Abonelik İptali

Türk Telekom Tivibu İnternet: Paketler Ve İptal İşlemleri

Türk Telekom Tivibu İnternet çok sayıda kullanıcıya sahip olan Tivibu iptal işlemleri kendi içerisinde birkaç adımda gerçekleşir. Bu çeşitliliğin sebebi başlangıçta üyelik için birden fazla yöntem sunulmasıdır. Buna göre kullanıcılar müşteri hizmetleri, Türk Telekom bayileri, Tivibu uygulaması üzerinden üye olabilir ya da iptal işlemi yapabilir.

Tivibu Üye Olma Koşulları Nelerdir?

Tivibu üyelik seçenekleri kendi içerisinde Tivibu Ev ve Tivibu Go olmak üzere 2’ye ayrılır. Tüm üyelik türleri kullanıcılara sayısız yerli ve yabancı kanal seçeneği sunmaktadır. Seç izle, yayın durdurma, tekrar izleme gibi ekstra özelliklerinin olması bu üyelikleri cazip hale getirmektedir.

Tivibu Ev Üyelik

Tivibu ev bir tür IPTV teknolojisi olup kullanıcılara bağımsız olarak internet üzerinden televizyon izleme imkanı sunar. Bu üyeliği yapabilmek için kullanıcıların en az 7 mbit internet hızı olması gerekir. Üye olmak isteyenler aile paketi, süper paket ve sinema paketi seçeneklerinden birini tercih etmelidir. Eğer kurumsal abonelik yapılacaksa yalnızca süper paket ve sinema paketi seçilebilir.

Tivibu Go Üyelik

Tivibu go televizyon ekranına bağlı kalmadan istenilen yerde, zamanda akıllı telefon, bilgisayar, tablet gibi cihazlar üzerinden televizyon izleme olanağı sunar. Bu hizmete üye olabilmek için internet abonesi olmak yeterlidir.

Tivibu Paket Çeşitleri Nelerdir?

Tivibu tarife çeşitleri aile paketi, süper paket ve sinema paketi olup bunlar tüm bireysel kullanıcılara ortak olarak sunulur. Seçilen paketin içeriği abonelik türüne göre farklılık gösterecektir. Tivibu Go paketleri ev paketlerine kıyasla biraz daha geniş içeriğe sahiptir.

Aile Paketi

Tivibu ev Aile paketi 65’ten fazla HD kanal, toplam 110’dan fazla TV kanalı, 1500’den fazla Seç-İzle içeriği ile hizmet verir. Bu pakette belgesel, ulusal, yaşam eğlence ve çocuk kanalları yer almaktadır. Tivibu Go paketinde ise ekstra müzik kanalları da bulunmakta olup her fatura dönemi için 1 GB mobil data hediye olarak verilir. Bu internette hakkını kullanabilmek için pakete kayıt aşamasında verilen 12 haneli kampanya kodu TIVIBU GO yazılıp 5555’e SMS ile gönderilir. Verilen kodun 31.12.2020 tarihine kadar geçerliliği vardır. Aile paketin aylık fiyatı 6,90 TL’dir.

Sinema Paketi

Tivibu ev paketinde 125’in üzerinde TV kanalı ve 85’ten fazla HD yayın, 3500’den fazla Seç-İzle kanal seçeneği vardır. Tivibu Go paketinde ise bu özelliklere ekstra olarak sinema severlere her ay ekstra kampanya kapsamında 3 GB internet hakkı verilir. Bu interneti alabilmek için bireysel mobil hatta gelen kampanya kodu 31.12.2020 tarihine kadar TIVIBU GO yazılıp 5555’e mesaj atılır. Alınan hediye internet yalnızca Tivibu Go uygulamasında kullanılabilir. Sinema paketi aylık 9.90 TL’ye yapılabilir.

Süper Paket

Yerli ve yabancı kanallar, çocuk, sinema, belgesel, spor, yaşam ve eğlence ile müzik kanalları, 90’ı HD olmak üzere toplam 130’dan fazla TV kanalı Tivibu Ev süper paket dahilindedir. Ayrıca pakette Seç- İzle seçeneği de vardır. Tivibu Go paketinde ise buna ek olarak abonelere 12 aylık fatura dönemi kapsamında aylık 5 GB mobil internet paketi verilir. Paketin toplam aylık ücreti 12.90 TL olup hediye internet kampanyası fatura döneminin bitmesiyle birlikte sona erecektir. Abonelik için diğer paketlerdeki gibi kampanya kodu ile TIVIBU GO yazılıp 5555’e SMS atılır.

Tivibu İptali İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tivibu iptal işlemleri Tivibu Go için Türk Telekom evde internet abonesi olup olmamaya göre farklılık gösterir. Tivibu Ev üyelik işlemlerinde Türk Telekom mağazalarında şahsen ya da faks ile başvuru yapılır. Başvuru talebi iletildikten sonra 7 gün içerisinde iptal gerçekleşmektedir. Eğer kullanım kapsamında cihaz, hat, kart, modem gibi malzemeler varsa bunların şubeye teslim edilmesi gerekir.

Türk Telekom Evde İnternet Bağlantısı olanlar için iptal

  • Faturaya yansıt ile üyeler için 444 1 444 müşteri hizmetlerinden ya da Türk Telekom bayilerinden iptal yapılır
  • Kredi kartı ve mobil ödeme ile üyeliklerde iptal Türk Telekom Müşteri hizmetlerinden gerçekleşir
  • İtunes ile üyeliklerin iptali yine aynı şekilde iTunes üzerinden tamamlanır

Türk Telekom evde internet bağlantısı olmayanlar için iptal

  • Mobil ödeme ve kredi kartı ile aboneliklerde 444 1 444 müşteri hizmetleri üzerinden
  • iTunes aboneliklerinde iTunes hesapları aracılığıyla iptal yapılır

Tivibu Fatura Ödeme

Tivibu fatura ödeme işlemleri 3 farklı şekilde yapılabilir. Bunlardan hangisinin tercih edileceği isteğe bağlıdır. Tüm fatura ödeme kanalları ücretsiz olarak kullanılabilir. Ödenecek olan tutar paketin türüne göre farklılık gösterecektir.

  • Türk Telekom Fatura Ödeme Merkezi ( Şahsen)
  • 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri (Otomatik ödeme talimatı ile)
  • Türk Telekom İnternet Sitesi ( Kredi Kartı İle)

Tivibu İletişim Numarası

Tivibu iletişim bilgileri üyelik sonrası destek için kullanılabilir. Herhangi bir sorun yaşandığında destek talebi öncesinde internet sitesinde yer alan Sık Sorulan Sorular başlığı incelenebilir. Eğer sorun çözüme kavuşmazsa 444 5 375 numaralı Tivibu Müşteri Hizmetleri aracılığıyla gerekli destek alınabilir. Genel merkezle iletişim kurmak isteyenler 0 212 306 10 00 telefon numarasını ve 0 212 306 10 10 faks numarasını kullanabilirler.

Tivibu Go

Türk Telekom ön ödemeli mobil hattı ve bireysel faturalı hattı olan aboneler tarafından kullanılabilen Tivibu Go hizmeti hediye mobil internet kampanyasıyla dikkat çekmektedir. 1 GB, 3 GB ve 5GB hediye data fırsatı sunan üyelik için ortak veri işleme izni verilmelidir. Bunun için EVET yazıp 8070’e mesaj atılabilir ya da Türk Telekom çağrı merkezi aranabilir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu