağınız bir işlemdir. Yine alternatif uygulamalarda tamamen ücretsizdir. Turkcell rehber yedekleme uygulamasını YEDEK yazıp 2222’ye mesaj göndererek de ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Turkcell Lifebox en güvenli rehber yedekleme yöntemidir. Nasıl yapılacağı aşağıdaki gibidir;

Turkcell Lifebox rehber yedekleme yapabilmeniz için öncelikle Lifebox uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekir. Bunun için telefonunuz IOS işletim sistemine sahip ise APP Store’dan, Android işletim sistemine sahip ise Play Store’dan Lifebox uygulamasını ücretsiz olarak indiriniz.

İkinci aşamada indirmiş olduğunuz Lifebox uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için eğer bir Lifebox hesabınız varsa telefon numarası, e-posta adresi ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız giriş yap seçeneğinin hemen altında bulunan ‘’şifremi unuttum ‘’ seçeneğine tıklayarak yeni şifre alabilirsiniz.

Lifebox uygulamasını indirdiniz ve eğer bir Lifebox hesabınız yoksa uygulamayı açıp ‘’yeni hesap oluştur’’ bölümünden gerekli bilgileri doldurarak yeni bir hesap açmalısınız. Lifebox hesabınıza giriş yaptıktan sonra ‘’rehber yedekleme’’ bölümünü açın. Lifebox rehber yedekleme bölümünde sarı renkli butonun içinde ‘’Lifebox’a yedekle’’ yazısını görürsünüz. Buraya tıkladığınızda Turkcell rehberiniz tamamıyla Lifebox’a kopyalanıp kayıt edilmiş olacaktır.

Lifebox’a kayıt ettiğiniz Turkcell rehberinizi yeni bir telefona geri yükleyebilmeniz için yine Lifebox uygulamasını açıp telefon numarası, e- posta ve şifrenizi yazarak giriş yapın. ‘’rehber yedekleme’’ bölümüne gidin. Buraya tıkladığınızda ‘’Lifebox’a yedekle’’ yazılı sarı kutucuğun yanında bir de ‘’telefona yükle’’ yazılı sarı kutucuk göreceksiniz. Bu sarı kutucuğa tıkladığınızda daha önce Lifebox’a kayıt etmiş olduğunuz Turkcell rehberinizin tamamı yeni cihazınıza geri yüklenmiş olacaktır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu