Evde İnternet

Türk Telekom Hipernet İnternet: Tarifeler, Alt Yapı Sorgulama

Türk Telekom güçlendirdiği internet altyapısını ülkemizin tüm mahallelerine ulaştırmak amacıyla donattığı 100 Mbps hızlı internet ağı hizmetine verilen addır. Bu hizmet sayesinde mahallenizde 100 Mbps hızında fiber hızlı bir internete sahip olabilirsiniz. Böylece internete daha hızlı ve akıcı bir şekilde gezinebilirsiniz.

Türk Telekom Hipernet Paketleri 2023

Türk Telekom Hipernet Paket fiyatlarında son dönemde indirme gidilmiş ve kaliteli hizmet daha ucuza verilmeye başlanmıştır. Bu açıdan bakıldığında kesinlikle değerlendirilebilecek bir fırsat olarak karşımızda çıkmaktadır. Türk Telekom Hipernet paketlerine baktığımızda ise fiyatları şöyledir.;

Paket Adı  Bireysel Aboneler  Kurumsal Aboneler  
HİPERNET LİMİTSİZ (50 Mbps’e kadar)  95 TL  126 TL  
HİPERNET LİMİTSİZ (100 Mbps’e kadar)  115 TL  146 TL  

Türk Telekom Hipernet Başvuru Nedir? Nasıl Yapılır?

Türk Telekom’ un güçlü altyapısıyla oluşturun Hipernet ile internette daha hızlı gezinmek istiyorsanız, Mahallenizde Türk Telekom Hipernet hizmeti sunulmuş olması gerekmektedir. Çünkü hala birçok yerde gerekli altyapı tamamlanmamıştır. Öncelikle bulunduğunuz bölgede Hipernet hizmetinin olup olmadığını öğrenin. Bunun için Türk Telekom merkezlerine gidip sorabilir veya 444 1 444 Türk Telekom çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Türk Telekom Hipernet başvuru yapmak için işlem adımları;

  • Bölgenizde Hipernet Hizmetinin verilip verilmediğini öğrenin,

Bölgenizde Hipernet hizmeti var ise gerekli belgeleri vermeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler ise;

  • Hipernet hizmetinden yararlanmak için başvuru formu
  • Hipernet abonelik sözleşmesinin imzalanması
  • Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • Kendinize ait T.C. kimlik numaranız

Bu belgeleri Türk Telekom merkezlerine verdiğinizde veya Türk Telekom’ a ulaştırdığınızda başvurunuz tamamlanmış olur. Bundan sonraki süreçte modem ve internet bağlantısı için evinize gelinecektir.

Türk Telekom Hipernet Sorgulama 2023

Hipernet sorgulaması yapacaksanız 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak yer adresi belirtip altyapı kontrollerinin sağlanmasını isteyebilirsiniz. Bu sorgulama sonucuna göre evinize veya işyerinize Hipernet bağlatabilirsiniz.

Türk Telekom Hiper İnternet

Türk Telekom Hiper İnternet hızı aslında bir modem teknolojisidir. Normal klasik eski sürüm modemler verileri tek tek işleyip sıra ile iletişim sağlardı. Yani bir arama yaptığınızda o arama kabloya girer ve alıcısını bulur. Yaptığınız her işlem belli bir sıra dahilinde ilerler. Ancak HİPERNET teknolojisi ise yaptığınız, arattığınız tüm verileri aynı anda işler ve aynı anda alıcılara dağıtır.

Somutlaştıracak olursak;

Dar bir geçitten bin insanın tek tek geçmesi mi daha hızlı olur yoksa bin insanın aynı anda geçebileceği kadar geniş bir geçitten geçmesi mi daha hızlı olur? İşte HİPERNET teknolojisi internette bu geçidi genişletmiş bir yeni teknolojidir.

Türk Telekom Hipernet Tarifeleri

Türk Telekom tarafından sunulan HİPERNET Tarifeleri 5 adettir. Bu tarifelerden birini seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz. İşte o tarifeler;

Tarife Paketi  Bağlantı Hızı  Aylık Kota  Fiyat  
Türk Telekom Hipernet 6  20 Mbps’ e kadar  6 GB  38 TL  
Türk Telekom Hipernet LİMİTSİZ  20 Mbps’ e kadar  Limitsiz  69 TL  
Türk Telekom Hipernet LİMİTSİZ  35 Mbps’ e kadar  Limitsiz  79 TL  
Türk Telekom Hipernet LİMİTSİZ  50 Mbps’ e kadar  Limitsiz  99 TL  
Türk Telekom Hipernet LİMİTSİZ  100 Mbps’ e kadar  Limitsiz  119 TL  

Türk Telekom Hipernet Hızı Nasıldır?

Türk Telekom Hipernet hızı diğer normal internetlere göre çok daha hızlı olup çok daha uygun fiyatlıdır. Hipernet internet hızına baktığımızda;

Fibet optik kablo ile 24 Mbps hızdan başlayıp altyapı gücüne göre 100 Mbps’ ye kadar hızlanmaktadır. Ayrıca kişiye göre bant genişliği değişebilmektedir.  

Türk Telekom Hipernet Ne Kadar

Türk Telekom HİPERNET modem teknolojisi sayesinde hıza doyamayacağınız kesindir. Tabi ki bu değerli ve kaliteli internetin bir ücreti de bulunmaktadır. Normal bir internete göre biraz daha pahalı. Ancak hizmet fiyat karşılaştırması yaptığımızda bu fark kesinlikle değer.

Şunu belirtmem gerekiyor ki, insanlar eve kapandığında yani pandemi süreci başladığında Türk Telekom insanlara daha hızlı internet sunabilmek adına fiyatları düşürmüştür. Mesela eski HİPERNET LİMİTSİZ (100 Mbps’e kadar) ücreti bireysel aboneler için 149 TL iken pandemi sürecinde bu fiyatı 115 TL ‘ye çekmiştir.

Aslında burada Türk Telekom başarısından söz edebiliriz. Çünkü ABD ve Avrupa devletleri bu süreçte aşırı internet kullanımından dolayı sıkıntılar yaşarken Türkiye’ de ise Türk Telekom’ un bu güçlü altyapısı sayesinde internet konusunda sıkıntı yaşamadığımız gibi daha hızlı interneti daha ucuz fiyata sorunsuz bir şekilde aldık. Bu başarı büyük bir başarıdır. O kadar yüksek hızda interneti o fiyata vermeyi başarmak gerçekten çok zordur. Böylece Türkiye Avrupa ve ABD ülkelerini internet hızı konusunda yakalarken altyapı gücü sayesinde de geçmiş oldu.

Türk Telekom Hipernet ve Fibernet Arasındaki Fark Ne?

Türk Telekom her geçen gün kendi internet altyapısını güçlendirerek kendi rekorlarını kendi tarifeleri ile kırmaktadır. Türk Telekom Fibernet interneti fiber kablolar altyapısı üzerinden veri akışı gerçekleştirmektedir. Bu kablolar cam kablolar olup iletkenlik ve yalıtkanlığı bakımından normal internet kablolarına göre çok daha kalındır.

Fibernet böyle iken Türk Telekom Hipernet ise bir teknolojidir. Normal internet teknolojilerine göre çok daha gelişmiş bir modem teknolojisidir. Bu sayede Fibernet’ e oranla çok daha yüksek veri, ses ve iletişim akışını aynı anda gerçekleştirebilme özelliğine sahiptir.

FİBERNET  HİBERNET  
İnternet kablolarının kalınlaşması  Modem teknolojisinin gelişmesi  
Parça parça hızlı veri akışı ve iletişim  Aynı anda hızlı; ses, görüntü, veri ve iletişim akışı  

Şunu da belirtmem gerekiyor ki, FİBERNET’ in fiber kabloları bu kadar gelişmiş ve güçlü olmamış olsaydı HİBERNET teknolojisi keşfedilemez ve yapılamazdı. Yani bu kadar hızlı bir internete sahip olmamızın ilk nedeni FİBERNET kablolarının gücü sayesinde HİBERNET bant genişliğine olanak sağlamasıdır.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu