Vodafone

Vodafone Arama ve Konuşma Detaylı Dökümü Nasıl Çıkartılır?

Vodafone Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü servisi ile son 6 ay içerisinde hattınızdan yapılan tüm görüşmelerin dökümünü detaylı çıkartabilirsiniz. Arama ve konuşma dökümlerinin operatörler tarafından 6 ay süreyle tutulması ve talep ettiklerinde kullanıcılara sunulması zorunludur.

Vodafone Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Çıkarma

Hattınız üzerinden yapılan arama ve konuşma detaylarını öğrenmek için Vodafone Online Self Servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Servisten Vodafone Bireysel Faturalı, Vodafone Bireysel Faturasız ve Vodafone Kurumsal aboneleri ücretsiz olarak yararlanabilir. Self Servis hizmetinden yararlanmaya başlamak için vodafone.com.tr adresine giderek Online Self Servis sayfasını ziyaret edin. Servise telefon ya da tablet üzerinden erişmek istiyorsanız Play Store ya da App Store üzerinden Vodafone Online Self Servis uygulamasını indirebilirsiniz.

Daha sonra telefon numaranız ve Online Self Servis şifreniz ile sisteme giriş yapın. Online Self Servis şifrenizi bilmiyorsanız S yazıp 7000’e ücretsiz SMS atabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan ekranda tarife, paket ve kalan kullanım detaylarınızı görüntüleyebileceğiniz bir ekran bulunmaktadır. Bu bilgilerin yanı sıra hattınızdan yaptığınız son 5 işlemi gösteren bir pencere göreceksiniz. Bu pencerenin sağ alt köşesinde bulunan ‘tümünü göster’ butonuna tıklayın.

Tümü göster butonuna tıkladıktan sonra kullanım detaylarınızı görüntüleyebileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Açılan ekranda özet-analiz-detay şeklinde üç sekmesi bulunan bir pencere göreceksiniz. Bu sekmelerden ‘detay’a tıklayın. Detay ekranı açıldığında son 6 ay içerisinde olmak kaydıyla seçili zaman zarfında yapılan arama ve konuşma dökümlerini görüntüleyeceksiniz. Belirli bir aya ait detayları öğrenmek isterseniz açılan pencerenin sol üst köşesinde yer alan ‘ay’ butonuna tıklayıp istediğiniz ayı tercih edebilirsiniz.

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Çıkarılır?

Arama geçmişinizi telefonunuzdan sildiğinizde arama ve konuşma bilgileriniz kalıcı olarak silinmez. Bu bilgiler operatörünüz tarafından 6 ay süreyle saklanır. Talep etmeniz durumunda operatörünüzün arama ve konuşma dökümlerinizi sunması yasal olarak zorunludur. Vodafone Bireysel Faturalı, Vodafone Bireysel Faturasız ya da Vodafone Kurumsal müşterisi iseniz arama geçmişinizi Vodafone Online Self Servis üzerinden kolayca çıkarabilirsiniz.

Arama geçmişinizi çıkarmak için öncelikle Online Self Servis’e telefon numaranız ve Online Self Servis şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra kullanım detayları>detay sekmelerine takip ederek arama geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz. Arama ve konuşma kayıtlarınızı bilgisayarınıza ya da telefonunuza csv, xls veya pdf formatında indirebilir ya da dilerseniz yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

Vodafone Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Arama ve konuşma dökümleriniz 6 aylık sürenin bitiminde operatörünüz tarafından otomatik olarak silinir. 6 aylık süre dolmadan arama geçmişinizi silmeniz mümkün değildir. 6 aylık sürenin bitiminde arama geçmişiniz operatör tarafından silinmekle birlikte hukuki bir zorunluluk doğduğunda geçmişe dönük olarak 6 aydan uzun süreli arama dökümlerinizin çıkarabileceğini unutmayınız.

Vodafone Arama Dökümü Alma Yöntemleri Nelerdir?

Vodafone hattınızdan yapılan arama ve konuşma detaylarını öğrenebileceğiniz arama dökümünü almanın birkaç yolu vardır;

Vodafone Bireysel Faturalı, Vodafone Bireysel Faturasız hattınızın yasal sahibi iseniz ya da Vodafone Kurumsal hattınızın yetkili kullanıcısı iseniz arama dökümünüz en yakın Vodafone bayiinden alabilirsiniz. Arama dökümünü almak için kimlik ibraz etmeniz gerekmektedir.

Hattın yasal sahibi siz değilseniz ya da işleminizi Vodafone bayiine gitmeden halletmek isterseniz 542’yi ya da 0542 542 00 00 numaralı Vodafone Çağrı Merkezi’ni arayarak arama dökümlerinizi talep edebilirsiniz. Çağrı Merkezi danışanlarının kimlik doğrulaması yapacağını unutmayınız.

Vodafone Online Self Servis üzerinden arama dökümüzü görüntüleyebilirsiniz. Servisten yararlanmak için Vodafone.com.tr adresine gidebilir ya da Vodafone Online Self Servis mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulamaya telefon numaranız ve Online Self Servis şifreniz ile giriş yaptıktan sonra kullanım detayları>detaylar sekmelerine tıklayarak son 6 ay içerisinde hattınızdan yapılan arama ve konuşma detaylarını inceleyebilirsiniz.

Vodafone Mesaj Dökümü Nasıl Alınır?

Vodafone hattınıza gelen ya da hattınızdan giden mesaj bilgilerini görünütleyebileceğiniz mesaj dökümünü almanın 3 yolu bulunur;

  1. En yakın Vodafone bayisine giderek kimlik ibraz ederek mesaj dökümünüzü talep edebilirsiniz.
  2. Vodafone Çağrı Merkezi üzerinden kimlik bilgilerinizi doğrulayarak mesaj dökümünüzü talep edebilirsiniz.
  3. Vodafone Online Self Servis üzerinden mesaj dökümlerinizi inceleyebilirsiniz.

Mesaj dökümleri operatörünüz tarafından 6 ay süreyle saklanır ve talep etmeniz durumunda sunulması yasal olarak zorunludur.

Vodafone Yanımda Arama Geçmişine Nasıl Bakılır?

Vodafone Yanımda uygulaması Vodafone abonelerinin tarife, paket ve kalan kullanım bilgilerini görüntüleyebileceği, tarife ve paket değişikliği, TL yükleme gibi işlemleri gerçekleştirebileceği ve çeşitli fırsatlardan yararlanabileceği bir uygulamadır. Uygulama üzerinden kalan kullanım bilgilerinize erişebilirsiniz. Ancak konuşma, mesaj ve benzeri dökümlere Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden erişmeniz mümkün değildir.

Bunun yerine arama ve mesaj dökümlerinizi almak için Vodafone Online Self Servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hizmete erişmek için Vodafone.com.tr adresine gidin ya da Play Store veya App Store üzerinden Vodafone Online Self Servis mobil uygulamasını indirin.

Vodafone Online Self Servis Arama Geçmişi

Online Self Servis üzerinden arama geçmişinizi görüntülemek için öncelikle telefon numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Şifreniz yoksa S yazıp 7000’e ücretsiz gönderebilirsiniz. Açılan pencerede son 5 işleminizi gösteren bir pencere göreceksiniz. Bu pencerenin sol alt köşesinde bulunan ‘tümünü göster’ butonuna tıklayın. Açılan sayfada ‘detay’ sekmesine tıklayarak son 6 aylık arama geçmişinizi görüntüleyebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu