Abonelik İptali

Avivasa Bireysel Emeklilik İptali: Sorgulama Ve Avantajları

Avivasa Bireysel Emeklilik İptali için müşteri hizmetleri için 444 11 11 ya da 444 25 25 numaralı telefonlardan birini aramanız gerekir. Avivasa emeklilik müşteri hizmetlerini aradığınızda sizden bazı bilgiler istenir ve emeklilik iptal talebiniz oluşturulur. Ya da Akbank’a Avivasa bireysel emeklilik sistemi iptali için başvuru yapabilirsiniz. Eğer bir sigorta şirketi aracılığı ile Avivasa emeklilik başvurusu yapıp kayıt olmuşsanız ilgili sigorta şirketi ile irtibata geçerek de Avivasa bireysel emeklilik sistemi iptali yaptırabilirsiniz.

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemine Giriş

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemine Giriş işlemleri için birçok yöntem ile başvuru yapmanız mümkündür. Avivasa satış ofisleri veya acentelerine giderek bireysel emeklilik sistemine giriş talebinde bulunabilirsiniz. Avivasa müşteri destek merkezini 444 11 11 numaralı telefondan arayarak bireysel emeklilik sistemine giriş başvurusu yapabilirsiniz. Online hizmet almak için avivasa.com.tr internet adresinden hemen başvur yazan kısma tıklayıp karşınıza gelecek olan formu doldurup göndererek bireysel emeklilik sistemine giriş kaydı oluşturabilirsiniz. Kısa süre içerisinde Avivasa müşteri temsilcisi sizi arayarak giriş işlemlerinizi yapacaktır.

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi İle Nasıl Emekli Olunur?

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi ile Emekli Olmak için Avivasa Bireysel emeklilik sisteminde en az 10 yıl kalarak düzenli ödemelerinizi yapmanız gerekir. Emekli olabilmeniz için aranılan diğer bir şart ise 56 yaşınızı doldurmuş olmanızdır. Avivasa bireysel emeklilik sisteminden emekli olduğunuzda birikiminizi düzenli ödeme şeklinde alabilir ya da toplu olarak çekebilirsiniz. Bu emeklilik sisteminde kalmaya devam ettiğiniz sürece birikimlerinizin sürekli artacağını bilmelisiniz. Programlı geri ödeme seçeneği ile birikimlerinizi belirlediğiniz süre boyunca maaş gibi düzenli bir şekilde almanız mümkündür.

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistem Avantajları

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistem Avantajları birikimlerinizi iyi bir yatırıma dönüştürme yönündedir. Hem kendiniz hem de aileniz için geleceği güvence altına alan bir sistemdir. Avivasa bireysel emeklilik sistem avantajları şunlardır:

  • Avivasa bireysel emeklilik sistemini seçen vatandaşlara devlet %25 katkı sunar. Yani Avivasa’ya aylık 100 TL ödediğinizde devlette sizin için 25 TL ödeyecektir
  • Avivasa sistemi içerisinde birikimleriniz ve güvenceniz katlanarak artmaktadır
  • Avivasa bireysel emeklilik için seçmiş olduğunuz planlarınızı yılda 4 kez değiştirme hakkınız vardır
  • Avivasa bireysel emeklilik için yaptığınız katkı payı ödemesine ara verebilir veya ara ödemeler ile birikiminizi artırabilirsiniz.
  • Avivasa bireysel emeklilik sisteminden emekli olmadan önce istediğiniz zaman ayrılabilirsiniz
  • Vefat durumunda Avivasa birikimleriniz yasak mirasçınıza ödenir.
  • Avivasa Bireysel emeklilik sisteminden emeklilik hakkı kazandığınızda isterseniz aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık ödemeler alabilir veya birikiminizin tamamını çekebilirsiniz

Avivasa Bireysel Emeklilik İptal Ücretini Ne Zaman Alırım?

Avivasa Bireysel Emeklilik İptal Ücretini, bireysel emeklilik iptal başvurunuzun kabul edildiği tarihten itibaren en geç 1 ay içerisinde alabilirsiniz. Bu süre yapılacak işlemlere ve hesaplamalara göre daha kısa olabilir. Ancak kanuni haklarınız gereği 1 aylık süreyi geçmeyecektir. Avivasa bireysel emeklilik zamanınız gelmeden önce iptal kararı aldığınızda Avivasa müşteri hizmetler hizmetleri ile görüşerek ya da avivasa.com.tr internet adresi üzerinden iptal talebi oluşturarak başvuru yapmalısınız. Başvurunuzun değerlendirilmesi aşamasında Avivasa müşteri temsilciniz size ulaşarak gerekli tüm bilgiyi verecektir. İptal ücretinizi hangi tarihte alabileceğiniz hususunda da kesin ve net bir bilgi Avivasa tarafından size bildirilecektir.

Avivasa Bireysel Emeklilik İstediği Zaman İptal Ediliyor mu?

Avivasa bireysel emeklilik istediğini zaman iptal edebilirsiniz. Avivasa emeklilik sistemi istediğiniz zaman ayrılabilme olanağı sunuyor. Ancak emeklilik tarihiniz gelmeden önce Avivasa bireysel emeklilik iptal talebinde bulunduğunuzda sistem içerisinde kaldığınız süreye göre bazı kesintiler ödemek zorunda kalacağınızı bilmelisiniz. Avivasa sistemi içerisinde kaldığınız süre ve ödediğiniz katkı payı tutarına uygun olarak hesaplanacak olan vergi ve kesintiler sonrası ödediğiniz birikim tarafınıza ödenecektir.

Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi SMS İle Nasıl İptal Edilir?

Avivasa bireysel emeklilik sistemi SMS ile iptal edilemez. Avivasa bireysel emeklilik sistemini iptal etmek için Avivasa ofis ve acentelerine giderek iptal talebinde bulunmalısınız. Akbank’a şahsen başvurarak da bireysel emeklilik iptal talebi oluşturabilirsiniz. Avivasa müşteri hizmetleri için 444 11 11 ya da 444 25 25 numaralarından birini arayarak çağrı merkezinden iptal başvurusu yapabilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu