Turkcell

Askercell Tarife Paketleri ve Hat Fiyatları Nedir?

Turkcell’in desteklediği Askercell hattı, tuşlu telefonlarda belirlenen ve izin verilen saatlerde belirlediğiniz numaraları çevirerek bedelli askerlik yapanlar ve normal erlerin görüşme yapabileceği bir hizmettir. Askercell hat fiyatları ve tarife paketleri hakkında tüm detaylar mevcut.

Askercell Nasıl Alınır?

Daha önceden mevcut bir operatörün kullanıcısıysanız, askerlik süresince Askercell ile taşınabilir, askerlik görevi sonrası tekrar eski hattınıza dönüş sağlayabilirsiniz. Eğer sıfırdan bir Askercell hattı satın almak istiyorsanız;

Gittiğiniz yetkili bayiden bir adet Askercell talep formu isteyin. Formun üzerine gerekli bilgileri doldurduktan sonra, görüşme yapmak istediğiniz kişilerin numaralarını belirleyip bildirin.

Askercell Hat Fiyatları 2021 Nedir?

Eğer hali hazırda kullandığınız faturalı veya faturasız hattınızı Askercell’e taşımak isterseniz, herhangi bir ödeme yapmaktan muaf tutulursunuz. Fakat alacağınız yeni bir hat ile Askercell sahibi olmak istiyorsanız, azami 70 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekir. Tescilsiz bayilerde bu fiyat 90 liraya kadar çıkabilir.

Askercell ile Kimleri Arayabilirim?

  • Askercell sahiplerinin bildirmeniz gereken 7 farklı numara hakkınız mevcuttur
  • Bu numaralardan 5 tanesi mobil numara olmak zorundayken, diğer ikisi ise sabit telefon numaraları olmalıdır

Askercell forumlarına bildirmediğiniz bir numara ile görüşme yapmak isterseniz mesaj karşı tarafa iletilmez fakat yine de ederi kadar bir tutar bakiyenizden eksilir.

Askercell Paketleri Nedir?

Askercell tamamen ücretsiz bir servis olarak yer alır. Fakat Turkcell destekli hattınızda herhangi bir paket desteği mevcut değilse hattınızda yapacağınız görüşmeler ve SMS kullanımları ayrı ücretlendirilir.

  • ‘’Askercell İkili’’ paketi; Sadece 20 TL ile sahip olabilirsiniz. Mobil ve sabit hatlarda 500’er dakika, her yöne 1000 SMS imkanı sunmaktadır. ASKER IKILI yazıp 2200’a göndererek paketi satın alabilirsiniz
  • ‘’1000 SMS’’ paketi; Adından da anlaşılacağı üzere konuşma hakkınızın bulunmadığı bu paket, aylık 5 TL gibi bir fiyat ile ücretlendirilir
  • Askercell paketlerde kalan kullanımlarınızı öğrenebilmek için ‘’KALAN’’ yazıp 2222’ye göndermeniz yeterli olacaktır

Askercell TL Yükleme Nasıl Yapılır?

Online askercell tl yükleme işlemlerini kredi kartı veya banka kartı ile yapmak isteyenler https://www.turkcell.com.tr/yukle/tl-yukle adresini tıklayarak gerçekleştirebilir.

Askercell Arama Saatleri Nedir?

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından belirlenen uygulamaya göre, sabah 08.00 saatleri ile akşam 18.00 saatleri arasında kapalı olan bu hatlara, bu saatler dışındaki herhangi bir saatte görüme imkanı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda arama tarafından kısıtlanan bu numaralar, saat farkı olmadan istediğiniz saatlerde mesajlaşma hakkına sahiptir.  

Askercell Almak Zorunlu Mu?

Askercell satın almanın zorunlu olmadığını söyleyebiliriz. Fakat bir telefon ve bir mobil hat kullanılacaksa, bunun kesinlikle Askercell destekli bir tuşlu telefon olması gerekmektedir. Tuşlu telefondan kastımız, internete girme özelliği olmayan, kamerasız ve dış dünya ile sadece görüşme ve SMS yolu dışında iletişim kurulamayacak niteliklere sahip bir telefon olmasıdır.

İsteğe bağlı olarak satın alınan Askercell hatları, zorunlu olmamanın yanı sıra istediğiniz bir zaman diliminde fesih edebileceğiniz bir sözleşme ile sunulur. Yani taahhüt sınırı mevcut değildir.

Askercell Haftasonları (Cumartesi-Pazar) Günleri Açık Mı?

Hafta sonları çarşıya çıkma izni gibi pek çok kısıtlamadan mahrum bırakılan asker ve asker adayları, Askercell’in getirdiği ve TSK tarafından kısıtlanan pek çok yasaktan da 2 günlüğüne kurtulmaktadır.

Bütün sınırlamaların kalktığı cumartesi ve Pazar günlerinde, asker ve asker adayları istedikleri saatte istedikleri kişilerle görüşebilmekte, onlarla sürekli olarak iletişim kurabilmektedir.

Askercell Dinleniyor Mu?

Pek çok telefon kullanıcısını güvenlik riskini garantiye almak için 7/24 olarak takibe alan MİT kurumu, elbette ki askerlerin de telefon görüşmelerini aralıksız olarak dinlemeye almaktadır.

Bu dinleme olaylarındaki temel amaç, askerlerin dışarıdan içeriye veya içeriden dışarıya herhangi bir bilgi sızdırmaması, ülkenin güvenliğini riske atmaması açısından önem taşımaktadır. Dinlenen bu telefonlarda, herhangi bir şifreli konuşma tespit edildiğinde de yine aynı şekilde cezai işlem uygulanır.

Askercell Dışarıdan Aranıyor Mu?

İçeriden belirlediğiniz numaraları arayabildiğiniz Askercell, sizin belirlediğiniz veya belirlemediğiniz herhangi bir numaradan aranamaz.

Hafta sonlarının istisna olduğu bu kurala göre, içeriden belirlenmiş numaralar rahatlıkla asker veya asker adayı tarafından aranılsa de, sivil hayattan herhangi biri sizi arayamaz.

Hafta sonu ise asker veya asker adayları, dilediği numaraya çaldırıp kapatma işlemi uygulayabilir, o numaralardan gelecek herhangi bir cevaba göre de görüşme yapabilir.

Askercell İnternete Giriyor Mu?

TSK tarafından belirlenen kurallara göre internete giriş, kamera kullanımı veya herhangi bir veri kullanımı kesinlikle yasaklanmıştır. Özellikle de bu ve buna benzer bir yasağı delmeye çalışan ordu mensubu, derhal ordudan uzaklaştırılmakta, aynı zamanda da hapis cezasına kadar pek çok ceza ile karşılaşmaktadır.

Askercell Kıbrıs’ta Kullanılıyor Mu?

Özellikle Kıbrıs’ta görev yapan Mehmetçiklerimiz için veya Kıbrıs vatandaşı olup, askerlik vazifesini yerine getiren Türk kardeşlerimiz için Askercell kullanımı sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde aynı kurallar çerçevesinde uygulanmaktadır.

Askercell Numara Ekleme Nasıl Yapılır?

Askercell, normal hatlar gibi rehberinize ‘’yeni numara ekle’’ tuşuna basıp kolaylıkla numara ekleyebileceğiniz bir numara değildir. Turkcell bayilerinde veya yetkili servislerde formu doldururken verdiğiniz numaralar, askerlik işlevini yerine getireceğiniz kuruluşa bildirilir.

Görev yerine ulaştığınızda bilişimden sorumlu asker grupları, telefonlarınıza belirlediğiniz numaraları ekler ve ufak bir kilit sistemi geliştirir. Bu sistem sayesinde sadece belirlenen numaralar, belirlenen saatler içerisinde aranabilir ve mesaj atılabilir.

Askercell Uyumlu Telefonlar Nedir?

Askercell, normal bir sim kartın gerektirdiği bütün özelliklere sahip ufak bir mikro karttır. Bu kartı her türlü telefonda rahatlıkla çalıştırabilir, aramalarınızı yerine getirebilirsiniz.

Ancak TSK’nın belirlemiş olduğu çizelgelere göre kullanacağınız telefonda herhangi bir internet erişimi, kamera kullanım özelliği veya hafıza kartı gibi çeşitli veri taşıma özelliklerinin bulunmaması gerekmektedir.

  • ‘’Asker telefonu’’ diye bilinen, tuşlu ve arama, SMS gönderme gibi basit işlemler dışında hiçbir işlevi yerine getiremeyen tuşlu telefonlar tercih edilir.
  • Bu tür telefonlar devlet veya TSK tarafından verilmez. Dolayısıyla askerlik şubesine gitmeden önce satılan yerlerden hususi olarak temin edilmesi gerekmektedir

Askercell Nasıl İptal Edilir?

Askercell hattı normal hatta çevirmek veya iptal etmek isteyenler 532 Turkcell müşteri hizmetlerini arayabilir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu