Vodafone

Vodafone Hat İptali Ve Dilekçesi, Hat İptali E-Devlet

Vodafone Hat İptali işlemi yapılacaksa ve hattınız sizin adınıza ise ilk önce hattınıza ait herhangi bir taahhüttün bulunmamasına dikkat edin. Vodafone, Vodafone Hat iptal işlemini gerçekleştirecek kullanıcıları için birden çok seçenek oluşturmuştur. Bu seçeneklerden istediğinizi kullanarak Vodafone Hat iptal işlemini kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Vodafone Hat İptal Etme Nasıl Yapılır?

Vodafone Hat iptali için Vodafone kullanıcısının talebi gerekmektedir. Ancak burada dikkat edilecek en temel husus; Vodafone hattın sizin üzerinize olmasıdır. Vodafone kullanıcısı Vodafone hattının iptalini sağlayabilmek için öncellikle bir talep dilekçesi hazırlaması gerekmektedir. Vodafone hat kullanıcısı, Vodafone hat iptal talep dilekçesi yanısıra kimlik fotokopisini talep formuna ekleyerek dilekçesini Vodafone teslim etmelidir. Vodafone Hat iptalinin gerçekleştirilebilmesi için hattınızın da herhangi bir borç bakiyesi bulunmamalıdır. Vodafone hattınızın herhangi bir borcu bulunuyorsa bu borcun ödenmesinden itibaren Vodafone Hat iptal işlemi uygulamaya konulacaktır.

Vodafone Hat iptal işlemi yapabileceğiniz yerler;

 • Vodafone müşteri hizmetleri aracılığı hat iptal etme
 • Vodafone mağazaları aracılığı ile hat iptal etme
 • Vodafone internet sitesi aracılığı ile hattınızın iptal işlemini başlatma
 • Vodafone faks aracılığı ile hat iptal işlemini başlatma

Vodafone Hat İptali için Cayma Bedeli Nedir?

Vodafone Hat iptali için cayma bedeli tamamıyla hattınızın üzerinde herhangi bir taahhüt olup olmaması ile alakalıdır. Vodafone hat iptali yapacağınız zaman hattınızın üzerinden herhangi bir taahhüt yok ise herhangi bir cayma bedeli ödemeden Vodafone hat iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Vodafone hattınızın üzerinden herhangi bir taahhüt var ise işte o zaman cayma bedeli ödersiniz.

Vodafone hat iptali cayma bedeli taahhüdünüzün süresine, hattınızın fatura miktarına, Vodafone’nin taahhütten dolayı size ne kadar indirim yaptığına bakılarak Vodafone hat iptali için cayma bedeli belirlenir. Güncel Vodafone hat iptali cayma bedelini öğrenmek için Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vodafone Hat İptali Ne Kadar Sürer?

Vodafone hat iptal süresi Vodafone hat iptal talep dilekçesini ve kimlik fotokopisini Vodafone ulaştıracağınız süreye göre kısalıp uzayabilir. Ancak talep dilekçenizi Vodafone teslim ettikten sonraki süreç çok daha kısa olacaktır. Vodafone hat iptal süresi, Vodafone hat iptal sürecindeki prosedürlerin tamamlanmasının ardından gerçekleşir. Bu süreç Vodafone birimlerinin yoğunluğuna, tam çalışma kapasitesine (Son zamanlarda Covid sürecinden dolayı dönüşümlü çalışma sistemine geçildiğinden işlemler daha uzun sürebilmektedir.) göre değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak üç gün ila bir hafta arasında değişkenlik göstermektedir.

Vodafone Faturalı Hat İptal Ücreti 2023

Vodafone faturalı hat iptal ücreti her durumda ortaya çıkan bir ücret değildir. Vodafone faturalı hat iptalini gerçekleştireceğiniz esnada herhangi bir taahhüdünüz veya borcunuz yok ise genel olarak ücretsizdir.

Vodafone faturalı hat iptal ücreti GSM operatörleri tarafından alınması, kesilmesi veya talep edilmesi yasalara aykırıdır. Çünkü her GSM operatör kullanıcısını hat iptal etme hakkı yasalarla belirlenmiştir. Bu yasalar ile de hat kullanıcısı GSM operatör firması ile aralarında yaptıkları sözleşmede aksi belirtilmedikçe hat kapatma özgürlüğü verilmiştir. Bu yüzden;

 • Vodafone hattınız üzerinde herhangi bir taahhüt yok ise
 • Vodafone ile sizin aranızda imzalanan antlaşmada hat iptali için ödeme yapacağınızı onaylamamışsanız
 • Vodafone hat borcunuz veya başkaca borçlarını yok ise

Vodafone faturalı hat iptali ücret ödemesi yapmazsınız. Ancak yukarıda belirtilen durumlardan herhangi birine sahipseniz Vodafone faturalı hat iptal ücreti ödeyebilirsiniz. Bu ücret Vodafone ile yaptığınız sözleşme, taahhüt veya borç miktarına başlı olarak değişim gösterecektir.

Vodafone Hat İptali Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone hat iptali sorgulama işlemi yapabilmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Bu yolların her birinin kendine has özelliği ve şartları bulunmaktadır. Vodafone hat iptali sorgulama yapma yolları şöyledir:

Vodafone müşteri hizmetlerini aramak

Vodafone’nun 542 nolu Vodafone müşteri hizmetleri arayarak Vodafone hat iptali sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Vodafone cep merkezlerini ziyaret etmek

Size en yakın Vodafone cep merkezi şubelerini ziyaret ederek Vodafone hat iptali sorgulama işlemini sorabilir ve sorgulama sonrası işleminizi öğrenebilirsiniz.

Vodafone Faturalı Hat Ne Zaman Açılır?

Vodafone sizin adınıza normal hat açma prosedürlerini tamamlaması ardında alınan onay ile birlikte hattınızı kullanıma aktif hale getirir. Bu süreç yoğunluğa ve normal prosedürlerin tamamlanmasına bağlı olarak 8 saat ile 24 saat aralığında değişim göstermektedir. Ancak bu işlemin başarılı olması için dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır:

 • Vodafone hattınızı Vodafone bayilerinden teslim almış olmanız gerekmektedir
 • Vodafone hattınız için gerekli olan evrakları eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir
 • Hattınızın açıldığını bilmek için Vodafone tarafından tarafınıza bilgilendirme SMS’ nin gelmiş olması gerekmektedir
 • Burada sayılan işlemlerin her biri gerçekleştiyseniz hattınız artık açılmış olup aktivasyon işlemi tamamlanmıştır demektir

Vodafone Hat İptali E-Devlet

28.10.2020 tarihinde e-Devlet üzerinden yepyeni bir dönem başladı. Bu dönem ile birlikte artık dileyen herkes e-Devlet aracılığı ile elektronik haberleşme aboneliklerini görebilecek ve iptal edebilecektir. Vodafone hat iptali e-Devlet üzerinden yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımları şöyledir:

 • E-Devlet web sitesine giriş yapın
 • E-Devlet sitesine T.C. kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın
 • E-Devlet hesabınıza giriş yapın ve arama paneline abonelik fesih başvurusu yazın
 • Karşınıza gelen ekrandan abonelik fesih başvurunuzu gerçekleştirin

Bu aşamaları tamamlamanızın ardından artık Vodafone hat iptali e-Devlet uygulaması üzerinden tamamlamış olacaksınız.

Vodafone Hat İptal Dilekçesi

Vodafone hat iptali gerçekleştirmek istiyorsanız Vodafone hizmet iptal talep formu doldurmanız gerekmektedir. Bu form hat iptal işlemini talep ettiğinizi kanıtlayacak belge niteliğinde olması açısından önemlidir. Vodafone hat iptal talep formu bulabileceğiniz yerler;

 • Vodafone net hizmet iptal talep formu diye internetten aratarak bulabilirsiniz
 • Vodafone web sitesine giriş yaparak arama kısmından hizmet iptal talep formu diye aratabilirsiniz
 • Vodafone cep merkezlerini ziyaret ederek Vodafone hizmet iptal talep formunu isteyebilirsiniz

Bu şekilde bulabileceğiniz Vodafone net hizmet iptal talep formunu doldurup Vodafone vermeniz gerekmektedir. Ancak bu talep formuna ek olarak kimlik fotokopinizi de forma eklemeyi ihmal etmeyin.

Vodafone Hat İptal Formu Nasıl Yapılır?

Vodafone Hat İptal Formu, Vodafone aracılığı ile almış olduğunuz hizmetleri iptal etmenize yarayan ve hizmeti durdurmanızı sağlayan bir talep formudur. Bu talep formu aracılığı ile Vodafone hat iptal etme, Vodafone internet iptal etme, Vodafone telefon iptal etme gibi birçok iptal işlemini yapabilirsiniz. Vodafone hizmet iptal talep formu doldurma aşamaları şöyledir:

 • İptal etmek istediğiniz Vodafone hizmetini seçin
 • Aldığınız hizmetin hizmet numarasını veya telefon numarasını yazın
 • Adınızı, soyadınızı ve T.C. kimlik numaranızı yazın
 • İletişim bilgilerinizi doldurun
 • Vodafone hizmetini iptal etme sebebini seçin
 • Son olarak tekrar isim ve soyisim yazıp tarih alanını doldurun
 • Aboneye ait imzanızı atın ve formu teslim edin

Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra Vodafone hat iptal etme formu tamamıyla doldurulmuş olacaktır. Bu aşamadan sonra formu işleme sokmak için Vodafone’ ye verebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu