Turkcell

Turkcell Puan Sorgulama Ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Turkcell Puan Sorgulama; Geçtiğimiz yıllarda yapılan yasal düzenleme ile taksitle telefon, bilgisayar, tablet gibi elektronik aletlerin satışının yasaklanması üzerine operatörler cihaz alımını kolaylaştırmak için çeşitli kampanyalar oluşturdu. Kampanyalar dahilinde taksitli cihaz alınabilmesi için müşteri puanı referans alınıyor. Müşteri puanı, abonenin ödeme alışkanlıkları, kullandığı paketler ve abonelik süresi gibi kriterler göz önünde bulundurularak hesaplanıyor. Siz de taksitle cihaz almayı düşünüyorsanız operatörünüz üzerinden puanlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Puan Sorgulama ve Öğrenme

Turkcell abonesi iseniz Puanınızı Öğrenmek için; Size en yakın Turkcell bayisini ziyaret ederek müşteri puanınızı öğrenmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Puan öğrenme ve puanla cihaz satın alma işlemleri yalnızca hattın yasal sahibi tarafından yapılabilir. İşlem sırasında kimlik ibraz etmek zorunludur

İşlemlerinizi Turkcell bayisine gitmeden halletmek isterseniz Turkcell Çağrı Merkezi’ni arayarak da puanınızı sorgulayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri için 532 ya da 0532 532 00 00 numarasını tuşlayın. İşlem sırasında müşteri danışmanı sizden kimlik doğrulaması isteyecektir.

Financell Müşteri Hizmetlerini arayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri Hizmetleri için 0850 200 05 32’yi tuşlayabilir ya da BiP üzerinden Financell kanalına girebilirsiniz. BiP uygulamanız yoksa Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı indirebilirsiniz

İşlemlerinizi Turkcell.com.tr ya da Dijital Operatör uygulaması üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle sisteme telefon numaranız ve Turkcell şifreniz ile giriş yapın. Şifrenizi bilmiyorsanız SIFRE yazıp 2200’a ücretsiz gönderebilirsiniz. Daha sonra açılır menüden Dijital Mağaza sekmesine tıklayın. Açılan ekranda müşteri puanınıza göre alabileceğiniz cihaz seçeneklerini ve ödeme seçeneklerini görüntüleyebilirsiniz

Paycell uygulaması üzerinden müşteri puanınızı sorgulayabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ‘Kredi Limitini Öğren’ sekmesine tıklayın. Açılan ekranda telefon numaranızı girerek müşteri puanını görüntüleyebilirsiniz

Müşteri puanına bağlı olarak her müşteriye farklı cihazlar ve ödeme seçenekleri sunulur. Müşteri puanı ne kadar yüksekse alınabilecek cihaz modeli de o kadar yüksek olur ve ödeme seçenekleri genişler. Dilerseniz Dijital Mağaza üzerinden cihaz satın alma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Financell Nedir?

Turkcell Finacell taksitli cihaz satın almak isteyen müşterilere finansman desteği sunan, BBDK tarafından yetkilendirilmiş bir aracı şirkettir. Şirket akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve taksitli satışı yasak olan diğer elektronik ev aletleri için müşterilere kredi vererek taksitli alışveriş imkanı sunar. Müşterinin kredi geçmişi, ödeme alışkanlıkları, abonelik süresi gibi kriterler göz önünde bulundurularak müşteri puanı belirlenir. Belirlenen puana göre müşteriye verilecek maksimum kredi tutarı ve ödeme seçenekleri belirlenir. 

Turkcell Biriken Puanlarla Telefon Alma

Turkcell abonesi iseniz Biriken Puanlarınızla taksitli olarak Telefon Satın alabilirsiniz. Satın alabileceğiniz telefon seçenekleri, kredi tutarı, ödeme vadesi gibi detaylar müşteri puanı esas alınarak belirlenir. Dilerseniz Turkcell Dijital Mağaza üzerinden size özel belirlenen cihaz ve ödeme seçeneklerini inceleyerek satın alma işleminizi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Kredi Puanı Nasıl Sorgulanır?

Turkcell kredi puanınızı sorgulamak için;

  • Turkcell bayilerini ziyaret edebilir
  • Turkcell ya da Financell Müşteri Hizmetlerini arayabilir
  • Turkcell.com.tr, Dijital Operatör ya da Paycell uygulamasını kullanabilirsiniz

Turkcell Cihaz Puanı Nasıl Yükseltilir?

Müşteri puanı belirlenirken müşterinin kredi geçmişi, ödeme alışkanlıkları, ödeme tipi gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Müşteri Puanınızı Yükseltmek için;

  • Varsa kredi veya kredi kartı ödemelerinizi geciktirmeyin, taksitlerinizi tam zamanında ödeyin
  • Gecikmiş kredi borcu, kredi kartı borcu ya da fatura borcunuz varsa ödemelerinizi tamamlayın
  • Devir, numara taşıma, ödeme tipi değişikliği gibi işlemler yapmayın. Bu işlemlerden biri yapıldığında müşteri puanınız sıfırlanır. Numara taşıma ya da devir işlemi yapmadan numara değişikliği yapmanız durumunda müşteri puanınız silinmez

Turkcell Puan ile Telefon Alma

Hattınızda biriken Turkcell puanlarınız ile taksitli olarak telefon satın alabilirsiniz. Satın alma işleminiz için bir aracı Turkcell kuruluşu olan Financell tarafından, müşteri puanınız kriter alınarak kredi tutarınız belirlenir. Financell’ e yaptığınız kredi başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonucu, olumlu ise belirlenen kredi tutarı tarafınıza SMS ile anında bildirilir. Financell başvurunuzun olumlu sonuçlanmasından sonra satın alma işlemini gerçekleştirmek için herhangi bir ek belge ibraz etmenize gerek yoktur.

Kredi tutarınız cihaz almak için yeterli ise cihaz satın alma işleminizi Turkcell bayilerinden ya da Dijital Mağaza üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tanımlanan kredi tutarı satın alacağınız cihazdan yüksekse aradaki fark ile cep telefonu aksesuarlarını satın almanız mümkündür. Satın alma işleminizi Dijital Mağaza üzerinden gerçekleştirdiyseniz cihazınız kurye ile adresinize teslim edilir. Teslim aldığınız cihazı ve satın alma sözleşmesini paketi teslim alırken kontrol ediniz.

Financell kredisi ile satın aldığınız cihaz taksitleri faturanıza ek olarak yansıtılır. Turkcell fatura ödeme işlemini gerçekleştirdiğiniz tüm kanallardan kredi ödemelerini yapabilirsiniz. Dilerseniz Financell ödeme noktaları, Paycell uygulaması ya Turkcell Tahsilat Birimi üzerinden de kredi ödemelerinizi yapabilirsiniz. Turkcell Tahsilat Birimi için 0532 757 55 55’i tuşlayın. Taksitlerini erken ödemek ya da kalan borcunuzu kapatmak isterseniz işlemlerinizi Tahsilat Birimi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Cihaz Puanları Ne Zaman Güncellenir?

Turkcell cihaz puanları müşterinin finansal geçmişine bağlı olarak otomatik olarak belirlenir ve Güncellenir. Eğer müşteri puanınız cihaz satın almak için yeterli değilse birkaç ay sonra tekrar puanlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Turkcell Telefon Almak İçin Puan Sorgulama

Turkcell’ den taksitli cihaz satın almak için müşteri Puanınızı Sorgulamak istiyorsanız; 

  • Turkcell bayilerini ziyaret edebilir
  • Turkcell ya da Financell Müşteri Hizmetlerini arayabilir
  • Turkcell.com.tr, Dijital Operatör ya da Paycell uygulamasını kullanabilirsiniz

Turkcel puan sorgulama işlem detayları için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Turkcell Puan Sorgulama

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu