Türk Telekom

Türk Telekom 4.5 APN Ayarları 2021

Türk Telekom 4.5 APN Ayarları için Türk Telekom mobil abone iseniz ve internete bağlanamıyorsanız 4.5G internet ayarlarını yapmanız için rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Telefonunuza sim kart takıldığında internet ayarları için gerekli bilgilendirme mesajı gelmektedir ancak farklı operatöre ait hat takıldığında ayarlama mesajı gelmediği zaman internet ayarlarını kendiniz girmek zorunda kalabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Ayarları Alma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abonesi iseniz telefonunuzun İnternet Ayarlarını Alabilmek için;

  • 100# tuşlama yaparak internet ayarlarını alabilir
  • Türk Telekom müşteri hizmetlerini arama yaparak
  • AYAR’ yazarak 9999’a kısa mesaj göndererek hem MMS hem de internet ayarlarını alabilirsiniz
  • Sadece internet ayarları için ise ‘INTERNET AYAR’ 5555’e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir

Türk Telekom 4.5G Apn Ayarı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom abonelerinin internete bağlanmasındaki sorunlardan biri olan APN ayarlamasının yapılmaması sonucu internete bağlanamama sorunu sıkça karşılaşılan bir durumdur. Türk Telekom kullanıcısıysanız öncelikle 4.5G yazıp 5555’e kısa mesaj göndererek 4.5G‘yi aktif etmeniz gerekmektedir.

Android için Ayarlar > Mobil Ağlar > Şebeke Modu kısmından 4.5G‘yi aktif ettikten sonra yine internete bağlanamıyorsanız yazımızın devamındaki Türk Telekom İçin Android APN İnternet Ayarı Nasıl Yapılır? Başlığına göz atmalısınız. İPhone telefonunuz varsa İOS işletim sisteminde 4.5G aktifleştirmesi yapmanız için Ayarlar – Hücresel – Ses ve Veri – LTE seçeneğini (4.5G) seçin. Yaptığınız işlem sonucunda yine de internete bağlanamıyorsanız yazımızın devamındaki Türk Telekom İçin iphone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır? Başlığına göz atmalısınız.

Türk Telekom İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom İnternet Ayarları yapabilmeniz için pek çok seçenek bulunmaktadır. Üstteki yazılanları uyguladığınız halde yine de internet ayarlarını alamadıysanız yapmanız gereken internet ayarlarını elle girmektir. Android ve İphone İnternet ayarları için yapmanız gerekenler;

Türk Telekom İçin Android APN İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom İçin Android APN İnternet Ayarı İçin Akıllı cep telefonunuzdan Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları kısmına girip ekle diyerek sonrasında;

isim > Türk telekom internetmcc > 286mnc > 03apn > internetuser > boş bırakınserver > boş bırakınpassword > boş bırakınmmsc > boş bırakıntype > default

Türk Telekom İçin İphone İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom İçin İphone internet ayarlamasını elle girmek zorunda kaldıysanız yapmanız gereken işlemler;

Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Yolu kısmına girip hücresel veriyi aktifleştirdikten sonra mobil internet bağlantınızın açıldığından emin olun. Sonrasında  Hücresel > Seçenekler > Hücresel Veri Ağı kısmındaki APN kısmına ‘internet’ yazıp ilerleyin sonrasında telefonunuzu yeniden başlatın.

Türk Telekom Mobil Veri Açılmıyor

Telefonunuzda internet paketiniz olduğu halde internete bağlanamıyorsanız. İnternete bağlanamamanızın sebebi GPRS erişiminizin aktif olmaması olabilir.

GPRS erişiminiz aktif durumda değilse öncelikli olarak ‘’INTERNET ACIK’’ yazıp 5555’e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.  

Sonrasında yapmanız gereken işlem telefonunuzun internete bağlanması için onay verilmesi gerektiği bir mesaj ile karşılaştıysanız yapmanız gereken işlem;

“INTERNET ONAY“ kısa mesaj yazıp 5555’e  kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Benzer Tarifeler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu