Turkcell

Adıma Kayıtlı Hat Var Mı? Borç Sorgulama, E Devlet

Adınıza kayıtlı hat olup olmadığını öğrenmenin birden çok yöntemi bulunur. E-devlet uygulaması üzerinden adınıza kayıtlı hat olup olmadığını ve varsa hat bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirmek için, Öncelikle www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresine gidin. Dilerseniz e-devlet mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz. Uygulamanız yoksa Play Store ya da App Store üzerinden indirebilirsiniz. Sisteme T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile giriş yapın. E-devlet şifreniz yoksa PTT’den yeni bir şifre alabilir ya da alternatif giriş yöntemlerini deneyebilirsiniz. Kimlik kartı doğrulama ile giriş, internet bankacılığı kullanıyorsanız bankacılık işlemleri ile giriş gibi seçenekler bulunur.

Sisteme giriş yaptıktan sonra mobil hat sorgulama ekranı açılacaktır, açılmadıysa arama kısmından ‘mobil hat sorgulama’ yazarak ekranı görüntüleyebilirsiniz. Açılan sorgulama ekranında varsa Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörlerinde bulunan adınıza kayıtlı hat bilgileri görüntülenir. ‘Operatör sisteminde bir hata oluştu’ şeklinde bir bildirim alıyorsanız adınıza kayıtlı hat olmadığı içindir. Bir operatörde bulunan bir ya da birden fazla hattınız varsa detayları görüntülemek için operatörü seçerek detay görüntüleme ekranına gidebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Kaç Tane Hat Var?

Adınıza Kayıtlı Haç Tane Hat olduğunu öğrenmek için e-devlet uygulaması üzerinden mobil hat sorgulama hizmetini kullanabilirsiniz. Sorgulama ekranında Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone’da kayıtlı kaç tane hattınız olduğu görüntülenir. Dilerseniz hat detaylarını da bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

E-devlet uygulamasına giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız şebeke operatörlerini ziyaret ederek adınıza kayıtlı kaç adet hat olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bunun için Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone bayilerini tek tek ziyaret ederek sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Dilerseniz operatörlerin Çağrı Merkezleri üzerinden de sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hattın Kimin Üzerine Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Mobil hat sorgulama işlemi yalnızca hattın yasal sahibi tarafından gerçekleştirilebilir. Hattı aktif olarak siz kullanıyorsanız ancak hattın yasal sahibinin kim olduğunu bilmiyorsanız öğrenmek için; Turkcell abonesi iseniz; Turkcell.com.tr ya da Turkcell Dijital Operatör uygulaması üzerinden telefon numaranız ve Turkcell şifreniz ile sisteme giriş yapın. Turkcell şifreniz yoksa ‘SIFRE’ yazıp 2222 ya da 2200’a ücretsiz gönderin. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan ekranın sol üst köşesinde hat sahibinin adı ve soyadı görünür. Türk Telekom abonesi iseniz; Turktelekom.com.tr ya da Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden telefon numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın.

Şifreniz yoksa *952#’yi tuşlayarak ya da SIFRE yazıp 6606’ya ücretsiz göndererek şifrenizi öğrenebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan açılır menüye tıklayın. Açılan ekranda hattın yasal sahibinin adı ve soyadı görülecektir. Dilerseniz ‘profilim’ sekmesine tıklayarak hatta ait detayları öğrenebilirsiniz. Vodafone abonesi iseniz; Vodafone.com.tr ya da Vodafone yanımda uygulaması üzerinden telefon numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Şifrenizi bilmiyorsanız ‘S’ ya SIFRE yazıp 7000’e ücretsiz gönderebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılır menüden profilim sekmesine giderek hat bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet ile Mobil Hat Sorgulama

E-Devlet Üzerinden Mobil Hat Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için Turkiye.gov.tr adresi ya da e-devlet mobil uygulaması üzerinden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın. Arama ekranına ‘mobil hat sorgulama’ yazın. Açılan sayfada adınızda kayıtlı hat olup olmadığı, varsa kaç tane olduğu ve hat detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

Adıma Kayıtlı Hat Açılmış Ne Yapabilirim?

Bilginiz dışında adınıza kayıtlı hat açılmışsa, hat iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hat iptali için ilgili şebeke operatör bayisine gidebilir ya da çağrı merkezi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu