Türk Telekom

Türk Telekom Arama Dökümü Nasıl Alınır? Sorgulama, Silme

Türk Telekom müşterisi iseniz Arama ve Konuşma detaylarınızı inceleyebileceğiniz arama dökümünü çeşitli yollarla çıkarabilirsiniz. Arama kayıtlarının operatörler tarafından 6 ay süreyle tutulması ve talep ettiğinde müşteriye sunulması zorunludur.

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü

Türk Telekom hattınız üzerinden yaptığınız görüşmeleri telefonunuzun arama geçmişinden sildiyseniz arama dökümü hizmetinden yararlanarak arama ve konuşma detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz. Arama ve konuşma dökümlerinizi çıkarmak için; Size en yakın Türk Telekom bayisine giderek arama dökümlerinizi talep edebilirsiniz. İşlemi gerçekleştirebilmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekir. İşlem sırasında kimlik ibraz etmeniz istenir.

Türk Telekom Çağrı Merkezi üzerinden arama dökümlerinize erişebilirsiniz. Çağrı Merkezi için 444 1 444’ü tuşlayın. İşlemi gerçekleştirebilmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekir, işlem sırasında müşteri danışanı sizden kimlik doğrulaması isteyecektir. Türk Telekom Online İşlemler servisi üzerinden arama dökümlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Servisi kullanmak için;

  1. Turktelekom.com.tr adresine gidin.
  2. Ekranın sağ üst köşesinde yer alan ‘Online İşlemler’ sekmesini açın.
  3. Telefon numaranız ve Türk Telekom şifreniz ile sisteme giriş yapın. Şifrenizi bilmiyorsanız telefonunuzdan *952#’yi tuşlayabilir ya da SIFRE yazıp 6606’ya mesaj gönderebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra menüden Fatura İşlemlerim>Görüşme Detayları sekmesine gidin. Açılan ekranda görüşme detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz

Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden de arama detaylarınızı inceleyebilirsiniz. Uygulamanız yoksa Play Store ya da App Store üzerinden indirebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Dökümanı Sorgulama

Türk Telekom hattınız üzerinden yaptığınız görüşme detaylarını incelemek için Türk Telekom bayilerinden ya da Türk Telekom Çağrı Merkezinden arama dökümlerinizi talep edebilir ya da Online İşlemler uygulaması üzerinden görüşme detaylarınızı kendiniz inceleyebilirsiniz. Dilerseniz arama dökümanlarınız mail hesabınıza pdf formatında gönderilir. Böylece son 6 ayı kapsamak üzere geçmiş aylara dair görüşme detaylarınızı, fatura ve kullanım bilgilerinizi detayla bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Online İşlemler Arama ve Konuşma Detaylarını Görüntüleme

Türk Telekom Online İşlemler uygulaması üzerinden arama ve görüşme detaylarınızı görüntülemek için; Turktelekom.com.tr adresine giderek Online İşlemler sekmesine tıklayın. Açılan ekrandan telefon numaranız ve Türk Telekom şifreniz ile sisteme giriş yapın. Menüden Fatura İşlemlerim>Görüşme Detaylarım sekmesine gidin. Açılan ekranda son 6 aylık fatura ve kullanım detaylarınızı görüntüleyebileceksiniz.

Online İşlemler uygulamasını telefon ya da tabletinize indirerek arama ve konuşma detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz. Öncelikle Play Store ya da App Store üzerinden uygulamayı indirin. Daha sonra telefon numaranız ve müşteri şifreniz ile sisteme giriş yapın. Menüden Fatura İşlemlerim>Görüşme Detaylarım sekmesine gidin. Açılan ekranda arama ve konuşma detaylarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Türk Telekom ve diğer operatörlerin abonelerin arama geçmişi dökümanlarını 6 ay süreyle saklaması ve talep edildiğinde aboneye sunması yasal olarak zorunludur. Bu süre dolmadan arama geçmişi silinemez. 6 aylık sürenin dolmasından sonra da hukuki bir zorunluluk doğması durumunda 6 aydan uzun süreli arama geçmişi kayıtları çıkaralabilir.

Türk Telekom Hat Dökümanı Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom hattınız üzerinden yaptığınız arama, konuşma ve mesajlaşma detaylarını, tarife, paket ve kullanım bilgilerini, fatura detaylarını öğrenmek için hat dökümü çıkarabilirsiniz. Hat dökümü çıkarmak için; En yakın Türk Telekom bayisine giderek hat dökümünüzü talep edebilirsiniz.

İşlemi gerçekleştirebilmek için hattın yasal sahibi olmanız gerekir. İşlem sırasında kimlik ibraz edilmesi zorunludur. Türk Telekom Çağrı Merkezini arayarak hat dökümünüzü talep edebilirsiniz. İşlem sırasında Çağrı Merkezi danışanları kimlik doğrulaması isteyecektir. Sonrasında dökümanlarınız mail adresinize PDF formatında atılır.

Türk Telekom Arama Geçmişi Nasıl Öğrenirim?

Türk Telekom hattınızdan yapılan aramaların kaydı operatörünüz tarafından 6 süreyle tutulur. Bu zaman zarfı içerisinde Türk Telekom bayilerden ya da Türk Telekom Çağrı Merkezinden hattın yasal sahibi olduğunuzu doğrulayarak arama geçmişi dökümlerinizi talep edebilirsiniz. Arama geçmişi dökümleriniz kendiniz görüntülemek için Turktelekom.com.tr adresi üzerinden Online İşlemler servisini kullanabilir ya da Online İşlemler mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

Türk Telekom Arama Dökümü Nasıl Alınır?

Türk Telekom arama dökümünüzü almak için size en yakın Türk Telekom bayisini ziyaret edebilir ya da Türk Telekom Çağrı Merkezi’ni arayarak arama dökümlerinizi talep edebilirsiniz. Arama dökümlerinizi sistemde kayıtlı olan mail adresinize PDF formatında gönderilir. Dilerseniz Türk Telekom Online İşlemler servisi üzerinden arama dökümlerinizi ve hattınıza ait diğer bilgileri kendiniz de görüntüleyebilirsiniz.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu