Bimcell

Bedava İnternet Bimcell Nasıl Yapılır? Eba ve Dakika

Her geçen yıl abone sayısını hızlı olarak arttırmaya devam eden Bimcell Gsm şirketi, mevcut olan müşterilerini elinde tutabilmek için birçok kampanyalar düzenlemeye başladı. Bu yüzdende Bimcell kullanıcıları, bimcell bedava internet kampanyaları hakkında bilgi sahibi olmak için bedava internet kazanma yollarını araştırmaktadır. Bimcell 2021 yılında hem mevcut müşterilerini korumak hem de yeni müşteriler kazanabilmek için birçok cazip kampanya yapmaktadır.

Bimcell Bedava İnternet Kazanma Yolları

Bimcelle yeni gelen kullanıcılar, bimcell bedava internet paketleri kapsamında eğer yeni hat almışlar ise 1 ay boyunca geçerli olacak 4 GB İnternet, 250 Dk, 250 SMS kullanma hakkına sahip olacaklardır. Kullanıcılar bu kampanya fırsatından yararlanmak için; Bim mağazalarına giderek yeni hat ücreti olan 50 TL ödemesini yaptıktan sonra 1 ay geçerli olan bu hediye paketini kullanmaya başlayabilirler.

Ayrıca Bimcel hattını kullananlar için de bimcell bedava internet kampanyaları düzenlenmektedir. Bimcell operatör şirketi bütün abonelerine Ramazan ayında geçerli olan; 25 TL ve üzeri yüklemelerde 02:00 ila 00:06 saatleri arasında geçerli olan 10 GB bedava interneti kullanma hakkını hatlarına tanımlıyor. Bunun için sadece SAHUR2021 yazarak 5555 5555 numarasına sms atmaları yeterli olacaktır.

Bimcell EBA Bedava İnternet Paketi

Bimcell GSM şirketi pandemi sürecinde, uzaktan eğitim sistemlerine destek olabilmek için sadece EBA web adresinde geçerli olan 8 GB bimcell bedava eba paketini aktifleştirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yürüttüğü Eğitim Bilişim Ağı online eğitim uygulamasına ya da www.eba.gov.tr adresinde kullanılacak olan mobil 8 GB bedava internet paketinin kullanımı için herhangi bir ücret ödenmesi de söz konusu değildir.

Faturasız veya faturalı diye ayırt etmeksizin Bimcell hattı kullanıcılarının ücretsiz olarak kullanabileceği eba internet paketinin aktifleştirilmesi için sadece EBA yazarak 5555 adresine kısa sms atarak talepte bulunulması yeterlidir. Sms sonrasında EBA bedava internet paketi aktif hale gelerek her ay otomatikman yenilenecektir. BimCell EBA bedava internet kampanyası detayları şöyledir;

 • Bimcell internet kullanımları oranının üstüne çıkması durumunda bimcell sistem tarafından kullanıcılarına uyarı mesajı gelmektedir. Yine aynı şekilde EBA bedava internet paketi tarafından hatırlatma Sms’i gelmkektedir.
 • Eba kalan internet miktarını öğrenmek içinse kullanıcıların ; KALAN EBA yazarak 5555 adresine sms göndererek sorgulama yapmaları yeterli olacaktır.
 • Kampanya her ay ücretsiz olarak otomatikman yenilenecektir.

Bimcell 30 GB Bedava İnternet

Bimcell GSM operatörü abonelerinin birçoğuna 30 GB bedava internet hediye etmektedir. Kampanya kapsamında müşterilerine özel hediye edilen 30 GB internet paketi için 30 GB yazarak 5555 adresine sms göndererek 7 günlük kullanım hakkı imkanı tanınmaktadır.

Bimcell Bedava Dakika Nedir?

Bimcell bedava dakika kampanyaları kapsamında Bimcell abonelerine hediye dakika vermeye devam etmektedir. Yeni hat alımlarında yeni kullanıcılarına bedava dakika veren Bimcell operatör şirketi birçok kampanyalarla müşteri sayısını arttırmaktadır.

Bimcell Bedava Dakika; Bimcell şirketinin müşterilerine özel hediye ettikleri konuşma paketleridir. Sektöründe en çok bedava dakika veren operatör şirketi olan Bimcell, belli dönemler içerisinde hediye kampanyaları yaparak müşterilerini memnun etmektedir.

Bimcell Bedava Dakika Nasıl Yapılır?

Bimcell, faturasız hat sahiplerine bedava dakika kazandırmak için katılma imkanı sundukları genelde yükle kazan kapsamındadır. Hatlara TL yüklemeleri yapılarak ya da yeni hat alınması durumunda bedava dakika kazanma imkanı bulunmaktadır. Bimcell bedava dakika kazanmak için:

 • Bimcell 300 dk hediye konuşma hakkı kazanmak için 300 dk yazıp 4551‘e sms gönderiniz.
 • 300 dk bonus kazanmak için BIMCELL BONUS yazaıp 4551‘e sms gönderiniz.
 • Bimcell bedava dakika kazanmak için talepte bulunulduktan sonra kullanıcıların hatlarına 300 dk, 300 sms ve 9 GB internet paketi yüklenmesi gerçekleştirilir.
 • Daha sonrasında kullanıcılar 1 ay boyunca hediye, bedava internet paketlerini kullanabilmektedir.

Bimcell Bedava Dakika Hilesi: Bimcell hediye, bedava dakika hilesi bir çok bimcell kullanıcıları tarafından araştırılmaktadır. Bimcell bedava dakika hilesi yoktur. Hatlara bakiye yüklemelerinde bimcell kampanyalarına katılım mümkündür.

Bimcell Bedava SMS

Bimcell Bedava SMS; yapılması için oldukça uygun fiyatlar sunan Bimcell, paketlerini satın alarak bedava sms kazanma fırsatı yakalanabilir. Öncelikle bedava sms kazanmak için Bimcell hatlarına 25 TL ve üzeri yüklemelerde bedava 500 SMS hatlara tanımlanmaktadır. Hatlarını Bimcell’e taşıyan kullanıcılar, 30 gün içerisinde BİMCELL BONUS yazarak 4551 adresine sms atmaları durumunda bedava 300 sms kazanabilmektedir. Çok fazla sms tüketen kullanıcılar ise 5 TL ödeme yaparak 1000 SMS paketi satın alabilirler.

Bimcell Bedava İnternet Ayarları

APN sistemi genel olarak, GPRS Şebekesi içerisinde yer alan yönlendirme bilgisi taşımakta olan adresi temsil etmektedir. MMS servisler APN Sistemi üzerinden çalışarak aktivite yapmaktadır. Bimcell bedava internet ayarlarının olanakları da bu sistem içerisinde uygulanması sebebiyle meydana gelmektedir.

Bimcell hattı kullanıcıları, hatları üzerinden oluşturacakları uygun ağ bilgileri, APN sistemini kullanarak bedava interneti aktif hale getirmektedir. APN ayarları, kurumsal firmaların vermiş oldukları hizmetler doğrultusunda internet deneyimleri güvenli olarak gerçeklemesi için oldukça önemlidir. İnternet ayarları, Bimcell kullanıcıları tarafından bedava internete girebilmesi için yapılması gerekli olan düzenlemelerden biridir.

 Bimcell bedava internet ayarları, aşağıdaki adımları takip ederek,gerekli ayarlamalar düzenlenmektedir:

 • Cihazın ayarlar bölümüne girilir.
 • APN ayarları kısmına tıklanır.
 • Mobil ağlar yazan kısma giriş yapılır.
 • APN oluşturma yapılır.

Bimcell hat kullanıcıları belirtilen internet ayarlarını uygun olarak yapması durumunda Bimcell bedava internet ayarları kapsamında birçok imkandan yararlanabilmektedir. Yukarıda ki adımlardan sonra APN kısmına Bimcell yazılarak kaydedilir. Tüm bu ayarlamalar yapıldıktan sonra bedava internet fırsatlarından yararlanılmıyorsa yapılması gereken cihazın bir kaç kere açılıp kapatılması işlemidir.

Bimcell Bedava İnternet Veren Uygulamalar

Bimcell, müşterilerine sunduğu kampanyalarla birlikte sahip olmuş oldukları alt yapısıyla dikkat çekmektedir. Bimcell Bedava İnternet Veren Uygulamalar konusuylada dikkat çeken bimcell; abonelerine herhangi bir ücret ödenmesi gerekmiyor. Fakat bazı kampanyalarda yenihat alınması ya da mevcut hatta yükleme yapılması gerekmektedir. Bimcell bedava internet veren uygulamalar, Salla kazan için Türk Telekom Online İşlemler uygulamasıda indirilerek giriş yapıldıktan sonra, diğer kampanyalar için uygun olan kısa mesajlar gönderilmesi gereken servislere gönderilir.

Ayrıca, Türk Telekom Online işlemler mobil uygulamasında Bana Özel Kampanyalar bölümüne girilerek Sil Süpür’e tıklanması halinde kullanıcılara özel hediye imkanları da yer almaktadır.

Bimcell bedava internet veren uygulamalar için belirli geçerlililik süreleri söz konusu değildir. Fakat kampanyaların birçoğu sene sonlarında güncellemeye uğramaktadır. Bimcell Bedava İnternet Veren Uygulamalar hakkında gerekli bilgiler BİM mağazalarından edinilebilir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu